Справа № 2-1069/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2010 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Максименко О.І.
при секретарі Кузьминій С.Д.
з участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди та за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися в суд до відповідача з вищезазначеним позовом.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачі посилаються на те, що 21 травня 2006 року за участю відповідача, який керував власним автобусом «Ікарус-250» державний номер НОМЕР_1, на 87 кілометрі автошляху Донецьк – Запоріжжя сталася ДТП в якій загинув їх син ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1.
На поховання сина було витрачено 4531 грн. 25 коп.
Окрім того втратою сина позивачам була заподіяна значна моральна шкода, яка полягає в тяжких моральних та душевних стражданнях. Тому позивачі просять суд стягнути з відповідача на їх користь заподіяну матеріальну шкоду та по 100 000 грн. заподіяної моральної шкоди.
В судовому засіданні позивачі свої позовні вимоги підтримали посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з’явився. В своєму листі від 11грудня 2009 року на ім’я суду відповідач позовні вимоги в частині відшкодування матеріальної шкоди в сумі 4531грн. 25 коп. визнав повністю, а позовні вимоги щодо відшкодування моральної шкоди, з урахуванням обставин ДТП, визнав частково та не заперечував проти стягнення з нього на користь позивачів 5000 грн.
Заслухавши позивачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Відповідно до ч. 1 ст.1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренда і т.п.) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використовування, зберігання або зміст якого створює підвищену небезпеку.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 1188 ЦК України, шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується на загальних підставах, а саме: шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.
Відповідно ст..23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Відповідно ст.. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Як встановлено в судовому засіданні 21 травня 2006 року за участю відповідача, який керував власним автобусом «Ікарус-250» державний номер НОМЕР_1, на 87 кілометрі автошляху Донецьк – Запоріжжя сталася ДТП в якій загинув син позивачів ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1.
На поховання сина позивачами було витрачено 4531 грн. 25 коп. Ця сума заподіяної матеріальної шкоди відповідачем не заперечується, тому с уд вважає, що ця сума матеріальної шкоди повинна бути стягнута з відповідача.
Розглядаючи позовні вимоги позивачів в частині відшкодування моральної шкоди суд вважає, що втратою сина позивачам дійсно була завдана значна моральна шкода яка полягає в тяжких моральних та душевних стражданнях.
При визначенні суми завданої моральної шкоди яка підлягає відшкодуванню суд приймає до уваги глибину емоційних переживань та моральних страждань позивачів пов’язаних з загибеллю їх сина, обставини ДТП, висновками автотехнічної експертизи згідно яких відповідач не мав технічної можливості запобігти наїзду на потерпілого та вважає за можливе в відшкодування завданої моральної шкоди стягнути з відповідача на користь позивачів по 10 000 грн.
Задовольняючи позовні вимоги суд вважає за необхідне відповідно до ст. 88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь позивачів сплачені 2 800 грн. оплачених послуг правової допомоги та на користь держави судові витрати по справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. 3,10, 11, 60, 214, 215, 224-226 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 та ОСОБА_4 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 4531 грн. 25 коп. матеріальної шкоди, 10000 грн. моральної шкоди та 2800 грн. за надання правової допомоги.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 10000 грн. моральної шкоди.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судові витрати в сумі 98 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі в 10-денний строк з дня оголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, шляхом подачі заяви про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя О.І. Максименко
- Номер: 2-во/596/13/15
- Опис: про визнання договору дійсним та визнання права власності на майно
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-1069/09
- Суд: Гусятинський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Максименко Олександр Іларіонович
- Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.05.2015
- Дата етапу: 19.05.2015