Судове рішення #7686662

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

18 січня 2010 р.           Справа № 2-а-5063/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Гонтарука Віктора Миколайовича,

при секретарі судового засідання:   Зелінській Ірині Василівні  

за участю:

Представника позивача: Чернюка М.В.

Відповідача : ОСОБА_1

Представника відповідача: Бури В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Ленінського РВ ВМУ ГУМВС України у Вінницькій області   

до:   ОСОБА_1, громадянки Вірменії  

про: примусове видворення за межі України

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Ленінського РВ ГУМВС України у Вінницькій області до громадянки Вірменії ОСОБА_1 щодо примусового видворення за межі України.

Позов мотивовано тим, що гр. Вірменії ОСОБА_1 перебуває на території України на нелегальному становищі, ухиляється від добровільного виїзду з території України.

Ухвалою суду від 03.12.2009 року провадження у справі відкрито.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задоволити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач та його представник за усною заявою в судовому засіданні вимоги позову визнали та не заперечували проти  їх задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 112, ст. 136 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова про задоволення адміністративного позову.

Розглянувши адміністративну справу у відкритому судовому засіданні, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Судом з"ясовано, що  гр. Вірменії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, прибула в Україну 05.07.2008 року через КПП "Одеса" з метою працевлаштуватися та постійно проживати в Україні.

Задля уникнення відповідальності за порушення міграційного законодавства України, 05.10.2008 року формально здійснила перетин державного кордону України у КПП "Могилів-Подільський", виїхала у Республіку Молдова і цього ж дня повернулась в Україну.

На підставі клопотання ПП "Арт-Каріне", яке зареєстроване за адресою: вул.Східна, 20, с. Лука-Мелешківська, Вінницький район, Вінницька область, 03.04.2009 року Вінницький обласний центр зайнятості видав їй дозвіл на працевлаштування в Україні.

24.04.2009 року гр. Вірменії ОСОБА_1 отримала у ВГІРФО ГУМВС України у Вінницькій області тимчасову посвідку на тимчасове проживання в Україні серії НОМЕР_1, термін дії якої обмежувався до 03.04.2010 року. З моменту отримання посвідки на тимчасове проживання і до виявлення її працівниками СГІРФО Ленінського РВ ВМУ ГУМВС України у Вінницькій області не реєструвалась, чим порушила міграційне законодавство України.

Як з"ясовано в судовому засіданні, 23.06.2009 року за клопотанням засновника і директора ПП "Арт-Каріне" Вінницьким обласним центром зайнятості виданий раніше дозвіл на працевлаштування в Україні було анульовано. В підтвердження зазначеного суду надано копію наказу Вінницького обласного центру зайнятості №165 від 23.06.2009 року.

З метою забезпечення вимог законодавства України Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", на підставі повідомлення Вінницького обласного центру зайнятості  від 24.06.2009 року №04-13/1965 про анулювання дозволів на працевлаштування, яке було направлено на адресу ВГІРФО ГУМВС України у Вінницькій області, Адміністрації Державної прикордонної служби України, працівниками СГІРФО Ленінського РВ ВМУ ГУМВС у Вінницькій області 01.07.2009 року було вилучено у ОСОБА_1 тимчасову посвідку на тимчасове проживання серії НОМЕР_1, що зафіксовано актом від 01.07.2009 року.

Враховуючи вищевикладене, та в силу забезпечення вимог законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, на підставі положень статті 32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" начальником Ленінського РВ ВМУ ГУМВС було прийнято рішення від 02.07.2009 року про видворення в добровільному порядку з території України гр. Вірменії ОСОБА_1 та надано їй строк для добровільного залишення території України до 02.08.2009 року, а також заборонено в"їжджати на територію України протягом наступних після цього строку шести місяців.

Проте, відповідач у визначений термін територію України не залишила, ухиляється від добровільного виїзду з України, продовжує злісно порушувати положення ст. 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.1994 року. Причину невиїзду пояснює наявністю хвороби. На даний час перебуває на нелегальному становищі, працює без оформлення відповідних документів, дозволу на працевлаштування не має, власне житло відсутнє. Приймаючої сторони немає. Дані обставини стали причиною звернення позивача до суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду.  Така  постанова  приймається  судом за зверненням  органу  внутрішніх  справ,  органу  охорони державного кордону або Служби безпеки України,  якщо іноземець або особа  без громадянства  ухиляються  від  виїзду  після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави  вважати,  що  вони  будуть ухилятися від виїзду.

Згідно з ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд, згідно зі ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

Як вбачається з пояснень відповідача, вона не заперечує проти задоволення позову.

Судом встановлено відсутність підстав для відмови у прийнятті визнання адміністративного позову відповідачем. Дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси.

На підставі вищевикладеного, зважаючи на відсутність приймаючої сторони, джерел доходу, законних підстав для перебування на території України, враховуючи, що відповідач не заперечував проти заявленого позову, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 50, 70, 71, 79, 86, 121, 128, 158, 162, 163, 167, 186, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити.

Видворити в примусовому порядку за межі України громадянку Вірменії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ур. м. Єреван, Вірменія.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   22.01.10  

Суддя          Гонтарук Віктор Миколайович

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація