Судове рішення #7705415

                                                                                                      Справа №1п-5/10р.

                                                П О С Т А Н О В А  

21 січня  2010 р.

                      Літинський районний суд Вінницької області

                       в складі : головуючого судді : Білик Н.В.

                       з участю  секретаря :  Хижук Л.І.  

                       прокурора  : Шемети О.М.

                       адвоката ОСОБА_1

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду  в смт. Літині   справу  відносно  ОСОБА_2 ОСОБА_3 народження , народився та проживає  в ІНФОРМАЦІЯ_1 , учень 7-го класу Селищанської ЗОШ 1-111ст., не судимий   про  застосування  примусових заходів виховного характеру.

                                             В С Т А Н О В И В :  

         В ночі  на  19.10.2009року о 2 год.20 хв.   неповнолітній ОСОБА_2 17.01.1997року народження , проходячи  повз будівлю, що розташована в

смт .Літині   по вул. Леніна 4,  підійшовши до банкомату CAV 18961  ПАТ КБ «Приватбанк» , який встановлений в стіні магазину  «Все для дому»  діючи умисно, за допомогою кухонного ножа,  якого взяв з будинку де  проживає  , почав наносити удари по банкомату , чим пошкодив даний банкомат та вивів його з ладу, заподіявши шкоду ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК»  в сумі 21 765гривень.

         В судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_2  провину визнав , пояснив, що 18.10.2009року  вечорі коли мати  лягла спати, таємно вийшов з дому прихвативши із собою кухонного ножа, та  пішов до комп’ютерного клубу. Після його закриття  ішов додому  вулицею Леніна. Перейшовши дорогу підійшов до банкомату «ПриватБанк» та   наніс кухонним ножем кілька ударів  по клавіатурі, після чого  викинув ніж  по дорозі  до  додому.

     Представник неповнолітнього ОСОБА_4 пояснила, що  син      недисциплінований,  неодноразово здійснював крадіжки  за що її притягали до адміністративної відповідальності. 26.10.2009року від працівника міліції дізналась, що син  пошкодив банкомат. Їй тяжко виховувати сина ,вона не може підібрати заходів позитивного впливу на нього.  

     В  судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив суспільно небезпечне діяння відповідальність за яке передбачено ст.194 ч. 1 КК України ,тобто умисно пошкодив чуже майно , що заподіяло шкоду у великих розмірах. Це встановлено показаннями самого неповнолітнього, законного представника, та іншими доказами дослідженими в судовому засіданні у їх сукупності. Так , відповідно до протоколу прийняття  заяви про вчинений злочин (а.с.2 ) видно,  що представник потерпілого звернувся до правоохоронних органів з приводу  пошкодженого банкомату. Згідно протоколу  огляду банкомату (а.с.3-8) видно, що   на поверхні  клавіатури  були виявлені пошкодження. Копії фотознімків зроблених камерою встановленою в банкоматі (а.с.11) підтверджують нанесення ударів ОСОБА_2 Згідно відношення (а.с.39)    встановлено ,що вартість ремонтно - відновлювальних робіт банкомату становить  21 765 гривень. Відповідно до копії свідоцтва про народження (а.с. 14) видно, що ОСОБА_5 народився 17.01.97року.

      Прокурор Шемета О.М., представник служби у справах дітей   ОСОБА_6 та  кримінальної міліції  ОСОБА_7вважають,  що з метою забезпечення інтересів неповнолітнього , його виховання , освіти , соціальної та психологічної допомоги , ОСОБА_2 необхідно направити до спеціальної навчально-виховної установи.  

  Згідно ст. 97 ч. 2  КК  України  примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу, суд застосовує і до особи, яка до досягнення    віку,    з    якого   може   наставати   кримінальна

відповідальність, вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає

під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу

     Визначаючи примусовий захід виховного характеру судом враховано, що  неповнолітній по місцю навчання  характеризується негативно, він  не старанний, не дисциплінований , школу відвідує не систематично.  Підтримує стосунки із особами, які негативно характеризуються , на зауваження реагує неадекватно .  Неповнолітній ОСОБА_2 систематично вчиняє дрібні крадіжки та інші правопорушення за що ОСОБА_4 притягалась до адміністративної відповідальності. За місцем проживання неповнолітній  ОСОБА_2А та члени його сім’ї  характеризуються посередньо . Мати неповнолітнього ОСОБА_2 не займається належним вихованням, в сім’ї не дружелюбні відносини.  Неповнолітній ОСОБА_2 перебуває на  профілактичному обліку в службі у справах дітей. Стан здоров’я неповнолітнього – добрий. Матеріально-побутові умови не придатні для повноцінного розвитку та виховання дитини.

       Врахувавши  стан здоров’я неповнолітнього, його сімейний і матеріальний стан, стосунки з батьками, дієвість існуючого контролю за його поведінкою, місце проживання, дані про попередні  правопорушення , соціальні зв’язки, схильності, спосіб життя, поведінку під час провадження в цій   справі, наявність факторів, обставин та визнання ним моральних цінностей, які дозволяють прогнозувати його поведінку, суд вважає ,що відсутня здатність  матері  забезпечити належний контроль за поведінкою неповнолітнього, а інші більш м’якші заходи виховного характеру не будуть дієвими, тому ОСОБА_2 слід направити до спеціальної навчально-виховної установи.

        Відповідно до ППВС України «Про практику розгляду судами справ про застосування примусових заходів виховного характеру»  до спеціальних навчально-виховних установ відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 105 КК направляють неповнолітніх, котрі вийшли з-під контролю батьків чи осіб, які їх заміняють, не піддаються виховному впливу та не можуть бути виправлені шляхом застосування інших примусових заходів виховного характеру.  . Слід мати на увазі, що згідно зі ст. 8 Закону України « Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх» до загальноосвітніх шкіл соціальної реабілітації направляють неповнолітніх віком від 11 до 14 років, а до професійних училищ соціальної реабілітації – віком від 14 років.

   

                            Керуючись ст.  447  КПК України

                                                ст..105,97 КК України

П О С Т А Н О В И В :

               Застосувати до неповнолітнього ОСОБА_2 примусовий захід виховного характеру.

               Направити неповнолітнього  ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2  проживаючого  ІНФОРМАЦІЯ_3,  учня ІНФОРМАЦІЯ_4,  до загальноосвітньої школи соціальної реабілітації строком на 1( один ) рік.

              Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду  через Літинський районний суд на протязі 7 днів.

       

 

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація