ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
_________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
20 січня 2010 р. Справа № 2-а-5138/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Чудак Олесі Миколаївні,
суддів Аліменка Володимира Олександровича, Дончика Віталія Володимировича,
при секретарі судового засідання: Балан Марині Анатоліївні,
за відсутності сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: ОСОБА_1
до: апеляційного суду Вінницької області, Державної судової адміністрації України, Державного казначейства України, Міністерства фінансів України
про: стягнення грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб,
В С Т А Н О В И В :
30 листопада 2009 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла передана Окружним адміністративним судом м. Києва справа за позовом ОСОБА_1 до апеляційного суду Вінницької області, Державної судової адміністрації України, Державного казначейства України, Міністерства фінансів України про стягнення грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 01 грудня 2009 року справу прийнято до провадження.
Позивач в судові засідання жодного разу не з’являвся, повноважного представника не направляв, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки за підписом ОСОБА_1 про отримання судових повісток (а.с. 21, 46).
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи те, що судом вжито всі, передбачені КАС України заходи для повідомлення позивача про час і місце розгляду судової справи, то суд вважає, що ОСОБА_1 належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.
Таким чином, оскільки, позивач двічі не прибув без повідомлення про причини неприбуття в судові засідання 25 грудня 2009 року, 20 січня 2010 року, а також те що від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, то заяву за його позовом до апеляційного суду Вінницької області, Державної судової адміністрації України, Державного казначейства України, Міністерства фінансів України про стягнення грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб варто залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 4 частини першої статті 155, статтями 165, 186, 254 КАС України, суд
УХВАЛИВ :
позовну заяву ОСОБА_1 до апеляційного суду Вінницької області, Державної судової адміністрації України, Державного казначейства України, Міністерства фінансів України про стягнення грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб залишити без розгляду.
Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Судді: Чудак Олеся Миколаївна
В.О.Аліменко
В.В.Дончик