Судове рішення #7701554

                                                             

                                                                                                    Справа № 2- 716/2010 р.

З А О Ч Н Е

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

01 лютого  2010 року                                                                   Хустський районний суд

                                                                                                           Закарпатської області

                                в складі:  головуючого                     Джуга С.Д.

                                                 при секретарі                   Форкош Д.З.

                                                 з участю позивача            ОСОБА_1

                                                 представника позивача   ОСОБА_2

              розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом:

      ОСОБА_1

до

      ОСОБА_3

                          про стягнення аліментів на дитину та на утримання дружини

  В С Т А Н О В И В:

 ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини – дочки ОСОБА_4 28.02.2008 року та дружини  до досягнення дитиною трьохрічного віку.

Позов вмотивовано тим, що 26 листопада 1994 року вона уклала шлюб з відповідачем ОСОБА_3 Дітей у сторін не народжувалося через стан здоров’я відповідача.

В результаті її позашлюбних відносин, у  них народилася дитина – дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1. Батьком дитини зареєстрований відповідач ОСОБА_3 Відмовитися від батьківства відповідач відмовляється. На даний час стосунки між ними погіршилися, вони припинили спільне проживання. Позивачка займається вихованням дитини, відповідач зовсім не надає ніякої допомоги на їх утримання і виховання , хоча сам виїжджає на сезонні роботи і має відповідний заробіток. На даний час позивачка займається вихованням дитини, ніде не працює і не має можливості утримувати себе і дитину належним чином.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги збільшила, просить постановити рішення, яким стягувати з відповідача аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 в розмірі 850 гривень щомісячно і до досягнення дитиною повноліття та аліменти в розмірі 850 гривень щомісячно на її утримання до досягнення дитиною трьохрічного віку.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, про місце і час розгляду справи належним чином був повідомлений,  причини неявки суду невідомі.

    В порядку ст. 169, 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача і постановити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивачка не заперечила проти такого порядку вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до часткового  задоволення, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що з відповідачем ОСОБА_3  позивачка перебуває в зареєстрованому шлюбі, однак на даний час шлюб сторін носить формальний характер.

За час спільного проживання у шлюбі у сторін  народилася дитина : дочка ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на даний момент знаходиться на повному утриманні та вихованні позивачки, так як відповідач не надає ніякої допомоги на її утримання і виховання, хоча сам постійно виїжджає на сезонні роботи і має відповідний заробіток.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.2 ст. 84 Сімейного Кодексу України , дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Враховуючи вищевикладене та те, що відповідач працює, має дохід, не має на утриманні інших дітей і непрацездатних осіб, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання дочки ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 400 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття, та аліментів на утримання дружини ОСОБА_1  в сумі 300 грн. щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку.

        Судові витрати по справі державне мито, та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи   підлягають до стягнення з відповідача ОСОБА_3   відповідно до ст.88 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 10, 60,   212-215, 218, 224-228 ЦПК України,  ст. ст.  180,182,184 СК України, суд, –

                                                                  Р І Ш И В:

          Позов ОСОБА_1  -  задовольнити частково   .        

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання малолітньої дочки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з  14.09.2009 року до досягнення дитиною повноліття.  

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання дружини – ОСОБА_1 в розмірі 300 гривень щомісячно, починаючи з 14.09.2009 року до досягнення дитиною 3-х річного віку.

В решті заявлених вимог ОСОБА_1 – відмовити.

Рішення в частині стягнення аліментів на утримання дитини та на утримання   дружини за один місяць допустити до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 51 грн. державного мита, ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави р/р 31214259700318 код ОКПО 22108130 в ГУДКУ у Закарпатській області МФО 812016 - 120 грн. витрат на «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Хустському районному суді»

Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії до Хустського районного суду.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.

               

                  Головуючий:                                   підпис

             З оригіналом вірно

                 Суддя Хустського

                  районного суду:                                                                                 ОСОБА_5                

                                     

     

                                     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація