Судове рішення #7695828

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2010 року                                        справа №   2а-328/09

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду  у складі:

    головуючої         – Стежко В.А.,

    суддів         – Нагорної Л.М., Чепурнова Д.В.,

розглянувши у письмовому провадженні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Приазовському районі Запорізької області

    на постанову  Приазовського районного суду Запорізької області  від 13 серпня 2009 р.  у справі № 2а-328/09

за позовом  ОСОБА_1

до  Управління Пенсійного фонду України в Приазовському районі Запорізької області

про оскарження бездіяльності, перерахунок та виплату підвищення до пенсії "дитині війни",-

В С Т А Н О В И Л А:

В апеляційній скарзі Управління Пенсійного фонду України в Приазовському районі Запорізької області просить скасувати постанову Приазовського районного суду Запорізької області від 13 серпня 2009 року, якою позовні вимоги задоволені частково: визнана протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку та невиплати в повному обсязі надбавки до пенсії за період з 07 липня 2008 року по 13 серпня 2009 року; зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Приазовському районі Запорізької області здійснити донарахування та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_1 відповідно до положень ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період з 07 липня 2008 року по 13 серпня 2009 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно до вимог ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та Законів України про  Державний бюджет України на відповідні роки. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Апелянт посилається на те, що Законом України «Про соціальний захист дітей війни» розмір мінімальної пенсії за віком не визначений. Розмір мінімальної пенсії за віком, визначений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», застосовується для розмірів пенсій, призначених згідно з цим законом. Додаткових коштів для виплати  підвищень до пенсії Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України " не передбачено.

Позивачем постанова суду в частині відмови у позові не оскаржена.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 має статус дитини війни, що підтверджується відміткою у посвідченні (а.с. 4).

У відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Протягом 2008 року відповідач виплачував позивачу підвищення до пенсії як дитині війни у розмірі 10% мінімальної пенсії за віком на підставі ст. 6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в редакції закону від 28.12.2007 року №107- VI та Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. N 10-рп/2008 зміни, внесені підпунктом 2 пункту 41 розділу II Закону України від 28.12.2007 р. N 107-VI до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо визначення розміру підвищення до пенсії, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

До набрання законної сили рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року підстави для перерахунку підвищення до пенсії позивачу як дитині війни за період з 01.01.2008 року по 21.05.2008 року відсутні, оскільки зазначене рішення не має зворотної дії.

З позовом про перерахунок підвищення до пенсії за 2007-2008 року позивач звернувся лише 07.07.2009 року – з пропуском річного строку звернення до суду, встановленого ч. 2 ст.  99 КАС України. В ідповідач наполягав на відмові у позові саме з цих підстав (а.с. 12), тому суд першої інстанції правильно зобов’язав відповідача здійснити перерахунок та виплатити щомісячну доплату до пенсії позивачу з 07.07.2008 року по 13.08.2009 року в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» є підзаконним нормативним актом і не повинна застосовуватись відповідачем, як така, що суперечить Закону, який має вищу юридичну силу.

Зміст ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не коригувався та її дія на 2009 рік законами України не була зупинена, тому колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про задоволення вимог в частині зобов’язання відповідача здійснити перерахунок підвищення до пенсії позивачу по день розгляду справи судом першої інстанції.

Доводи відповідача про відсутність коштів і порядку розрахунку підвищення до пенсії не є підставою для скасування правильного по суті судового рішення з огляду на можливість відповідача звернутися за встановленням порядку виконання судового рішення згідно ч. 1 ст. 263 КАС України.

З урахуванням наведених обставин постанова відповідає вимогам закону і скасуванню чи зміні не підлягає.

    Керуючись п.1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Приазовському районі Запорізької області – залишити без задоволення.

Постанову Приазовського районного суду Запорізької області від 13 серпня 2009 року у справі №2а-328/09 – залишити без змін.

Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.

Головуючий:                                                 В.А. Стежко

Суддя:                                     Л.М. Нагорна

Суддя     :                                        Д.В. Чепурнов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація