Судове рішення #7714941

Справа № 2-1139/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И

( заочне)

27  січня 2010 року                                                                                   м. Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Бовчалюк З.А.

при секретарі Захаровій Н.А.

з участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства «Гарія»  про стягнення заборгованості  по заробітній платі,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась  в суд  з позовом до приватного підприємства «Гарія»  про стягнення заборгованості  по заробітній платі.

Свій позов мотивує тим,  що працювала охоронцем на приватному підприємстві «Гарія» з 30.10.2006 року по 12.03.2007 року.  Наказом  від 12.03.2007 року її було звільнено  з роботи за угодою сторін. Всупереч трудовому   законодавству в день звільнення їй не виплачено  належну заробітну плату  в сумі 824 гривні 21 копійка.

Вказує, що в зв’язку з  невиплатою заробітної плати  відповідачем завдано моральну шкоду, яку вона оцінює  в  розмірі 1000 гривень.    

Враховуючи наведене просить стягнути з відповідача нараховану та невиплачену заробітну плату в сумі 824 гривні 21 копійку та 1000 гривень моральної шкоди.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити, просила стягнути з відповідача в її  користь нараховану та невиплачену заробітну плату  та моральну шкоду.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази у справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з  копії трудової книжки ОСОБА_1, позивач  працювала охоронцем на приватному підприємстві «Гарія» з 30.10.2006 року по 12.03.2007 року.  Наказом № 15  від 12.03.2007 року її було звільнено  з роботи за угодою сторін на підставі  п.1 ст. 36 КЗпП України. (а.с.4).

Судом встановлено, що  при звільненні  відповідач не  провів повного розрахунку з  ОСОБА_1, що підтверджується довідкою ПП «Гарія», з якої вбачається, що  станом на 17 травня 2007 року заборгованість по заробітній платі  складає 824 гривні 21 копійка.

Відповідно до  ч.1 ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день  звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116  цього Кодексу.

Згідно ст.. 116 КЗпП України при звільнення працівника виплата всіх сум, що належать йому  від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Таким чином, відповідач, в порушення вищезазначеної норми закону,  не виплатив належні ОСОБА_1 на час звільнення  кошти в сумі  824 гривні 21  копійка.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 ЦК України,  особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Як встановлено в судовому засіданні позивачу в зв’язку з невиплатою заробітної плати завдана моральна шкода, пов’язана з моральними стражданнями та душевними хвилюваннями, які були викликані скрутним матеріальним становищем, напруженням в зв’язку з цим   відносин в сім’ї. Тому з відповідача слід стягнути в користь позивача 500 гривень моральної шкоди. Визначаючи розмір моральної шкоди суд виходив із вимог розумності і справедливості  з врахуванням глибини душевних страждань, яких зазнала позивач.

Проаналізувавши зібрані  та досліджені в  судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить  до висновку, що з  приватного підприємства «Гарія» слід стягнути  в користь  ОСОБА_1  нараховану та невиплачену заробітну плату  в сумі  824 гривні 21 копійку та моральну шкоду  в сумі 500 гривень.

Крім того, на підставі ч.3 ст. 88 та  ч.3 ст. 81  ЦПК України, з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір в  сумі 51 гривня та 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення заробітної плати в межах платежу за один місяць  слід допустити до негайного виконання.

Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 58, 59, 60, 88, 213, 214, 215, 218, 226, п.2 ч.1 ст. 367  ЦПК України, ст.ст. 47, 116 КЗпП  України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

    Стягнути з приватного підприємства «Гарія»  в користь ОСОБА_1     нараховану та невиплачену заробітну плату  в сумі  824 (вісімсот двадцять чотири) гривні 21 копійка.

Стягнути з приватного підприємства «Гарія»  в користь ОСОБА_1      500 ( п’ятсот) гривень моральної шкоди.

 Стягнути з приватного підприємства «Гарія»   в доход держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня.

Стягнути з приватного підприємства «Гарія»   120 ( сто двадцять) гривень витрат з інформаційно – технічного забезпечення судових процесів, пов’язаних з розглядом  цивільних справ.

Допустити   негайне виконання рішення в частині стягнення заробітної плати в межах платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Cуддя

Луцького міськрайонного суду                         ОСОБА_2

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація