Судове рішення #7708633

справа № 1-338/09

ПОСТАНОВА

    28 грудня 2009 року                     м. Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого – судді Олійника В.П.,

при секретарі – Павленко О.В.,

з участю прокурора – Дусь Ю.В.,

    розглядаючи у відкритому судовому засіданні справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, маючого професійно-технічну освіту, не працюючого, не одруженого, раніше судимого 13.06.2003 року Деснянським районним судом м.Чернігова за ст.ст. 187 ч.2, 69, 71 ч.1 КК України до 05 років 07 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3,  

    за ст. 309 ч.2, ст. 311 ч.1 КК України,

встановив:

     ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 24 липня 2009 року близько 12-00 год. в м.Чернігові за попередньою змовою з невстановленою слідством особою на ім”я “Андрій”, матеріали щодо якого виділені для додаткової перевірки, незаконно придбав наркотичний засіб-опій ацетильований, який містився в медичному шприці об”ємом 20 см. куб., і який, зберігаючи при собі без мети збуту, перевіз до ст. Ніжин Чернігівської області, де був  затриманий. Згідно висновку експерта маса ацетильованого опію  в перерахунку на суху речовину становить 0,17 г..

     ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 22 липня 2009 року в денний час на Центральному колгоспному ринку м.Чернігова незаконно придбав у невстановленої слідством особи прекурсор-соляну кислоту, об”ємом 40 мл, яку незаконно зберігав для незаконного виготовлення психотропних речовин.

    Дії  ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 309 ч.2 КК України, як незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту, вчинені за попередньою змовою групою осіб; за ст. 311 ч.1 КК України, як незаконне придбання, зберігання, перевезення прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин.

    В судовому засіданні підсудний заперечував проти факту попередньої змови із невстановленою особою на ім”я “Андрій” щодо придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів, пояснивши, що наркотичний засіб було придбано у “Андрія” для власного вжитку.

    Прокурор в судовому засіданні просив повторно надіслати судове доручення щодо наявності  відомостей згідно ст. 94 КПК України по постанові слідчого про виділення матеріалів від 09.11.2009 року.

    За змістом ст.62 Конституції України та ст.15 КПК України ніхто не може бути визнаний винним у вчиненні злочину, а також підданий кримінальному покаранню інакше як за вироком суду й відповідно до закону.

Положеннями ст.26 КК України встановлено, що співучастю у злочині є умисна спільна участь декількох суб'єктів злочину у вчиненні умисного злочину, при цьому злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення (ст. 28 ч.2 КК України).

Відповідно до постанови про притягнення як обвинуваченого від 02.11.2009 року ОСОБА_1 незаконно здійснив дії по придбанню, зберіганню та перевезенню наркотичних засобів без мети збуту за попередньою змовою з невстановленою слідством особою на ім”я “Андрій”, матеріали щодо якого виділені для додаткової перевірки, при цьому рішення щодо постанови слідчого про виділення матеріалів з кримінальної справи для проведення додаткової перевірки від 09.11.2009 року органом досудового слідства згідно ст.94 КПК України не прийнято. Вимоги суду з даного питання від 10.12.2009 року, від 21.12.2009 року прокурором не виконані, тобто відомості про процесуальний статус особи на ім”я “Андрій”, як особи, щодо якої справа виділена в окреме провадження, відсутні.

Постановою слідчого від 02.11.2009 року щодо ОСОБА_1 порушено кримінальну справу за ст.309 ч.2 КК України, при цьому справу щодо останнього за ст. 309 ч.1 КК України закрито.

За таких обставин вбачається неправильність досудового слідства, що є підставою для повернення справи на додаткове розслідування згідно ст. 281 КПК України, при цьому неправильність досудового слідства не може бути усунута в судовому засіданні.

За змістом статей 246 та 281 КПК України повернення справи на додаткове розслідування зі стадії судового розгляду можливе як за клопотаннями учасників процесу, так і з ініціативи суду.

Під час додаткового розслідування необхідно перевірити законність та обґрунтованість закриття справи за ст. 309 ч.1 КК України, і для всебічного, повного й об'єктивного дослідження обставин справи провести інші слідчі дії, зокрема, щодо постанови слідчого про виділення матеріалів з кримінальної справи для проведення додаткової перевірки від 09.11.2009 року, дати правильну оцінку зібраним у справі доказам в їх сукупності і залежно від цього в установленому законом порядку вирішити питання стосовно юридичної кваліфікації дій ОСОБА_1.

Підстави для зміни підсудному ОСОБА_1 запобіжного заходу відсутні.

Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. 281 Кримінально-процесуального кодексу України, суд,-

постановив:

Кримінальну справу про обвинувачення  ОСОБА_1  за ст. 309 ч.2, ст. 311 ч.1 КК України повернути Чернігівському транспортному прокурору для проведення додаткового розслідування.

Запобіжний захід, обраний ОСОБА_1 у вигляді тримання під вартою в Новгород-Сіверській установі виконання покарань УДДУПВП в Чернігівській області,- залишити без змін.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до Апеляційного суду Чернігівської області.

Головуючий                     суддя Олійник В.П.     .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація