Судове рішення #7711507

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2010 року                                                  Справа № 2а-94/10/2370

10 год. 55 хв.                                               м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В,    

при секретарі: Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: Савенко Ю.Н. – за довіреністю;

відповідача: не з’явилась,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в м. Черкаси до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1700 грн., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позивач стверджує, що за результатами перевірки суб’єкта господарської діяльності встановлені порушення з боку відповідача вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 1700 грн., які сплачені нею не були.

У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити позов у повному обсязі.

Відповідач заперечень проти позову не надала, в судове засідання не з’явилась, представника не направила, проте подала заяву якою позовні вимоги визнає та просить справу розглянути за її відсутності.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрована, як суб'єкт підприємницької діяльності 19.10.1999 року державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради за                          № НОМЕР_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні» від   4 грудня 1990 року № 509-XII (далі – «Закон № 509-XII»).

Статтею 11 Закону № 509-XII визначені права органів державної податкової служби, одним з яких є право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Спеціальним законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі – «Закон № 481/95-BP»).

Так, 17.03.2009 року за результатами проведеної державною податковою адміністрацією в Черкаській області перевірки господарської одиниці відповідача – магазину, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграду, 22а, складеного акту перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів від 17.03.2009 року, встановлено порушення відповідачем п. 4 ст. 11 Закону № 481/95-ВР та п. 2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» № 329/95-ВР, а саме: роздрібна торгівля тютюновими виробами та алкогольними напоями без наявності марки акцизного збору.

Відповідальність за порушення вимог ст. 11 Закону № 481/95-ВР та ст. 7 № 329/95-ВР встановлена ч. 2 ст. 17 цього Закону № 481/95-ВР, а саме - до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.     Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону № 481/95-BP рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

На підставі акта від 17.03.2009 року № 000589, пояснення касира від 17.03.2009 року ДПІ в м. Черкаси стосовно відповідача прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 11 від 23.03.2009 року на суму 1700 грн.

Згідно ч. 5 та 6 ст. 17 Закону № 481/95-BP дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у ч. 3 цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Оскільки зазначене рішення було відправлено поштою та повернулось в зв’язку з неможливістю вручення, його розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) відповідно до переліку № 303.

Відповідно до підпункту 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій становить 1700 грн.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_2, (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в місті Черкаси, (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, код ЄДРПОУ 34503595) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                     В.В. Гаращенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація