Судове рішення #7650298

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2010 року                                             Справа №  2а- 28023/09/1270

Категорія 6.6.5

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді:           Ірметової О.В.

при секретарі:       Коробенко Т.М.

            за участю:

представника позивача – Приходько Є.В.

відповідач  - не з’явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи – підприємця ОСОБА_4  про стягнення суми фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

24 листопада 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи – підприємця ОСОБА_4  про стягнення суми фінансових санкцій.

У позовній заяві позивач просив суд стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_4  суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 462,25 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 22.04.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку на підставі ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні",  Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" було здійснено перевірку господарської одиниці – павільйону «Фиеста-2», що розташований за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Радянський, 74Б. щодо додержання СПД - фізичною особою ОСОБА_4  вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійснені господарської діяльності.

За результатами перевірки складено акт № 0063/12/14/23/2305402913 від 22.04.2009 року.

30.04.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області на підставі ст.ст.17, 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" було прийнято рішення форми «С» № 0000482304  про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_4 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 462,25 грн. за порушення п.п.1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_4 станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 462,25 грн. сплачено не було.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та надав пояснення аналогічні позову.

Відповідач в судове засідання  не з’явився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3, ід. код НОМЕР_1, зареєстрований у якості суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи виконавчим комітетом Сєвєродонецької  міської ради 30.09.1994 року за № 23830170000002376.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що  22.04.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку на підставі ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні",  Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" було здійснено перевірку господарської одиниці – павільйону «Фиеста-2», що розташований за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Радянський, 74Б. щодо додержання СПД - фізичною особою ОСОБА_4  вимог законодавства, обов'язкових до виконання при здійснені господарської діяльності..

В ході проведення перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", постанови КМУ «Про  встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва», а саме:

- проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій;

- не видано розрахунковий документ особі, що придбала товар.

- роздрібна  торгівля алкогольними напоями ведеться за цінами нижчими від встановлених мінімальних

- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів.

За результатами перевірки складено акт № 0063/12/14/23/НОМЕР_1 від 22.04.2009 року.

30.04.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області на підставі ст.ст.17, 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" було прийнято рішення форми «С» № НОМЕР_2  про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_4 штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 462,25 грн., яке відповідач отримав 30.04.2009 року, про що свідчить особистий підпис відповідача на корінці рішення про застосування штрафних санкцій.

Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_4 станом на теперішній час податкове рішення форми «С» № НОМЕР_2  про застосування штрафних (фінансових) санкцій не оскаржено та суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 462,25 грн. сплачено не було.

Відповідно до вимог статті 15 Закону про РРО передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Статтею 16 даного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно з п.2 ст.3 цього ж Закону суб’єкт підприємницької діяльності зобовязанний видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно з п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”  суб’єкт підприємницької діяльності зобовязанний забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО   за порушення  вимог  цього  Закону  до  суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п’ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність — у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст.. 25   Закону про РРО   суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування фінансових санкцій, відповідачем у встановлений законодавством строк добровільно не сплачені, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем — фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області до суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи – підприємця ОСОБА_4  про стягнення суми фінансових санкцій  задовольнити повністю.

Стягнути з суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 ( ід. код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 на користь Державного бюджету України на р/р 31119106700080, код 21081100, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код отримувача 24046627, МФО 804013 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 462,25 грн. ( чотириста шістдесят дві гривні двадцять п’ять копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається  протягом десяти  днів  з дня  її проголошення,  а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна  скарга на постанову суду першої інстанції  подається протягом двадцяти днів після  подання заяви  про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга  може бути подана  без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо  було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

     

Суддя                                         О.В.Ірметова                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація