Судове рішення #7691129


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   22-а-31732/08                                                           Головуючий у 1-й інстанції:  Штих К.М.

Суддя-доповідач:  Мамчур Я.С

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

"19" січня 2010 р.  

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого:          Мамчура Я.С.,

суддів:          Костюк Л.О., Горяйнова А.М.,

при секретарі:          Ільницькій В.Б.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відповідача –Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі на постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 05 серпня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся до Канівського міськрайонного суду Черкаської області з адміністративним позовом  до Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі про стягнення заборгованості.

Постановою Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 05 серпня 2008 року –позов задоволено частково, а саме: стягнуто з Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі на користь ОСОБА_2 заборгованість по доплаті до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю за період з 01.07.05р. по 01.08.06р. в сумі 4365,80 грн.

Відповідач не погоджуючись з прийнятим рішенням суду звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку, що винесена з порушенням норм матеріального права, та постановити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає,  що апеляційна скарга відповідача підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Відповідно до ч.2 ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, зокрема, у зоні посиленого радіоекологічного контролю, підвищуються на одну мінімальну заробітну плату. Розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

Зі змісту вимог законів України про встановлення розмірів мінімальних заробітних плат на  2005 рік не вбачається будь-яких обмежень щодо можливостей застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації норми ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Встановлений постановою Кабінету Міністрів України "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 836 у 1996 р. розмір щорічної допомоги не змінювався і не відповідав розміру, встановленому іншими законами України.

Оскільки ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України в наступному будь-яких рішень із цих питань не приймали, то виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами при вирішенні даного спору, застосуванню підлягають саме статті  39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та законодавство щодо розмірів мінімальних заробітних плат 2005 роки, а не постанова Кабінету Міністрів України "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 26.07.96 р. № 836.

Відповідно до ст. 83 Закону України  "Про Державний бюджет України на 2005рік" установлено з 1 січня 2005 року розмір мінімальної заробітної плати 262 гривні на місяць, з 1 квітня 2005 року - 290 гривень на місяць, з 1 липня 2005 року - 310 гривень на місяць, з 1 вересня 2005 року - 332 гривні.

Вимоги позивача за 2006 рік не підлягають задоволенню, оскільки дію абзаців другого, третього, четвертого частини першої та частини другої статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" зупинено на 2006 рік в частині виплати компенсацій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», предметом розгляду питання про їх невідповідність Конституції (неконституційність) у Конституційному Суді України не були, дані положення неконституційними не визнавались,  тобто були чинними і підлягали застосуванню. У зв’язку з цим позовні вимоги за вищевказаний період є безпідставними.

З урахуванням вищевикладеного колегія суддів дійшла висновку про те, що  для  повного  захисту прав позивача відповідно до  ч.2 ст.11 КАС України слід вийти за межі позовних вимог  та необхідно зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Каневі Черкаської області провести перерахунок та виплату доплати до пенсії  позивачу як непрацюючому пенсіонеру, який проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю, 4 категорії,  відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2005р. та з 09.07.2007 р., яка повинна  бути встановлена в розмірі однієї мінімальної  заробітної плати,  встановленої  статтею 83 Закону України «Про Державний бюджет  України на 2005  рік», починаючи з 01.01.2005 року по 31.12.2005 року.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що дії відповідача в цей період не відповідають вимогам ч.2 ст. 19 Конституції України, ч.3 ст. 2 КАС України.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати її та прийняти нову постанову суду.


Керуючись ст.ст. 11, 160, 195, 196, 198, 202, 205, 207, 211, 212 КАС України, суд



П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу відповідача - Управління Пенсійного фонду України в м. Каневі -  задовольнити частково.

Постанову Канівського міськрайонного суду Черкаської області від 05 серпня 2008 року - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 -  задовольнити частково.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Каневі Черкаської області провести перерахунок та виплату  доплати до пенсії  ОСОБА_2 відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2005р., яка повинна  бути встановлена в розмірі однієї мінімальної  заробітної плати,  встановленої  статтею 83 Закону України «Про Державний бюджет  України на 2005  рік», починаючи з 01.01.2005 року по 31.12.2005 року.

В решті  позовних вимог відмовити.

              Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий –суддя:                                                                                  Я.С. Мамчур

Судді:                                                                                                                    Л.О. Костюк

                                                                                                                                   

                                                                                                     А.М. Горяйнов

Постанову складено у повному обсязі 22.01.2010.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація