Судове рішення #7699650

Справа № 2-4173/2008p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2008 року Центрально-Міський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі:

головуючого судді - Реутової В.І.
при секретарі     - Баштовій А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Горлівського міського управління юстиції в Центрально-Міському районі м.  Горлівки про виключення майна із акту опису і зняття арешту,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із заявою,  в якій зазначає,  що вироком Центрально-міського районного суду м.  Горлівки від 01 листопада 2007 року він був визнаний винним за  ст. . ст. 302ч2,  309ч2,  15,  317ч2 КК України і йому було назначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років шість місяців з конфіскацією всього належного йому майна. На той час він був власником 1/5 частки приватизованої квартири АДРЕСА_1. 4/4 частки квартири в рівних долях належать його матері ОСОБА_2,  його брату ОСОБА_3,  дружині брата ОСОБА_4 та їх малолітній дитині ОСОБА_5 01 квітня 2008 року відповідач описав та арештував вказане майно. Вважає,  оскільки спірна квартира є неділимою і не може бути конфіскована її 1/5 частина без порушення прав свобод членів його сім'ї,  які зареєстровані і проживають на спірній житловій площі,  просить суд постановити рішення,  яким виключити квартиру АДРЕСА_1 із акту опису та звільнити з-під арешту.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та підтвердила викладені вище обставини.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав повністю,  пояснивши що спірне майно дійсно належить членам сім'ї позивача,  а частку позивача не можливо конфіскувати,  тому що в квартирі проживає малолітня дитина.

Вислухавши пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи та надавши їм оцінку в їх сукупності,  суд вважає,  що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до  ст.  355 ЦК України майно,  що є у власності двох або більше осіб (співвласників),  належить їм на праві спільної сумісної власності (спільне майно).

В судовому засіданні встановлено,  що згідно свідоцтва про право власності на житло № 377 від 16.02.2006 року квартира АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_2,  ОСОБА_1,  ОСОБА_6,  ОСОБА_5,  ОСОБА_3.

З матеріалів справи вбачається,  що вироком Центрально-Міського районного суду м.  Горлівки від 01 листопада 2007 року ОСОБА_1 засуджений до позбавлення волі строком на строком на 5 років шість місяців з конфіскацією всього належного йому майна.

Відповідно до акту опису та арешту майна від 01.04.2008 року квартира АДРЕСА_1 описана та арештована.

Так у судовому засіданні встановлено і не оспорюється сторонами,  що спірне майно дійсно належить позивачу та членам його родини на праві спільної сумісної власності,  що підтверджується свідоцтвом про право власності та витягом з реєстру прав власності на квартиру АДРЕСА_2,  яка стала предметом даного спору. ОСОБА_1 належить 1/5 частина квартири АДРЕСА_2.

Згідно зі  ст.  59 Закону України "Про виконавче провадження" особа,  яка вважає,  що майно,  на яке накладено арешт,  належить їй,  а не боржникові,  може звернутися до суду з позовом про визнання права на майно і про звільнення майна з-під арешту.

Згідно до  ст. 321 ЦК України право власності є непорушним.  Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмеження у його здійсненні.

Відповідно до  ст. 369 ЦК України співвласники майна,  що є у спільній сумісній власності,  володіють і користуються ним спільно,  якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

Згідно до  ст. 386 ч.1, 2 ЦК України держава забезпечує рівний захист прав власності усіх об'єктів права власності. Власник,  який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою,  може звернутися до суду з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

В судовому засіданні встановлено,  що квартира АДРЕСА_1 є спільною сумісною власністю ОСОБА_2,  ОСОБА_1,  ОСОБА_6,  ОСОБА_5,  ОСОБА_3 і є неподільною річчю. Враховуючи ці обставини,  а також те,  що ОСОБА_5,  28 червня 2003 року є малолітньою дитиною,  суд вважає можливим виключити квартиру АДРЕСА_3 з акту опису та звільнити з-під арешту.

Керуючись  ст.  ст.  10, 11,  209,  212,  214,  215,  218,  224-226 ЦПК України,  на підставі  ст.  321, 386 ЦК України,  суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити. Виключити з акту опису та звільнити з-під арешту квартиру АДРЕСА_4,  яка належить на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_2,  ОСОБА_1,  ОСОБА_6,  ОСОБА_5,  ОСОБА_3.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Центрально-Міський районний суд міста Горлівки шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4  ст.  295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили,  якщо після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів з дня проголошення) заяви не було подано,  а також,  якщо суду було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація