Справа № 1-56/ 2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 лютого 2009 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Козаченка Р.В.
при секретарі - Вєтошкіної Ю.В.
за участю прокурора - Когута В.М,
захисника - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Первомайську кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця
м. Первомайська Миколаївської області, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, не одруженого, офіційного не працюючого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. 20 років Жовтня, 3, раніше не судимого:
у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,
В С Т А Н О В И В:
12 листопада 2009 року, близько 17:00 години, ОСОБА_2, перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, з метою особистого вживання наркотичного засобу без мети збуту, кустарно виготовив з пігулок «Теофедрин» особливо небезпечний засіб в кількості 7,8 мл. та зберігав його при собі в одноразовому медичному шприці ємкістю 10 мл.
Того ж дня, близько 20:00 години ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння після вживання спиртних напоїв, поклав незаконно виготовлений наркотичний засіб в медичному шприці до лівої кишені куртки та вийшов з помешкання, щоб вжити його особисто за межами помешкання.
12 листопада 2009 року, близько 20:30 години ОСОБА_2, продовжуючи незаконно зберігати при собі незаконно виготовлений наркотичний засіб, був затриманий працівниками міліції в м. Первомайську Миколаївської області на вул. Мічуріна за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП. Під час особистого огляду ОСОБА_2 в присутності двох понятих у лівій кишені його куртки було виявлено і вилучено медичний шприц ємкістю 10 мл., який містив рідину об’ємом 7,8 мл.
Згідно висновку експерта № 1725 від 22 листопада 2009 року надана на експертизу рідина об’ємом 7,8 мл. у своєму складі містить ефедрин, еферон та продукт розкладу, що є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений – кустарно виготовленим препаратом з ефедрину, в перерахунку на суху речовину складає 0.1716 г.
Підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив наступне. 12 листопада 2009 року він після вживання спиртних напоїв вирішив виготовити наркотичний засіб з пігулок «Теофедрин». За місце свого проживання з вказаних пігулок та марганця і оцету вготовив наркотичний засіб, який знаходився в медичному шприці ємкістю 10 мл. Того ж дня близько 20:00 годин він вирішив вжити виготовлений наркотичний засіб, для чого пішов з дому. Але на вул. Мічуріна в м. Первомайську був затриманий працівниками міліції за вчинення адміністративного правопорушення. При його особистому огляді в присутності понятих наркотичний засіб в медичному шприці у нього виявили та вилучили.
Окрім визнавальних показань підсудного його вина у вчинені інкримінуємого йому злочину також підтверджується сукупністю досліджених під час судового засідання доказів, а саме: копією протоколу про адміністративне правопорушення серії МИ №32131 від 12 листопада 2009 року, складеного відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 178 КУпАП (а.с. 5); протоколом медичного огляду № 1381 від 12 листопада 2009 року, згідно якого ОСОБА_2 в той день знаходився в стані гострої алкогольної інтоксикації (а.с. 7); протоколом особистого огляду ОСОБА_2 від 12 листопада 2009 року, відповідно до якого при ньому був виявлений медичний шприц з рідиною жовтого кольору (а.с. 8); висновком експерта НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області № 1725 від 25 листопада 2009 року, згідно якого надана на експертизу рідина у шприці, об’ємом 7,8 мл., містить ефедрин, еферон та продукт розкладу, що є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – кустарно виготовленим препаратом з ефедрину, вага кустарно виготовленого препарату з ефедрину в перерахунку на суху речовину становить
0,1562 г. (а.с. 22-25).
Визнавши свою вину підсудний просив слухати справу без дослідження інших доказів та допиту свідків.
В зв’язку з повним визнанням підсудним своєї вини та за згодою учасників процесу, у відповідності з ч. 3 ст. 299 КПК України, суд вбачає недоцільним досліджувати інші докази стосовно фактичних обставин справи, оскільки вони ніким з учасників розгляду справи не оспорюються.
Оцінивши досліджені докази в їх сукупності суд вважає вину підсудного доказаною, а його дії кваліфікує за ч. 1 ст. 309 КК України – незаконне виготовлення, зберігання наркотичних засобів без мети збуту. Тобто під час судового розгляду вина ОСОБА_2 в пред’явленому йому на досудовому слідстві обвинуваченні повністю знайшла своє підтвердження.
При обранні виду та міри покарання підсудному ОСОБА_2 суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого ним злочину, який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до злочину середньої тяжкості, а також дані про його особистість, який за місцем проживанням характеризується позитивно. Також суд враховує як обставину, яка пом’якшує його покарання – щире каяття, так і обставину, яка обтяжує його покарання – вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Враховуючи викладене, особистість підсудного та сукупність обставин, які пом’якшують та обтяжують його покарання, тяжкість злочину, суд прийшов до висновку про необхідність призначення йому покарання у виді позбавлення волі в межах санкції інкримінуємої статті та можливість його виправлення без відбування покарання та ізоляції від суспільства.
Відповідно до ст. 81 КПК України наркотичний засіб вилучений у ОСОБА_2 підлягає знищенню.
Керуючись ч. 1 та ч. 5 ст. 93 КПК України, враховуючи майновий стан підсудного та відсутність у нього постійної і офіційної роботи, судові витрати по справі - вартість проведення судово-хімічної експертизи в сумі 507 гривен 06 копійок, віднести на рахунок держави.
На підставі викладених обставин, керуючись ст. ст. 81, 93, 323 – 324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України і призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю в 1 (один) рік, поклавши на нього у відповідності до ст. 76 КК України наступні обов’язки:
• не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
• повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;
• періодично з’являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
До вступу вироку в законну силу міру запобіжного заходу, обрану відносно ОСОБА_2 у виді підписки про невиїзд – залишити без змін.
Речовий доказ – шприц ємкістю 10 мл., з особливо наркотичним засобом – ефедрином в кількості 6,1 мл., які зберігаються в камері речових доказів Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області – знищити.
Судові витрати по справі – вартість проведення судово-хімічної експертизи в сумі 507 гривен
06 копійок, прийняти на рахунок держави.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Миколаївської області, через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області, на протязі 15 діб з дня його проголошення.
Суддя