Судове рішення #7626686

Справа № 2-2963

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2009 року                  Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

головуючої судді                         Чебан В.М.

при секретарі                           Гладчук А.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,

В С Т А Н О В И В :

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів до відповідача ОСОБА_2, посилається на те, що 18 листопада 1989 року сторони уклали шлюб, який був зареєстрований відділом ЗАГС м. Чернівці, про що зроблено актовий запис № 2580, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу І-МИ № 423476.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівці від 28.04.2009 року шлюб між сторонами було розірвано.

Від шлюбу у сторін народились діти: донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Ще до розірвання шлюбу, більше п’яти років, сторони не підтримували подружні стосунки, не вели спільне господарство, про що було встановлено в судовому засіданні при розгляді справи про розірвання шлюбу. Діти весь час проживали з Позивачем, та проживають з нею в даний час.

Позивач зазначає, що Відповідач матеріальну допомогу дітям не надає, ніяких коштів на утримання дітей не сплачує. Позивач також зазначає, що вона за власні кошти та за кошти її батьків утримує дітей.

Донька ОСОБА_3 навчається в Чернівецькому Медичному коледжі Буковинського державного університету на денній формі навчання на контрактний умовах, плата за навчання становить 3067 грн. на рік.

Син ОСОБА_4 навчається в Чернівецькому промисловому технікумі на денній формі навчання.

В позові також зазначає Відповідач має постійне місце роботи та отримує заробітну плату. Інших дітей, яким Відповідач зобов’язаний надавати матеріальну допомогу немає.

Просить суд, постановити рішення, яким стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітніх дітей аліменти в розмірі ? частки всіх видів його заробітку щомісячно, до настання їх повноліття.

В судовому засіданні позивач підтвердила обставини зазначені в позові, та просить задовольнити її вимоги про стягнення на її користь з Відповідача аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

В судовому засіданні відповідач позовні вимоги заявлені в позові визнав частково, та зазначив що згоден сплачувати аліменти на утримання неповнолітніх дітей кошти в розмірі 300 грн. щомісячно.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 18 листопада 1989 року сторони уклали шлюб, який був зареєстрований відділом ЗАГС м. Чернівці, про що зроблено актовий запис № 2580, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу Серія І-МИ № 423476 (а.с. 3).

Рішенням Шевченківського районного суду м. Чернівці від 28.04.2009 року шлюб між сторонами було розірвано (а.с. 4).

Від шлюбу у сторін народились діти: донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження дітей (а.с. 5, 6).

До розірвання шлюбу, а саме більше п’яти років, сторони не підтримували подружні стосунки, не вели спільне господарство, про що було встановлено в судовому засіданні при розгляді справи про розірвання шлюбу. Діти весь час проживали з Позивачем, та проживають з нею в даний час, що підтверджується актом від 31.08.2009, затвердженим начальником КЖРЕП № 5 (а.с. 18).

Судом встановлено, що Відповідач матеріальну допомогу дітям не надає, ніяких коштів на утримання дітей Позивачу не сплачує.

Судом також встановлено, що неповнолітня - ОСОБА_3 навчається в Чернівецькому Медичному коледжі Буковинського державного університету на денній формі навчання на контрактний умовах, плата за навчання становить 3067 грн. на рік, що підтверджується довідками з місця навчання (а.с. 8, 19).

Неповнолітній - ОСОБА_4 навчається в Чернівецькому промисловому технікумі на денній формі навчання, що підтверджується з місця навчання (а.с. 10).

Судом встановлено, що відповідач має постійне місце роботи та отримує заробітну плату, його середньомісячний заробіток складає приблизно 500 Евро, що в судовому засіданні підтвердив Відповідач. Відповідач також підтвердив що його стан здоров’я задовільний, інших осіб на його утриманні не перебуває.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України, Відповідач, як батько неповнолітніх дітей, зобов’язаний утримувати неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття.

Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України - за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до вимог ст.182 Сімейного кодексу України – при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей.

Згідно ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Відповідач в судовому засіданні ствердив, що він згідний сплачувати на утримання дітей коштів, а саме 300 грн. щомісячно.

На підставі викладених обставин, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, а саме відповідач ОСОБА_2, як батько неповнолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4, зобов’язаний сплачувати на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей аліменти в розмірі 1/2 частини всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку, починаючи з 11 серпня 2009 року до настання їх повноліття.

Керуючись ст.ст. 180-183  Сімейного кодексу України,  ст.ст. 10, 60, 81 ч.3 п.4,  88, 212-215 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей -  задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітніх дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5, в розмірі 1/2 частини всіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму встановленого для дітей відповідного віку, починаючи з 11 серпня 2009 року до настання їх повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави.

Стягнути з  ОСОБА_2, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  в сумі 120,00 грн. на користь держави.

Допустити негайне виконання стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.

 Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:

  • Номер: 6/522/1068/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2963/09
  • Суд: Приморський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Чебан Вікторія Миколаївна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.07.2019
  • Дата етапу: 17.07.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація