Справа № 2а-22/07
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Ковель 19 лютого 2007 року
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
в складі: головуючого - судді Миронюка М.Г.,
при секретарі - Посполітак Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковель справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області про визнання неправомірними дій Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області, -
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області про визнання неправомірними дій Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області, які полягають , що після закінчення перевірки щодо законності придбання ним автомобіля марки ВАЗ-2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, кузов НОМЕР_1, реєстраційний номерНОМЕР_2, не повертають йому цей автомобіль.
Позивач просить визнати дії Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області неправомірними на зобов'язати Ковельський МРВ УМВС України у Волинській області повернути йому автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, кузов НОМЕР_1.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, НОМЕР_1, реєстраційний номерНОМЕР_2 був придбаний ним ІНФОРМАЦІЯ_3 року в м.Володимир-Волинському в ОСОБА_2. Спочатку на керування даним автомобілем була видана довіреність НОМЕР_4 зареєстрована в реєстрі НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року, а потім ІНФОРМАЦІЯ_4 р. був укладений договір купівлі-продажу.
ІНФОРМАЦІЯ_5 р. він звернувся в Ковельський МРЕВ з заявою про реєстрацію даного автомобіля. Під час огляду автомобіля було встановлено, що номерне позначення кузова НОМЕР_1 вварено кустарним методом. В зв'язку з цією обставиною автомобіль був затриманий і розміщений на штрафний майданчик Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області.
Про те, що кузов автомобіля переварений кустарним методом він не знав, оскільки при укладенні договору купівлі-продажу автомобіля було встановлено, що автомобіль належав продавцю ОСОБА_2 на праві власності, що стверджується технічним паспортомНОМЕР_5, виданим Нововолинським МРЕВ Волинської області ІНФОРМАЦІЯ_6 p., де також зроблено відмітку, що автомобіль знято з обліку для продажу в межах України.
За результатами проведеної перевірки в порушенні кримінальної справи відносно нього відмовлено ІНФОРМАЦІЯ_7 p., але на неодноразові звернення до посадових осіб Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області повернути йому автомобіль результатів не дали і по даний час автомобіль знаходиться на штрафному майданчику Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області.
2
Позивач вважає, що автомобіль придбаний ним на законних підставах, і він являється фактичним власником автомобіля ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, НОМЕР_1, а тому, відповідно до ст.50 Закону України «Про власність» має право вимагати повернення свого майна з чужого незаконного володіння.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених в позовній заяві, просить позов задовольнити.
Представник Ковельського МРВ ОСОБА_3 не заперечує повернути автомобіль ОСОБА_1 у випадку, якщо не має претензій до даного автомобіля зі сторони Волинської митниці, так як копію постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від ІНФОРМАЦІЯ_7 р. щодо ОСОБА_1 було начальником Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області направлено на Волинську митниці для вирішення питання законності ввозу на територію України вилученого в позивача автомобіля.
Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, представника відповідача Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області ОСОБА_3 та дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 до Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області про визнання неправомірними дій посадових осіб Ковельського МРВ УМВС та про зобов'язання Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області повернути затриманий автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, НОМЕР_1 ОСОБА_1 є підставним і підлягає до задоволення.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно біржового договору купівлі-продажу транспортного засобу від ІНФОРМАЦІЯ_4 р. ОСОБА_1 являється власником автомобіля ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, НОМЕР_1, якого він придбав в ОСОБА_2.
З цього ж договору вбачається, що свідоцтво про реєстрацію цього автомобіля було видане Нововолинським МРЕВ ІНФОРМАЦІЯ_6 p..
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема правочинах.
З пояснення позивача ОСОБА_1 вбачається, що фактично він купив автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, р/нНОМЕР_2 в ОСОБА_2, але керував даним автомобілем на підставі довіреності від ІНФОРМАЦІЯ_3 року. В ІНФОРМАЦІЯ_8 р. він оформив даний автомобіль на себе шляхом укладання біржового договору купівлі-продажу транспортного засобу, але при постановці на облік ІНФОРМАЦІЯ_5 р. було виявлено, що номерне позначення кузова НОМЕР_1 вварене кустарним методом.
В зв'язку з цією обставиною даний автомобіль не був поставлений на облік.
З постанови про відмову в порушенні кримінальної справи від ІНФОРМАЦІЯ_7 р. вбачається, що відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_4. відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю в їх діях складу злочину ( ст.6 п.2 КПК України), і що копія цієї постанови направлена на Волинську митницю для вирішення питання законності ввозу на територію України цього автомобіля.
Згідно листа т.в.о. заступника начальника Волинської митниці від ІНФОРМАЦІЯ_9 р. протокол про порушення митних правил відносно ОСОБА_1 не складався, а матеріали повернуті начальнику Ковельського МРВ УМВС України листом НОМЕР_6 від ІНФОРМАЦІЯ_10р.
Висновком спеціаліста від ІНФОРМАЦІЯ_5 р. стверджується, що маркувальне позначення номера кузова НОМЕР_1 автомобіля ВАЗ-2101 з транзитним номером НОМЕР_7 змінам не піддавалось.
Частина номерного майданчика з номером кузова НОМЕР_1 прикріплено кустарно до кузова автомобіля, в якого встановлено перше початкове номерне позначення, яке читається НОМЕР_8.
Таким чином, суд вважає, що оскільки підстав для припинення права власності ОСОБА_1 на автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, транзитний номер НОМЕР_7 немає, то дія Ковельського МРВ УМВС України, які не повертають автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, транзитний номер НОМЕР_7 власнику ОСОБА_1 є неправомірними, і тому слід
3
зобов'язати Ковельський МРВ УМВС України у Волинській області повернути ОСОБА_1 його автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, транзитний номер НОМЕР_7, що зберігається на штрафному майданчику Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області.
Керуючись ст.9,14,69,71,158-163 КАС України, на підставі ст.ст.328,334,346 ЦК України , ст.50 Закону України «Про власність», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати дії Ковельського МРВ УМВС України у Волинській області щодо неповернення власнику ОСОБА_1 автомобіля ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, транзитний номер НОМЕР_7 неправомірними, та зобов'язати Ковельський МРВ УМВС України у Волинській області повернути ОСОБА_1 належний йому на праві приватної власності автомобіль ВАЗ 2101, ІНФОРМАЦІЯ_2 року випуску, транзитний номер НОМЕР_7.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі через Ковельський міськрайонний суд заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.