Судове рішення #7713961

                                                       

                                                2-76/10

                                               РІШЕННЯ

                        іменем  України

    08 лютого 2010 року             Піщанський районний суд Вінницької області в складі:        

головуючого судді         Фартух О.І.

            при секретарі               Цимбалістій О.А.    

            з участю:

            позивача                 ОСОБА_1

    представника позивача             ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Трибусівської сільської ради Піщанського району про визнання права власності на спадщину,  -

                      В С Т А Н О В И В:

    Позивачка ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 просять визнати її право власності на спадщину – земельну ділянку та грошовий вклад.              

    Обґрунтували свої вимоги наступним.

    Стверджують, що 09.02.2009 року помер її дід ОСОБА_3, який постійно проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1.

При житті, покійний зробив заповідальне розпорядження, згідно якого, заповідав усе своє майно, яке належите йому на день смерті своїй доньці ОСОБА_4 Крисентіїні.

Від прийняття спадщини обдарована відмовилась на користь своєї доньки ОСОБА_1 і просила суд пісьмово задовольнити вимоги позивачки.

 Крім неї, інших спадкоємців не має.

14січня 2010 року, вона подала до Піщанської держнотконтори заяву для отримання свідоцтва про спадщину, яка відкрилась після смерті спадкодавця, однак отримати його не може, оскільки в різних документах призвище спадкодавця викладено по різному.

У відповідності до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону або незаконність набуття права власності не встановлено судом. Однією з таких законних підстав набуття права власності на майно - є успадкування.

Відповідач в судове засідання не прибув і просив про розгляд справи у його відсутності.

 Суд задовольняє його клопотання.

Доказами про те, що позивач є спадкоємцем за заповітом, є заповідальне розпорядження, а також інші докази.

Як свідчать представлені позивачем докази ОСОБА_3 є належним власником спадщини, яка стала предметом судового розгляду.

Позивач є єдиним спадкоємцем і відповідно до вимог ст. 1222, 1223

                    2.

ЦК України має право успадкування за заповітом.

Спадщина відповідно до вимог ст. 1220 ЦК України відкрилась у встановленому законом порядку.

Крім того,  підлягають до задоволення вимоги позивача  в частині визнання права власності на спадкове майно, оскільки відповідно до вимог

ст. 1268 ЦК України спадкоємець який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв

спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

    Не встановивши обставин які б свідчили про відсутність можливості у позивача набути право власності та враховуючи, що спадкодавиця останнім часом проживала разом із нею, суд визнає за нею таке право. Не заявляла вона також про відмову від прийняття спадщини.

    На підставі наведеного, керуючись ст..  328, 1268, 1270  ЦК,  ст.. 213-215  ЦПК  України, суд  -

                                                            В И Р І Ш И В:

    Вимоги задовольнити.

Визнати право власності ОСОБА_1 на спадкове майно, яке залишилось після смерті ОСОБА_3 а саме на:

земельну ділянку на території Трибусівської сільської ради с.
Трибусівка Піщанського району, Вінницької області площею З.16 га
вартістю       40658   гривень   67     копійок,   кадастровий     номер:

05232832000:01:000:0109, державний акт на право приватної власності на землю серії ВН № 00951, виданий 17 листопада 2001 року Трибусівською сільською радою на підставі рішення 16 сесії 3 го скликання Трибусівської сільської ради від 31.10.2001 року та зареєстрованого в книзі записів актів на право приватної власності на землю за № 685;

грошовий вклад на загальну суму 6484 гривень 04 копійки на рахунку № 91550153400 по філії 096/05 с. Трибусівки у Піщанській філії Крижопільського   ТВБВ ощадного банку № 100001/096.

Рішення може бути оскаржено апеляційному суду Вінницької області, через Піщанський районний суд,  шляхом подачи заяви про оскарження в 10 денний термін від дня проголошення рішення і апеляції в 20 денний термін від дня подачи заяви.        

                    СУДДЯ:

  • Номер: 6/465/85/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-76/10
  • Суд: Франківський районний суд м. Львова
  • Суддя: Фартух Олександр Іванович
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.03.2016
  • Дата етапу: 18.05.2016
  • Номер: 22-ц/804/3624/20
  • Опис: Цивільна справа за заявою Прокоф’єва В.О. про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі 2-76/10 за позовом КП «Компанія «Вода Донбасу» в інтересах відокремленого підрозділу Костянтинівського ВУВКГ до Прокофьевої Н.М., Прокофьева В.О. про стягнення заборгованості за воду та стоки
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-76/10
  • Суд: Донецький апеляційний суд
  • Суддя: Фартух Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.11.2020
  • Дата етапу: 18.11.2020
  • Номер: 22-ц/821/1876/23
  • Опис: заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-76/10
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Фартух Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.10.2023
  • Дата етапу: 19.10.2023
  • Номер: 22-ц/821/1876/23
  • Опис: заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-76/10
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Фартух Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.10.2023
  • Дата етапу: 02.11.2023
  • Номер: 22-ц/821/1876/23
  • Опис: заява про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-76/10
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Фартух Олександр Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.10.2023
  • Дата етапу: 28.11.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація