СПРАВА № 3 – 66 /10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2010 року Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Комендат Р.Т., розглянувши матеріали, які надійшли від Підволочиського РВ УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку села. Великий Царин Малодербетовського району Калмицької АРСР Киргизької республіки, громадянку Киргизії, працюючу різноробочою на цегельному заводі в селі Ходачків Тернопільського району, мешканку АДРЕСА_1, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася-
за ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
25 січня 2010 року в селі Колодіївка Підволочиського району було виявлено громадянку Киргизії ОСОБА_1, яка проживала на території України за недійсними документами: паспортом громадянина Киргизької республіки, термін дії якого закінчився 12 вересня 2006 року, чим порушила правила перебування іноземців в Україні .
В судовому засіданні правопорушниця ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, у вчиненому щиро розкаялася, пояснила, що в 2000 році вона разом зі своєю сім'єю: чоловіком та двома дітьми, приїхала з Киргизії в село Колодіївку Підволочиського району на постійне проживання, однак 12 вересня 2006 року термін дії її паспорта закінчився, а коштів для оформлення легального проживання в Україні в неї немає, оскільки на вихованні є двоє малолітніх дітей.
Крім власного визнання вини правопорушницею, вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується оголошеними та проаналізованими судом матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ТЕ № 023073 від 25 січня 2010 року, згідно якого 25 січня 2010 року в селі Колодіївка Підволочиського району працівниками Підволочиського РВ УМВС України було виявлено громадянку Киргизії ОСОБА_1, яка проживала на території України за недійсними документами: паспортом, термін дії якого закінчився 12 вересня 2006 року, чим порушила правила перебування іноземців в Україні, її дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- паспортом громадянина Киргизської республіки ОСОБА_1, виданим 12 вересня 1996 року МВД50-11 Калмицької АССР, згідно якого строк його дії закінчився 12 вересня 2006 року;
- тимчасовою посвідкою на постійне проживання для іноземців серії НОМЕР_1 від 26 квітня 2005 року, відповідно до якої гр. ОСОБА_1 уродженка с. Великий Царин Малодербетовського району Калмицької АРСР Киргизької республіки в червні 2003 року прибула з Киргизії у село Панасівку Підволочиського району.
Аналізуючи в сукупності викладені обставини та докази, суд приходить до переконання про наявність в діях гр. ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання в Україні за документами, термін дії яких закінчився, тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності за зазначеною статтею, наклавши адміністративне стягнення в межах її санкції.
При накладенні адміністративного стягнення, суд бере до уваги особу правопорушниці, яка вину визнала, вперше притягується до адміністративної відповідальності, її щире каяття та позитивну характеристику з місця проживання, також суд враховує характер вчиненого адміністративного правопорушення, ту обставину, що в гр. ОСОБА_1 на утриманні є двоє малолітніх дітей, а тому приходить до висновку що на гр. ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керуючись ст. ст. 33, 276-280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення – 340 (триста сорок) гривень штрафу в доход держави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
На постанову суд може бути подана апеляційна скарга, внесено протест прокурора до апеляційного суду Тернопільської області через Підволочиський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя підпис Р.Т. Комендат
копія вірна:
Голова Підволочиського
районного суду Р.Т. Комендат