справа №2-0-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М ‘Я М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2010 року
Літинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді: Білик Н.В.
з участю секретаря: Хижук Л.І.
з участю народних засідателів Петрук Г.О.та Медяна Н.Д.
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в смт. Літин цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання громадянина недієздатним та встановлення опікуна, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про визнання громадянина недієздатним та встановлення опікуна . Зазначила, що проживає разом з чоловіком ОСОБА_2 з 18.07.1982року у зареєстрованому шлюбі . З 1999року ОСОБА_2 визнано інвалідом 1-групи, що підтверджується довідкою Вінницької міжрайонної МСЕК та згідно рішення центральної районної лікарні від 19.06.2009року він потребує стороннього догляду .Через це позивачка змушена звернутися до суду із даною заявою та просить визнати ОСОБА_2 недієздатним та встановити її опікуном .
В судовому засіданні заявниця заяву підтримала, пояснила , що проживає із ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі . У 1999році ОСОБА_2 встановлено першу групу інвалідності , тому він потребує сторонньої допомоги та опіки. Він розумово здоровий, лише не може самостійно пересуватись.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши заявницю, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню.
Копія свідоцтва про укладання шлюбу (а.с.6) свідчить, що позивачка перебуває у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 з 18.07.1982року по даний час. Із копії довідки МСЕК№307227 (а.с.7) видно, що ОСОБА_2П встановлено 1 групу інвалідності та він потребує сторонньої допомоги. Згідно рішення центральної районної лікарні від 19.06.2009року (а.с.8) ОСОБА_2 потребує стороннього догляду. Тобто в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 дійсно хворіє та потребує стороннього догляду, але у нього не виявлено стійкого психічного розладу. Згідно висновку судово-психіатричної експертизи (а.с.17-18) ОСОБА_2П, може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Тобто відсутні підстави для визнання ОСОБА_2 недієздатним.
Згідно ст.. 39 ЦК України фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна
усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Керуючись ст.ст.213-215,236-237 ЦПК України, ст.39 ЦК України,-
Р І Ш И В :
У задоволені заяви ОСОБА_1 про визнання громадянина ОСОБА_2 недієздатним та встановлення над ним опіки -відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження сторони можуть подати до суду протягом 10 днів після проголошення, а потім протягом 20 днів після подачі заяви подати апеляційну скаргу.
Рішення набирає чинності в разі неподання заяви чи скарги протягом визначеного терміну.
Суддя: