Справа №22ц-325/2010
Головуючий у першій інстанції – Литвиненко І.В.
Доповідач – Заболотний В.М.
У Х В А Л А
02 лютого 2010 року м.Чернігів
А п е л я ц і й н и й с у д Чернігівської області в складі:
головуючого – судді Шарапової О.Л.
суддів – Заболотного В.М., Скрипки А.А.
при секретарі – Штупун О.М.
з участю – позивачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 28 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення від права на спадкування,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернулась з клопотанням, в якому просить поновити їй строк на апеляційне оскарження рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 28.09.2009 року, посилаючись на те, що строк нею пропущено з поважних причин, оскільки починаючи з 06 жовтня 2009 року вона знаходилась на амбулаторному лікуванні, а тому не мала змоги своєчасно оскаржити вказане судове рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_2 та дослідивши матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст.294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Частиною 4 статті 295 ЦПК України передбачено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
По справі встановлено, що позивачка та її представник - адвокат ОСОБА_5 були присутні в судовому засіданні при оголошенні рішення 28 вересня 2009 року. При цьому сторонам було роз’яснено порядок та строки його оскарження, що підтверджується журналом судового засідання (а.с.127).
30 вересня 2009 року ОСОБА_2 звернулась до суду із заявою про надання їй копії оскаржуваного судового рішення, яку вона особисто отримала 06 жовтня 2009 року (а.с.132). Проте, заява про апеляційне оскарження, яка не потребує додаткових зусиль для її оформлення, ні 30.09.2009 року, ні 06.10.2009 року позивачкою не була подана.
Як вбачається з матеріалів справи, 31 грудня 2009 року, без попередньої подачі заяви про апеляційне оскарження, ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу на судове рішення, тобто більше ніж через три місяці з дня його ухвалення (а.с.151).
Таким чином, строк на апеляційне оскарження вищевказаного судового рішення закінчився 08 жовтня 2009 року.
Посилання апелянта на те, що починаючи з 06 жовтня 2009 року вона знаходилась на амбулаторному лікуванні, а тому не могла своєчасно подати апеляційну скаргу, не може бути взято судом до уваги, оскільки з даного приводу суду належних доказів не надано.
Так, до апеляційної скарги позивачкою додано консультативний висновок лікаря-ортопеда від 22.09.2009 року (а.с.145), в якому ОСОБА_2 рекомендовано оперативне втручання. Проте, доказів того, що таке втручання було проведено в період з 29 вересня по 08 жовтня 2009 року, і стало перешкодою для подання в межах передбачених законом строків заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, позивачкою не надано.
Зворотній талон до путівки №628828 (а.с.147) також не може бути визнаний належним доказом пропуску позивачкою строку на апеляційне оскарження, оскільки в зазначеному документі відсутні підпис будь-якої посадової особи санаторію „Слов’янський” та печатка цієї установи. Крім того, з даного талону вбачається, що путівка оформлена на строк з 21 серпня по 31 серпня 2009 року, тобто ще до ухвалення рішення по даній справі.
Таким чином, позивачкою не надано жодних доказів, які б підтверджували поважність причин пропуску нею строку на апеляційне оскарження, а тому відсутні підстави для поновлення ОСОБА_2 строку на оскарження рішення суду першої інстанції від 28.09.2009 року.
На підставі наведеного, керуючись ст. 294 ЦПК України, апеляційний суд,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження – відмовити .
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Деснянського районного суду м.Чернігова від 28 вересня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення від права на спадкування - залишити без розгляду , а матеріали справи повернути до Деснянського районного суду м.Чернігова.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: Судді: