Справа №22Ц-1929
Категорія
Головуючий у І інстанції Зуй Т.С.
Доповідач у 2 інстанції Касьяненко Л.І.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
Головуючого: судді Антоненко В.І.
Суддів: Касьяненко Л.І., Поліщука М.А.
При секретарі: Приходько Л.Г.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2 на рішення Фастівського міськрайсуду від 28.01.2009 року у справі за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивачі звернулися в суд з вказаним позовом, посилаючись на те, що в їхньому будинку АДРЕСА_1, що належить їм на праві особистої власності, проживає сім’я відповідачів. На протязі тривалого часу між ними виникають сварки та непорозуміння. Відповідачі порушують їхні права, ображають їх нецензурною лайкою, погрожують розправою, в нічний час голосно включають музику.
Вони неодноразово зверталися в різні інстанції, відповідачам виносились застереження, на які вони не реагують та продовжують негативно себе поводити. У відповідача ОСОБА_2 є своє житло де він може проживати зі своєю сім’єю, але відмовляється. Заявлені вимоги підтримали в судовому засіданні та просили виселити відповідачів разом з дітьми за неможливістю спільного проживання.
Рішенням Фастівського міськрайсуду від 28.01.2009 року позов задоволено.
Ухвалено виселити відповідачів та їх дітей з буд.АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просять скасувати рішення суду та ухвалити нове, яким відмовити в позові, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду - скасуванню з ухваленням нового рішення з таких підстав.
Відповідно до положень ст. 157 ЖК України членів сім’ї власника жилого будинку може бути виселено у випадках, передбачених ч. 1 ст. 116 ЖК України за систематичне порушення правил співжиття, що роблять неможливим для інших проживання із ними в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними.
З матеріалів справи вбачається, що позивачам на праві власності належить житловий будинок № АДРЕСА_1. Крім позивачів там проживають та зареєстровані дочка - ОСОБА_1, відповідачка по справі, її діти: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, а також проживає без реєстрації чоловік дочки - відповідач ОСОБА_2
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, позивачі не надали достовірних доказів про систематичне порушення відповідачами правил співжиття та вжиття до них заходів запобігання і громадського впливу., тому підстав для задоволення позову немає.
Оскільки суд І інстанції задовольняючи позовні вимоги позивачів, неправильно застосував норми матеріального права, рішення суду підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові.
Керуючись ст. ст. 307,308,315 ЦПК України, колегія суддів, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити. Рішення Фастівського міськрайсуду від 28.01.2009 року скасувати та ухвалити нове, яким в задоволенні позову ОСОБА_4, ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про виселення без надання іншого жилого приміщення за неможливістю спільного проживання відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців з моменту його проголошення.