Судове рішення #7653090

                                                                                  Справа № 2-431/2010р.

                                              Р І Ш Е Н Н Я

                                  І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И                  

18 січня 2010  року                    Зарічний районний суд м.Суми в складі:

                                                     головуючого – судді Собини О.І.

                                                     при секретарі – Біріній Ю.М.                                      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Суми справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, 3-тя особа: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора про  встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування, -

                                         В С Т А Н О В И В:

        Позивачка звернулась до суду з позовом, який уточнила в ході судового розгляду справи і остаточно свої вимоги мотивувала тим, що вона є власником ?  частки квартири розташованої  за адресою АДРЕСА_1 відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті своєї бабусі ОСОБА_3, яка померла 20.11.2003 року.  За життя бабуся склала заповіт, яким   належну їй квартиру АДРЕСА_2 заповідала в рівних частинах своїй онуці  — позивачці по справі та  своєму синові -  ОСОБА_4, який є батьком позивачки . Після смерті   ОСОБА_3І її син ОСОБА_4 . фактично прийняв спадщину після смерті матері, так як поховав її, розпорядився її майном, продовжував проживати в квартирі. Документально своє право власності на спадщину він не оформляв.  ОСОБА_4  помер 08.01.2009 року . Спадкоємцем на спадщину є лише вона , як донька покійного. Вона звернулась до Другої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори  із заявою про прийняття спадщини після смерті батька, але оскільки він за життя не оформив своє право на спадщину, тому вона позбавлена можливості отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті батька ОСОБА_4 Просить постановити рішення, яким встановити факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 ОСОБА_4, визнати за ним   право власності на ?  частку квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3І , померлої  20.11.2003 року та визнати  за нею   право власності на ?  частку квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 , померлого 08.01.2009  року . В судовому засіданні позивачка та її представник  підтримали  позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач та 3-я особа  в судове засідання не  з”явилась, про день та час слухання справи повідомлені належним чином, в своїх заявах  відповідач не заперечує проти задоволення позовних вимог,  тому за таких підстав суд вважає за необхідне слухати справу у відсутність відповідача та 3-х осіб,   оскільки в справі достатньо доказів про права та відносини сторін.

Суд,   заслухавши позивача та представника ,  дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:

Відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 18.05.1994 року  та свідоцтва про право на спадщину за законом ,виданого Першою ОСОБА_2 державною нотаріальною конторою  квартира  АДРЕСА_4 належала на праві власності ОСОБА_3  ОСОБА_3 є матір»ю ОСОБА_4 (а.с.11).  ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_1 (а.с.12) . ОСОБА_3 померла 20.11.2003 року (а.с.9). За життя вона заповідала належну їй квартиру АДРЕСА_4  в рівних частинах  сину — ОСОБА_4 та  онуці — ОСОБА_1 (а.с.8) .

 Позивачка прийняла спадщину після смерті своєї бабусі ОСОБА_3 і отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на ? частку квартири АДРЕСА_4 (а.с.5). Інший спадкоємець померлої ОСОБА_3 - ОСОБА_4 фактично прийняв спадщину після смерті матері, так як поховав її, розпорядився її майном, продовжував проживати в квартирі. Документально своє право власності на спадщину він не оформляв і помер  08.01.2009 року (а.с.10).

Позивачка , в передбачений законом 6-місячний термін, звернулась  до  Другої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори Сумської області із заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4, але оскільки її батько , за життя не оформив своє право власності на спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_3, тому позивачка позбавлена можливості оформити своє право власності в порядку спадкування за законом після смерті батька.

Відповідно до ч. 1 ст.549 ЦК УРСР  спадкоємець, протягом шести місяців з дня відкриття спадщини  має право або фактично вступити в управління або володіння спадковим майном або подати  до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини .

Позивачка прийняла спадщину після смерті своєї бабусі ОСОБА_3 шляхом звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини і отримала свідоцтво про право на спадщину, а інший спадкоємець померлої ОСОБА_3 - ОСОБА_4 фактично прийняв спадщину , що підтверджується також поясненнями свідка ОСОБА_5  Позивачка прийняла спадщину після смерті свого батька ОСОБА_4. шляхом звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

За наведених обставин суд вважає, що необхідно встановити факт прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_3 - ОСОБА_4  та визнати за ним право власності на ? частку квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , померлої  20.11.2003 року.

Крім того, необхідно визнати за позивачкою  право власності в порядку спадкування після смерті  батька ОСОБА_4 на ?  частку квартири АДРЕСА_3

На підставі викладеного та керуючись ст.549 ЦК УРСР, ст.ст. 1258, 1261, 1269, 1270 ЦК України, ст.ст.10, 208, 212, 213 ЦПК України, суд, -                

                                   В И Р І Ш И В :

Позов    ОСОБА_1  задовільнити.

Встановити факт прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 ОСОБА_4 .

Визнати  за ОСОБА_4  право власності на ?  частку квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , померлої  20.11.2003 року.

Визнати  за ОСОБА_1  право власності на ?  частку квартири АДРЕСА_3 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_4 , померлого 08.01.2009  року .

Для осіб, які брали участь у розгляді справи, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення  цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Особами, які брали участь у розгляді справи, рішення суду може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах апляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів після оголошення рішення. Апеляційну скаргу  на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження .

СУДДЯ                                                                 СОБИНА О.І.    

  • Номер: 6/726/22/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-431/10
  • Суд: Садгірський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Собина Ольга Іванівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.08.2015
  • Дата етапу: 26.10.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація