Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #77079079
905/321/19

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

61022,  м. Харків, пр. Науки, 5,  тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua  

УХВАЛА  

ПРО  ВІДКРИТТЯ  ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ


14.02.2019р.                                                                                                        Справа №905/321/19           

Суддя господарського суду Донецької області Макарова Ю.В., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Добропіллявугілля”, м.Добропілля, м.Білицьке Донецької області,

до відповідача: Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м.Київ, в особі регіональної філії “Донецька залізниця”, м.Лиман Донецької області,

про стягнення збитків у вигляді недостачі вантажу у розмірі 40777,20грн.


ВСТАНОВИВ:


Товариство з обмеженою відповідальністю “ДТЕК Добропіллявугілля”, м.Добропілля, м.Білицьке Донецької області, звернулось до господарського суду Донецької області з позовом про стягнення з Акціонерного товариства “Українська залізниця”, м.Київ, в особі регіональної філії “Донецька залізниця”, м.Лиман Донецької області, збитків, що виникли у зв’язку з незбереженням вантажу при перевезенні у сумі 40777,20грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач при перевезенні вугілля по залізничній накладній №51638708 від 06.09.2018р. не забезпечив збереження вантажу у вагонах №№61012787, 56862527, 53535076, 61296414, у зв’язку з чим спірні вагони прибули з нестачею вантажу, що підтверджується складеними комерційними актами №481001/119, №481001/120, №481001/121, №481001/122 від 08.09.2018р.


Подані матеріали відносяться до юрисдикції та підсудності господарського суду і є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, серед іншого, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатись справа.

Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).

За приписами частини першої пункту 3 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Для цілей цього Кодексу визначено поняття малозначних справ, а саме – це справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними.

Враховуючи приписи ч.3 ст.247 ГПК України, а саме приймаючи до уваги ціну позову (не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб), предмет позовних вимог, характер та обсяг доказів у справі, суд дійшов висновку, що цей спір є незначної складності і його слід віднести до категорії малозначних. Тому, відповідно до п.7 ст.250 ГПК України, ця справа підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження.


Виходячи з приписів частини 13 ст.8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Відповідно до ч.5 ст.252 вказаного Кодексу суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи те, що клопотання від позивача про розгляд справи з повідомленням учасників справи заявлено не було, а суд з власної ініціативи не вбачає необхідності розгляду справи з повідомленням учасників справи, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу без повідомлення учасників справи.

Керуючись ст.ст.12, 176, 234, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:


1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі 905/321/19.                            

2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

3. Встановити сторонам строк до 14.03.2019р. для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України (відповідачем), для подання відповіді на відзив (позивачем) та заперечень (відповідачем) (якщо такі будуть подані). Докази направлення іншій стороні відзиву, відповіді на відзив разом з доданими документами надати суду у вказаний строк.

4. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов у встановлений судом строк, справа згідно з ч.9 ст.165 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

5. Зобов’язати позивача у строк до 14.03.2019р. надати суду докази направлення копії позовної заяви №102 від 04.02.2019р. з доданими документами з описом вкладення на адресу регіональної філії “Донецька залізниця” Акціонерного товариства “Українська залізниця”.

6 Запропонувати відповідачу у строк до 14.03.2019р. надати суду завірені належним чином копії актів загальної форми станції Покровськ №№29388, 29389, 29390, 29391від 07.09.2018р.

7 Повідомити сторін про можливість подання клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін в строк до 14.03.2019р.

8. Сторонам у разі наявності заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження надати відповідну обґрунтовану письмову заяву в строк до 14.03.2019р.

9. Роз'яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-165 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані у строк, визначений в ухвалі.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.4 ст. 80 ГПК України).

Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї (ч.8 ст.80 ГПК України).

Письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.91 ГПК України).

Документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних, тому господарським судом не розглядаються.

10. Звернути увагу сторін на те, що усі заяви, клопотання, пояснення, докази тощо, які подаються до суду, мають бути одночасно направлені іншим учасникам розгляду справи.

11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

12. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.                                                                            


Суддя                                                                                                                        Ю.В. Макарова

          

             

                      



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація