Справа №2-183/07 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2007 року Шосткинський міськрайсуд Сумської області:
в складі: головуючого- судді - Євтушенко М.О.
при секретарі - Чайка О.А.
розглянув у попередньому відкритому судовому засіданні в м.Шостка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради виконавчого комітету про визнання часток у спільній власності,
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2007 року позивач звернувся з позовом до Шосткинської міської ради виконавчого комітету про визнання часток у спільній власності.
Свої позовні вимоги позивач мотивував тим, що 28 жовтня 1993 року була приватизована однокімнатна квартира АДРЕСА_1. її власниками на праві спільної сумісної власності стали позивач та його дружина - ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є її чоловік - позивач ОСОБА_1.
Позивач ОСОБА_1. належним чином не може оформити спадщину, тому як в свідоцтві про право спільної сумісної власності не були визначені частки кожного з співвласників, а тому для вирішення цього спору звернувся до суду.
У судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав, мотивував їх тими ж обставинами та просив визнати за ним та за покійною дружиною ОСОБА_2 по 1/2 частки спільної сумісної власності - квартири АДРЕСА_1.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти задоволення вимог позивачів.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази по справі, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню.
У судовому засіданні встановлено, що власниками квартири АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності були ОСОБА_1. та ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 28 жовтня 1993 року (а.с. 6).
Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 5).
Відповідно до ст.ст. 60, 70 СК України майно набуте подружжям у шлюбі вважається спільно нажитим майном, частки подружжя вважаються рівними, якщо інше не встановлено домовленістю подружжя.
Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 28.10.1993 року, квартира приватизована згідно Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».
Відповідно до ЗУ „Про власність", власність набувається на засадах які не суперечать вимогам закону.
Таким чином у судовому засіданні встановлено, що на момент смерті ОСОБА_2, у ОСОБА_1 та покійної, як у осіб, які перебували у шлюбі була спільна сумісна власність у вигляді квартири АДРЕСА_1, квартира вважалась спільно нажитим майном, а тому частки необхідно вважати рівними.
Але поскільки дієздатність цивільної особи припиняється з моменту смерті, то за померлою ОСОБА_2 необхідно встановити факт належності 1/2 частки квартири на праві спільної сумісної власності за її життя.
ОСОБА_1. є інвалідом II групи, а тому згідно Постанови KM України «Про державне мито», може бути звільнений від сплати державного мита при подачі позову.
Керуючись ЗУ "Про влісність", ст.ст. 10,11,60,130,212-215 ЦПК України, ст.ст. 384,1268 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1, громадянином України, який зареєстрован в АДРЕСА_1 на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1.
Встановити факт належності на праві власності за ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року на 1/2 частини квартири АДРЕСА_1.
ОСОБА_1 звільннити від сплати державного мита. Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Сумської області через міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10 денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20 денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.