Справа №2-3214/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
10 вересня 2008 року Солом'янський районний суд м. Києва
у складі: головуючого судді - Літвіної Н.М. при секретарі - Царіциній Я.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов'язання не чинити перешкод у вивезенні неповнолітньої дитини за кордон,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася з позовом до суду, в якому просить зобов'язати відповідача не чинити перешкод у вивезенні дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до Єгипету в період з 15 вересня по 15 жовтня 2008 року.
Свої вимоги мотивує тим, що вона перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 07.05.2007 року.
Від шлюбу з відповідачем мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позивач посилається на те, що вона має намір вивести доньку за кордон з метою оздоровлення.
Для перетинання кордону її донькою необхідний дозвіл батька - ОСОБА_2, однак відповідач чинить перешкоди, не надаючи свого дозволу на виїзд.
Дитина проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні, відповідач у вихованні дитини участі не приймає, сплачує аліменти на дитину.
Враховуючи вищенаведене, позивач просить винести рішення про надання дозволу на перетинання кордону її донькою ОСОБА_3 без згоди батька.
Позивач в судовому засіданні уточнила позовні вимоги та просила дозволити вивозити за кордон доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, без письмового дозволу відповідача до досягнення дитиною повноліття.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений. Причини неявки суду не повідомив. Згідно ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Таким чином, суд, заслухавши думку позивача, вважає можливим ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, який був розірваний рішенням Солом'янського районного суду м. Києва від 07.05.2007 року.
Встановлено, що після розірвання шлюбу дитина проживає з матір'ю - ОСОБА_1 та перебуває на її утриманні.
В судовому засіданні позивач посилалася на те, що вона має намір вивести доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, за кордон з метою оздоровлення, а саме до Єгипету в період з 15 вересня по 15 жовтня 2008 року.
(а.с. 11-14)
Судом встановлено, що згідно консультативного висновку Інституту ПАГ АМН України від 21.02.2007 року дитина страждає на загальнореспіраторні захворювання та алергоз, внаслідок чого їй рекомендовано оздоровчий відпочинок на протязі двох місяців в осінньо-весняний період.
(а.с. 10)
Згідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до п.2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №57 від 27 січня 1995 року встановлено, що перетинання державного кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), піклувальників (далі - батьки) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.
В судовому засіданні встановлено, що дитина проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні, відповідач сплачує аліменти на дитину за рішенням суду.
Згідно п. п.3 п.2-2 даних Правил передбачено, що виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій, зокрема, рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.
Відповідно до Постанови KM України від 31.03.1995 року № 231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення» оформлення проїзного документа здійснюється на підставі заяви батьків, а у разі, коли батьки не перебувають у шлюбі, - того з них, з ким проживає дитина. За наявності заперечень одного з батьків, документ може бути оформлено на підставі рішення суду.
Враховуючи те, що сторони не перебувають у шлюбі та дитина проживає з позивачем, а також той факт, що дитина потребує оздоровчого відпочинку за станом здоров'я, а відповідач знаходиться з позивачем в поганих стосунках, принципово не дає дозвіл на виїзд дитини за кордон, суд приходить до висновку про надання позивачу дозволу на виїзд за межі України без згоди та супроводу її батька - ОСОБА_2
Одночасно суд приходить до висновку про можливість допущення негайного виконання рішення, оскільки з матеріалів справи вбачається, що у позивача є в наявності квитки до Єгипету з 20.09.2008 року.
(а.с. 15)
Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Таким чином, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача на користь позивача державне мито в розмірі 8,50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7,50 грн., а всього 16, 00 грн.
Керуючись ст.3З Конституції України, Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №57 від 27 січня 1995 року, ст.ст. 10, 11, 57, 59, 60, 74, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зобов'язання не чинити перешкод у вивезенні неповнолітньої дитини за кордон задовольнити.
Надати дозвіл ОСОБА_1 на виїзд ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за кордон без дозволу батька ОСОБА_2 до досягнення повноліття.
Допустити негайне виконання рішення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду міста Києва на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається в десятиденний термін з дня проголошення рішення.
Рішення може бути переглянуто судом, який його постановив, за письмовою заявою відповідача, яка має бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.