АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України
18 січня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого: Сопруна В. В.,
суддів: Медяного В. М., Матківської М. В.,
при секретарі: Сніжко О. А.,
за участю: ОСОБА_1 її представника ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства «Оберіг» про розірвання договору оренди земельної ділянки,
за апеляційною скаргою СФГ «Оберіг» на заочне рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 25 червня 2009 року, –
встановила:
Заочним рішенням Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 25 червня 2009 року позов задоволено.
Розірвано договір оренди земельної ділянки, укладений 20 червня 2003 року між ОСОБА_1 та СФГ «Оберіг» с. Юрівка Козятинського району.
Стягнуто з СФГ «Оберіг» на користь ОСОБА_1 судові витрати – 73 грн. за сплату державного мита та 30 грн. за сплату витрат на ІТЗ розгляду справи.
Відповідач, не погодившись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, оскаржив його в апеляційному порядку, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права. Просив скасувати рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 25 червня 2009 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, заслухавши пояснення учасників по справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу відповідно до закону. Обґрунтованим є рішення, прийняте на основі цілком і всесторонньо з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підстави своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Судом першої інстанції встановлено, що 20 червня 2003 року між позивачем і відповідачем був укладений договір оренди належної ОСОБА_1 земельної ділянки сільськогосподарського призначення, площею 3, 40 га, строком на 10 років.
Відповідно до пп. 2.2.1, 2.2.4 зазначеного договору орендна плата за користування земельною ділянкою визначена в розмірі 1,5 % від вартості землі (606 грн.) і сплачується орендарем щорічно в період з 01 вересня по 01 грудня.
Відповідно до п. 2.2.2 зазначеного договору розмір орендної плати визначається за домовленістю між сторонами і не може бути меншим від розміру, встановленого чинним законодавством.
Згідно п. 3 зазначеного договору, орендар зобов’язаний вчасно сплачувати орендну плату.
Відповідно до Указу Президента України № 92 від 02 лютого 2002 року плата за оренду земельних ділянок з вересня 2008 року встановлена в розмірі не менше 3 % від визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки.
Згідно ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оренду землі» орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Колегія суддів встановила, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки, належної ОСОБА_1 складає 47 956 грн.
Таким чином, суд правильно визначив розмір орендної плати за користування земельною ділянкою з вересня 2008 року у розмірі не менше 1438 грн. 69 коп. на рік.
Суд першої інстанції повно і всебічно дослідив і оцінив обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних відносин і закон, який їх регулює.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків районного суду і не впливають на правильність постановленого ним рішення.
Керуючись ст. ст. 304, 307, 308, 315, 317, 319 ЦПК України, –
ухвалила:
Апеляційну скаргу селянського фермерського господарства «Оберіг»– відхилити.
Заочне рішення Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 25 червня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили до Верховного Суду України.
Головуючий: Сопрун В. В.
Судді: Медяний В. М.
Матківська М. В.
З оригіналом вірно: