Судове рішення #7705364

Справа № 2-3473/ 2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К РА Ї Н И

29 грудня 2009 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі: головуючого – судді Козаченка Р.В., при секретарі Вєтошкіній Ю.В.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в
м. Первомайську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,            

               

В С Т А Н О В И В:

11 грудня 2009 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому вказував, що 29 травня 2009 року померла його мати – ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина на майно померлої, яке складається їз житлового будинку та земельної ділянки.

Посилаючись на те, що спадкове майно згідно із заповітом померлої було заповіщено йому і він фактично прийняв спадщину шляхом вступу в його володіння та користування, але через недостатню правову обізнаність не звернувся вчасно до нотаріальної контори для оформлення спадщини, просив суд визначити йому додатковий строк у два місяця для подання заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав повністю і просив їх задовольнити.

Відповідач позов визнав та не заперечував проти нього, пояснивши, що позивач є його братом, якому їх мати заповіла після своєї смерті майно, але він на нього не претендує.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає  задоволенню з таких підстав.

Так, 29 травня 2009 року померла ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про її смерть серії 1-ФП № 104847. Після смерті відкрилася спадщина на наступне нерухоме майно:

- житловий будинок з господарчими спорудами за адресою: м. Первомайськ, вул. 13-го Партз’їзду, буд. 87;

- земельна ділянку для товарного сільськогосподарського виробництва, площею 5,50 га (згідно державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 № 425323).

Відповідно до заповіту від 15 травня 2007 року, посвідченого приватним нотаріусом  Первомайського міського нотаріального округу ОСОБА_4 вказане майно заповідалося позивачу.

Згідно зі ст. 1270 ЦК України позивач як спадкоємець за заповітом повинен був в шестимісячний строк звернутися для прийняття спадщини,  але  пропустив даний строк.

На підставі ст. 1272 ЦК України,  за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. Після смерті спадкодавці відкрилася спадщина на рухоме та нерухоме майно, в тому числі на вказані вище житловий будинок та земельну ділянку.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України позивач як спадкоємиць першої черги за законом повинен був у шестимісячний строк звернутися для прийняття спадщини,  але  пропустив цей строк.

На підставі ст. 1272 ЦК України  за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В шестимісячний строк, передбачений законом для прийняття спадщини, позивач не звернувся до нотаріуса через свою правову необізнаність.

За такого, суд вважає, що строк було пропущено з поважних причин, і є можливим визначити йому додатковий строк у два місяці  для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після  смерті його матері.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 130, 209, 212-215 ЦПК України, суд –

   

                         В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити повністю.

Надати  ОСОБА_1 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті 29 травня 2009 року його матері ОСОБА_3, терміном у два місяця з дня набрання законної сили даного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація