Справа № 2п -69/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2008 року Центрально-Міський районний суд м. Горлівки Донецької області у складі:
головуючого судді - Реутової В.І.,
при секретарі - Баштовій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Горлівської міської ради про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом, в якому зазначила, що згідно договору купівлі - продажу від 13 грудня 2000 року, посвідченого приватним нотаріусом Горлівського нотаріального округу, реєстр № 8534 вона придбала будівлі зі спорудами, а саме: будівлю А-1 загальною площею 334, 3кв.м, тамбур al, a4, а5, погріб а, ґанок а2, зонт а6, будівлю Б-1 площею 221, 8кв.м, прибудову б, 61, будівлю В-1площею 115, 8 кв.м, будівлю В-1 площею 74, 4 кв.м, оглядову яму г, будівлю Д-1 площею 114, 6 кв.м, оглядову яму д, сарай Е, сарай Ж, сарай 3, споруди, які розташовані на земельній ділянці площею 0, 3145 га за адресою м. Горлівка, вулиця Паркова, 3. Згідно державного акту на право постійного користування землею земельна ділянка площею 0, 3145 га раніше була передана в постійне користування підприємству «Рембудпобут» м. Горлівки виконкомом Горлівської міської ради відповідно до рішення виконкому Горлівської міської ради від 04 жовтня 1995 року № 380/2. Державний акт на право постійного користування землею зареєстровано в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 90. Оскільки будівлі і споруди належать їй на праві приватної власності, вважає, що земельна ділянка площею 0, 3145 га повинна належать їй, тому що саме такий розмір земельної ділянки необхідно для обслуговування її будівель та споруд, тому просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0, 3145 га, яка знаходиться за адресою м. Горлівка вулиця Паркова, 3.
В судовому засіданні позивач позов підтримала та просила визнати за за нею право власності на земельну ділянку площею 0, 3145 га, яка знаходиться за адресою м. Горлівка вулиця Паркова, 3.
Відповідач виконавчий комітет Горлівської міської ради - у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. За згодою позивача суд ухвалює рішення про заочний розгляд справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 331 ЦК України, якщо договором або законом встановлено прийняття нерухомого майна в експлуатацію, право власності виникає з моменту прийняття його в експлуатацію.
Згідно зі ст. 377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором. Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.
В судовому засіданні встановлено, що згідно договору купівлі - продажу від 13 грудня 2000 року, посвідченого приватним нотаріусом Горлівського нотаріального округу, реєстр № 8534 ОСОБА_1 придбала будівлі зі спорудами, а саме: будівлю А-1 загальною площею 334, 3кв.м, тамбур al, a4, а5, погріб а, ґанок а2, зонт а6, будівлю Б-1 площею 221, 8кв.м, прибудову б, 61, будівлю В-1площею 115, 8 кв.м, будівлю В-1 площею 74, 4 кв.м, оглядову яму г, будівлю Д-1 площею 114, 6 кв.м, оглядову яму д, сарай Е, сарай Ж, сарай 3, споруди, які розташовані на земельній ділянці площею 0, 3145 га за адресою м. Горлівка, вулиця Паркова, 3. Згідно державного акту на право постійного користування землею земельна ділянка площею 0, 3145 га раніше була передана в постійне користування підприємству «Рембудпобут» м. Горлівки виконкомом Горлівської міської ради відповідно до рішення виконкому Горлівської міської ради від 04 жовтня 1995 року № 380/2. Державний акт на право постійного користування землею зареєстровано в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 90.
Згідно до ст. 120 ЗК України при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод.
Оскільки в судовому засіданні встановлено, що договором купівлі - продажу від 13 грудня 2000 року про відчуження будівлі і споруд розмір земельної ділянки не визначений. Тому, відповідно до ст. .392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визначається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. Таким чином, слід визнати за позивачем право власності на земельну ділянку площею 0, 3145 га, яка знаходиться за адресою м. Горлівка вулиця Паркова, 3.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 224-226 ЦПК України, на підставі ст. ст. 316-319, 331, 377, 392 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на на земельну ділянку площею 0, 3145 га, яка знаходиться за адресою м. Горлівка вулиця Паркова, 3.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано, а також, якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.