Справа № 2-1239/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого-судді Степанової В.М.
при секретарі Плужник Л.П.,
за участю позивачки ОСОБА_1
представника третьої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Очакова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Куцурубської сільської ради Очаківського району Миколаївської області про визнання державного акту на право приватної власності на землю недійсним та скасування його державної реєстрації,
в с т а н о в и в:
17.08.2009 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з вказаною позовною заявою. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що 28 травня 1993 року на підставі рішення № 29 Куцурубської сільської ради від 23 квітня1993 року їй було видано державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,36 га, що розташована на вулиці Дніпробузькій № 30 в с. Куцуруб Очаківського району Миколаївської області. Акт оформлено з порушенням ст. 67 Земельного кодексу України, діючого на той час. Так в даному акті вказано два призначення земельної ділянки – обслуговування жилого будинку та ведення особистого підсобного господарства, які мають бути посвідчені двома окремими державними актами. У зв'язку з вказаним порушенням закону при оформленні документу, вона не може реалізувати своє право на земельну ділянку. Посилаючись на викладені обставини просила визнати державний акт недійсним та скасувати його державну реєстрацію.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала та просила його задовольнити.
Представник Куцурубської сільської ради в судове засідання не з'явився. До судового засідання надано лист за підписом голови сільського голови ОСОБА_3, в якому він просить розглянути справу без участі їх представника, з позовом згоден.
Представник третьої особи - Очаківського відділу Держкомзему у Очаківському районі ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позову.
Вислухавши пояснення позивачки, представник третьої особи, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступного.
23 квітня 1993 року рішенням Куцурубської сільської ради № 29, ОСОБА_1 було виділено земельну ділянку розміром 0,36 га, розташовану в по вул. Дніпробузькій в с. Куцуруб Очаківського району Миколаївської області, про що 28 травня 1993 року видано державний акт на право приватної власності на землю за реєстраційним № 220. Акт оформлено з порушенням ст. 67 Земельного кодексу України, діючого на той час. Так в даному акті вказано два призначення земельної ділянки – обслуговування жилого будинку – 0,25 га та ведення особистого підсобного господарства – 0,11 га, які мають бути посвідчені двома окремими державними актами.
Зазначені порушення закону при оформлені державного акту позбавляють ОСОБА_1 можливості реалізувати своє право власності на земельну ділянку.
Аналізуючи викладені обставини, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212 ,214, 215 ЦПК України суд,
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Державний акт на право приватної власності на землю за реєстрційним №220, виданий 28 травня 1993 року, на підставі рішення Куцурубської сільської ради №29 від від 23 квітня 1993 року на ім'я ОСОБА_1 на земельну ділянку розміром 0,36 га розташованій по вулиці Дніпробузькій №30 в с. Куцуруб Очаківського району Миколаївської області - визнати недійсним та скасувати його державну реєстрацію.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайсуд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про його оскарження, яка повинна бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження, а у разі подання цієї заяви – після закінчення строку на подання апеляційної скарги на рішення, а у разі подання останньої - відразу після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий: