Справа № 22 Ц – 5376 / 2010(2009) р. Головуючий у 1-й інстанції Скрипник О.Г.
Категорія Доповідач Мережко М.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2010 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі :
Головуючого – Хопти С.Ф.
Суддів - Мережко М.В., Оношко Г.М.
При секретарі –Зінченко Ю.М.
Розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вишгородського районного суду Київської області
від 12 серпня 2008 р. по справі за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа Димерська селищна рада Вишгородського району Київської області про встановлення факту, що має юридичне значення.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги ,-
В с т а н о в и л а :
У травні 2008 року заявник звернувся в суд з заявою про встановлення факту ,що має юридичне значення , а саме проживання однією сім»єю з ОСОБА_3 з 1993 року по 2007 рік.
Рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 12 серпня 2008 р. заява задоволена.
ОСОБА_1, який не приймав участі у справі , не погоджуючись з рішенням суду, подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення скасувати, посилаючись на його незаконність, ухвалити нове рішення ,яким відмовити у задоволенні заяви.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5
від 31 березня 1995 р. “ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення” у кожному разі суддя зобов”язаний перевірити підвідомчість даної заяви суду. Якщо за законом заява не підлягає судовому розгляду, суддя мотивованою ухвалою відмовляє у прийнятті заяви на підставі п.1 ст. 136 ЦПК України, а коли справу вже порушено ,- закриває провадження в ній на підставі п.1 ст. 227 ЦПК України.
У тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов”язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду справи в окремому провадженні, а якщо це буде виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз”яснює заінтересованим особам , що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Відповідно до ч.6 ст.. 235 ЦПК України якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз"яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, заяви ОСОБА_2 існує спір про право, щодо спадкового майна після померлої ОСОБА_3
За таких обставин рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, а заява ОСОБА_2 залишенню без розгляду .
Керуючись ч.6 ст. 235 , ст..ст.303,307,309 ,313- 315,317,319 ЦПК України, колегія суддів,-
У х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Рішення Вишгородського районного суду Київської області від 12 серпня 2008 р. – скасувати. Заяву ОСОБА_4 - залишити без розгляду, роз»яснити особам, що вони мають право подати позов на загальних підстав.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців в касаційному порядку до Верховного Суду України.
Головуючий
Судді