Судове рішення #7660490

                                                                                                                                       Справа № 2-579/2009р.

РІШЕННЯ

     Іменем України

05 травня 2009 року                                                                                                     м. Очаків

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

      головуючого – судді Степанової В.М.

               при секретарі Плужник Л.П.,

                за участю позивача   ОСОБА_1 ,

                відповідачки   ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до  ОСОБА_2 до  ОСОБА_3, про визнання угоди дійсною та визнання права власності, -

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною заявою. В  обґрунтування  своїх вимог посилається на те, що 08 липня 1999 року він та  ОСОБА_4 по договору купівлі продажу придбали 63/100 частки жилого будинку з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1 у рівних частках. Ця угода була зареєстрована Очаківською філією Південної товарної біржі за №0308. Обидві сторони виконали всі умови договору – продавець передав їм у власність зазначену частку будинку, а вони його прийняли та сплатили відчуджувачу його ціну, обумовлену договором. 12 липня 1999 року зазначений вище договір був зареєстрований в ММБТІ за №478.  ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 помер. Спадщину після його смерті  за заповітом прийняла ОСОБА_2 Оскільки вказаний договір купівлі -продажу укладений з порушенням ст.227 ЦК України та в його тексті не зазначені частки співвласників, він не може розпорядитися належним йому майном.

У судовому засіданні позивач позов підтримав, просив  визнати угоду дійсною та визнати за ним права власності на 63/200 частки спірного будинку.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала повністю.

Відповідачка ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи у її відсутність, в якій, крім цього, зазначила, що повністю визнає позов.

Представник третьої особи – Південної товарної біржі – у судове засідання не з'явився, про час та місце судового розгляду третя особа була повідомлена належним чином.

Вислухавши пояснення  сторін, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступного.

Згідно  ст. 227 ЦК України (1963р.),  договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією із сторін є громадянин.

 08 липня 1999 року між   ОСОБА_1, ОСОБА_4 та  ОСОБА_3 було укладено договір  № 308 купівлі- продажу  63/100 частки жилого будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1,  що визнається обома сторонами.

12.07.1999 року Очаківською філією ММБТІ на підставі договору за покупцями  зареєстроване право власності на зазначену вище будівлю за реєстровим №478 по 63/200 за кожним.

Вказаний договір, в порушення  зазначеного закону,  посвідчений  Очаківською філією Південної товарної біржі під № 0308,  та при його складанні не зазначені частки  співвласників.

У відповідності зі ст.224 ЦК України (1963р.), за договором купівлі-продажу продавець зобов'язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти майно та сплатити за нього певну грошову суму.

 ОСОБА_4 та ОСОБА_1 придбали  63/100 частки спірного жилого будинку у рівних частках та за  умовами договору  сплатили продавцеві повну вартість будівлі в сумі 12115 грн. , кожен за свою частку, а та передала їм у власність   вищезазначену будівлю.

Зазначена частка жилого будинку на момент укладення спірного договору перебувала у власності відповідачки ОСОБА_3 та, на час укладення угоди, не мала обтяжень щодо її відчуження, що підтверджується листом Другої Очаківської нотаріальної контори №275/01-14 від 27.04.2009р.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року  ОСОБА_4 помер. Спадщину після його смерті прийняла ОСОБА_2                  

У зв'язку з допущеними порушеннями закону та п.224 “Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”  при складанні спірного договору, позивач не може розпорядитися належною йому власністю.

Викладені обставини об'єктивно підтверджуються дослідженими в судовому засіданні копіями документів:  договором купівлі-продажу № 0308, реєстраційним посвідченням, витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі, свідоцтвом про смерть, повідомленнями нотаріальної контори.

 При укладенні угоди сторонами виконані всі умови договору,  визначена частка спадкового майна позивача ОСОБА_1, яка  становить   63/200, а тому, згідно з ч. 2 ст. 47 ЦК України (1963р.), позовні вимоги про визнання угоди дійсною та визнання за ним права власності  на належну за договором купівлі– продажу   обґрунтовані  та  підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 10, 60, 61, 209, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України,  -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити повністю.

Визнати дійсним договір  купівлі-продажу 63/100 частки жилого будинку по АДРЕСА_1,  укладений між ОСОБА_1, ОСОБА_4 та  ОСОБА_3,  зареєстрований 08 липня 1999 року Очаківською філією Південної товарної біржі  за  №0308.

Визнати за ОСОБА_1   право власності на 63/200 частки жилого будинку АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області протягом двадцяти днів з дня подання заяви про його оскарження, що має бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження, у разі подання цієї заяви – після закінчення строку на подання апеляційної скарги на рішення, а у разі подання останньої – відразу після закінчення апеляційного розгляду справи.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація