Категорія 6.6.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 лютого 2010 року Справа 2а-154/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Солоніченко О. В.
при секретарі судового засідання Псоміаді С.І.,
за участю сторін:
від позивача: Лиманюк М.А. за довіреністю № 202 від 12.01.2010,
від відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції ,-
В С Т А Н О В И В :
13 січня 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення штрафної (фінансової) санкції , в якому зазначив, що відповідача зареєстровано як суб’єкта підприємницької діяльності – фізичну особу у Сєвєродонецькій міській раді за НОМЕР_3 від 25.11.2006 року.
10 серпня 2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області було проведено перевірку господарської одиниці – кіоску, розташованого за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Вілєсова, 41, за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій , у зв’язку з чим до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4226,00 грн.
Тому позивач просив стягнути з відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, надав пояснення щодо суті позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не з’явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у зв’язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що відповідача зареєстровано як суб’єкта підприємницької діяльності – фізичну особу у Сєвєродонецькій міській раді за НОМЕР_3 від 25.11.2006 року.
10 серпня 2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області було проведено перевірку господарської одиниці – кіоску, розташованого за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Вілєсова, 41, за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій , у зв’язку з чим до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4226,00 грн., за результатами якої було встановлено ряд правопорушень, у зв’язку з чим до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції. За результатами вказаної перевірки було складено акт № 0102/12/14/23/НОМЕР_1, відповідно до якого встановлені порушення ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» встановлено, що за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі акту перевірки № 0102/12/14/23/НОМЕР_1 Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій за порушення за порушення ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Вказаним рішенням до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у сумі 4226,00 грн.
Зазначене рішення було отримано відповідачем 18.08.2009 року, про що свідчить його особистий підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
До теперішнього часу штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені, вищезазначене рішення не оскаржено.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, та штрафна (фінансова) санкція до цього часу не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 , штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4226,00 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1, до Державного бюджету України штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 4226,00 грн. (чотири тисячі двісті двадцять шість грн. 00 коп.), яку перерахувати на р/р 31111104700080, код 3021080900, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код одержувача 24046627, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя О.В. Солоніченко