Судове рішення #7679186

                                                    Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

                                         І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

    2 лютого 2010 року Єнакіївський міський суд  Донецької області

у складі: головуючого судді  -  Шульженко Л.Б.

               при секретарі            -  Харибіної Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Єнакієве справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист гідності та честі і відшкодування моральної шкоди

                                                     В С Т А Н О В И В :

        У грудні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про захист гідності та честі і відшкодування моральної шкоди.

        Свої вимоги обґрунтовує тим, що 27 листопада 2009 року на зборах шахтарів - інвалідів з питань відшкодування шкоди, які проходили біля будинку об»єднання ДП «Орджонікідзевугілля» в м.Єнакієве, після зібрання підписів шахтарів для звернення до Верховної Ради, він, як заступник голови ради організації, звернувся до голови Громадської організації «Асоціація шахтарів-інвалідів м.Єнакієве» ОСОБА_2, щоб той завірив круглою печаткою підписи шахтарів під заявою та надав йому виписку з протоколу загальних зборів. Однак ОСОБА_2, в присутності шахтарів, почав на нього кричати, лаятися, говорив, що не має наміру завіряти протокол, оскільки його складено неграмотно.

        Своїми діями ОСОБА_2 порушив його право на повагу до гідності та честі, принизив його – інваліда другої групи, у результаті негативних наслідків у нього різко  підскочив тиск, що винадило звернутися до лікаря та пройти лікування на кошти відшкодування шкоди, у зв»язку з професійним захворюванням, тобто призвело до моральних страждань.

        Тому просив зобов»язати ОСОБА_2 вибачитися перед ним на зборах в присутності шахтарів-інвалідів, а також стягнути з нього моральну шкоду в сумі 5000грв.

        Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав, та стверджував, що він не кричав на позивача, не принижував його, а тільки зауважив, що заяву від імені шахтарів складено неграмотно і завіряти її він не буде. При цьому запропонував ОСОБА_1 наступного дня прийти до нього для вирішення всіх питань.

        Суд, вислухавши сторони, пояснення свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до слідуючого висновку.

        Згідно ст..15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

        Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2009 року «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» зокрема, під гідністю слід розуміти визнання цінності кожної фізичної особи як унікальної  біопсихосоціальної цінності, з честю пов»язується позитивна соціальна оцінка особи в очах оточуючих, яка ґрунтується на відповідності діянь (поведінки) загальноприйнятим уявленням про добро і зло.

        Допитані у судовому засіданні свідки пояснювали, що в указаний час проходили збори шахтарів – інвалідів, де на заяві ставили свої підписи шахтарі. ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 з питань завірити підписи круглою печаткою, а той відмовився. Шахтарі всі гучно розмовляли, кричали. Але даних того, що ОСОБА_2 принизив гідність позивача, суду не надано.

        Крім того, вимоги позивача в частині відшкодування моральної шкоди, також не знайшли свого підтвердження, оскільки збори шахтарів проходили 27 листопада 2009 року, а ОСОБА_1 звернувся до лікарні 24 грудня 2009 року з причини  загострення захворювання, яке встановлене Донецькою обласною клінічною лікарнею профзахворювань 5 лютого 2009 року, тобто задовго до тих подій, які мали місце 27 листопада 2009 року.(а.с.6-8,26).

        Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 не знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, тому задоволенню не підлягають.

        На підставі наведеного та керуючись ст..10,11,60,212-215 ЦПК України, ст..15 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 27 лютого 2009 року №1 «Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи», суд

                                                          В И Р І Ш И В :

        У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист гідності та честі і відшкодування моральної шкоди – відмовити.

        Заяву на апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Єнакіївського міського суду Донецької області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Єнакіївський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

        Суддя:

  • Номер: 6/529/24/17
  • Опис: заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-459/2010
  • Суд: Диканський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Шульженко Людмила Борисівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.10.2017
  • Дата етапу: 24.10.2017
  • Номер:
  • Опис: про стягнення суми виплаченого грошового забезпечення та вартості наданих соціальних послуг.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-459/2010
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Шульженко Людмила Борисівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.06.2010
  • Дата етапу: 12.10.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація