ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог
та залишення позовної заяви без руху в іншій частині позовних вимог
"14" грудня 2009 р. м. Чернівці Справа № 2а-1977/09/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюк О.В. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 доприватного нотаріуса Балацького О.О. і Шевченківського відділу ДВС, третя особа АКБ соціального розвитку «Укрсоцбанк», -
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду 11.12.2009 року адміністративному позові позивачіпросять суд зупинити виконавче провадження розпочате постановою від 02.12.2009 року до моменту прийняття рішення по суті позовних вимог, та скасувати виконавчий напис приватного нотаріуса Балацького О.О..
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд вважає, що в частині позовних вимог, а саме скасування виконавчого напису приватного нотаріуса, слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, а в іншій частині вимог, щодо зупинення виконавчого провадження слід залишити позовну заяву без руху, виходячи з наступного.
Виконавче провадження, вимога про зупинення якого ставиться позивачем, відкрито на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса №4561 від 23.11.2009 року (постанова ДВС від 02.12.2009 року), про стягнення з позивача на користь АКБ «Укрсоцбанк» боргу у розмірі 117288,77 доларів США, що згідно курсу НБУ складає 935964,39 грн..
Як слідує з позовної заяви, позивачі просять скасувати виконавчий напис приватного нотаріуса. При цьому не викладено жодних фактів порушення в сфері публічно-правових відносин з приводу дій або бездіяльності державної виконавчої служби, чим порушено права, свободи чи інтереси позивачів.
Поряд з цим законодавець визначив інший порядок судового оскарження нотаріальних дій, так відповідно до ст. 50 Закону від 2 вересня 1993 р. N 3425-XII "Про нотаріат" (далі - Закон) надає заінтересованій особі, яка вважає неправильною вчинену нотаріальну дію, право оскаржити цю дію в суді в порядку, передбаченому цивільним чи господарським процесуальним законодавством України.
Тому, з врахуванням вищевикладеного суд вважає, що даний спір не може бути розглянутий в порядку адміністративного судочинства в частині скасування виконавчого напису нотаріуса.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 109 КАСУ суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Крім того, позовну заяву в частині позовної вимоги, подано до суду без дотримання вимог ст. 106 КАС України. Зокрема не зазначено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивачі обґрунтовують свої вимоги.
Так, позивачі зазначають вимогу про зупинення провадження, не зазначивши яким чином порушенні права та законні інтереси відповідачем - державною виконавчою службою. На підставі якого правового акту відповідач зобов’язаний вчинити вказану дію. Крім того сама вимога зупинити провадження не є по своїй суті позовною, оскільки розглядаючи спір, суд вправі зобов’язати суб’єкта владних повноважень вчинити певну дію, а не вчиняти дію замість нього.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАСУ суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 18, 104, 106, 160, 165 та ч.1 ст.108 і ч.1 ст. 109 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Балацького О.О. і Шевченківського відділу ДВС, третя особа АКБ соціального розвитку «Укрсоцбанк» в частині позовної вимоги про скасування виконавчого напису нотаріуса.
2. Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до приватного нотаріуса Балацького О.О. і Шевченківського відділу ДВС, третя особа АКБ соціального розвитку «Укрсоцбанк»в частині про зупинення виконавчого провадження до моменту прийняття рішення по суті позовних вимог - залишити без руху.
3. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви в частині вимоги про зупинення виконавчого провадження - 15 днів з моменту отримання ухвали.
4. Копію ухвали направити позивачам.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали (отримання копії ухвали) заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Боднарюк