Судове рішення #7635920

Справа № 2а-10574/09/0470                                                       Категорія статобліку- 6.12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2009 року                                                        м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -                                                                        Юхно І.В.

при секретарі -                                                                                 Чупіній О.В.

за участю представника позивача                                                 Саржан І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом  Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську

до  товариства з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова»

про  стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова» про стягнення недоїмки за страховими внесками у сумі 3763, 74 грн. та пені у розмірі 270, 55 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідно до розрахункової відомості про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за І квартал 2009 року за Товариством з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова» існує недоїмка зі сплати страхових внесків – 3763, 74 грн. та нарахованої пені у розмірі 270, 55 грн.

Представник позивача надіслав суду заяву про розгляд справи без його участі, з урахуванням позиції,  викладеної в позовній заяві та на підставі наявних у ній доказів.

Відповідач до судового засідання не з’явився вдруге. Відповідно до п. 8 ст. 35 КАС України, судом на адресу зазначену в ЄДРПОУ відповідача направлялися судові повістки, проте, поштові відправлення повернулись до суду з довідкою «Укрпошти» про відсутність адресата за вказаною адресою. Суд вважає його належним чином повідомленим про розгляд справи.

За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами без участі відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши  пояснення позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об’єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд  вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999, № 1105-XIV (далі - Закон № 1105-XIV).

Відповідно до матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова» є страхувальником з обов’язкового державного страхування від нещасних випадків, який зареєстрований та перебуває на обліку як страхувальник у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську за №0414003607 та є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Згідно із ст.3 статті 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи; Страховиком є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Відповідно до ч. 1 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачено що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків – некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.

Згідно ст. 16 Закону № 1105-XIV Управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців. Безпосереднє управління Фондом соціального страхування від нещасних випадків здійснюють його правління та виконавча дирекція.

Статтею 46 Закону № 1105-XIV встановлено, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування. Кошти на здійснення страхування від нещасного випадку не включаються до складу Державного бюджету України, використовуються виключно за їх прямим призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди соціального страхування.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" передбачено, що роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний, зокрема, подавати звітність робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у строки, в порядку та за формою, що встановлені цим Фондом.

Згідно з ч. 2 ст. 46 зазначеного Закону одним із джерел фінансування Фонду від нещасних випадків є внески роботодавців.

Відповідно до ст. 47 Закону № 1105-ХIV розмір страхового внеску для кожного підприємства обчислюється Фондом у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати. Також розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємства. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Визначаючи розмір страхового внеску Фонд розраховує його таким чином, щоб сума страхових внесків страхувальників до Фонду забезпечувала покриття витрат Фонду, пов’язаних із здійсненням соціального страхування від нещасного випадку.

Статтею 52 цього ж закону, передбачено, що страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону. За прострочення сплати страхового внеску до Фонду соціального страхування від нещасних випадків із страхувальника стягується пеня згідно із законом.

Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Згідно із Законом України «Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова» відноситься до 53 класу професійного ризику та йому присвоєно страховий тариф в розмірі 2,34% від фактичних витрат на оплату праці найманим працівникам, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

26.05.2009 р. Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Токмаку Запорізької області, в зв’язку зі зміною Відповідачем юридичної адреси проведено позапланову перевірку, щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за період з 01.09.2008 року по 22.05.2009 року, за результатами якої, складено акт №76 від 26.05.2009 р.

В ході перевірки виявлено недоїмку по сплаті страхових внесків, яка виникла внаслідок неперерахування страхових внесків у сумі 3763, 74 грн. за виплачену заробітну плату.

Із суми недоїмки Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідачу було нараховано пеню у розмірі 270, 55 грн.

Зазначений борг не оскаржений відповідачем ні у судовому ні у адміністративному порядку, тому є узгодженим. Відповідачем зазначена сума не сплачена в результаті чого виникла заборгованість.

Отже загальна сума заборгованості відповідача на теперішній час за вказаний період складає 4034,29 грн.

Згідно зі статтею 47 Закону № 1105-XIV страхові внески є цільовим платежем.

Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 55 Закону передбачено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку..

Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем добровільно не сплачена, відповідних доказів суду не надано, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 86, 94, 158-163, 167  КАС України,  суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова» про стягнення недоїмки за страховими внесками - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод імені Кірова» (код ЄДРПОУ 34517770, р/р 26006055873159 в ТВ ЗРУ КБ «Приватбанк», МФО 313399) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дніпропетровську (код ЄДРПОУ 25840735 ,р/р 37177699990148 банк УДКУ в м. Дніпропетровську Дніпропетровській обл., МФО 805012) недоїмку за страховими внесками за період з 01.09.2008 року по 22.05.2009 року у сумі 3763 (три тисячі сімсот шістдесят три) 74 коп. та пеню в розмірі 270(двісті сімдесят) грн. 55 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений 18.11.2009 року.

    Суддя                                                         І. В. Юхно

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація