Справа № 2-8231/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 грудня 2009 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі: головуючої Хоми М.В.
при секретарі Чубак С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тернополя справу за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2009 року позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_2 в її користь на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, 1997 року народження, у твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. щомісячно, оскільки відповідач у добровільному порядку допомоги на утримання дитини не надає. Так як їй невідомо, де він працює та які доходи отримує, стягнення аліментів просить визначити у твердій грошовій сумі.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав частково, згідний сплачувати аліменти у розмірі ј частини заробітку. Посилається на те, що він має постійне місце роботи, регулярний дохід – заробітну плату, а тому вважає, що немає передбачених законом підстав стягувати аліменти у твердій грошовій сумі. Крім цього, просить врахувати, що він не ухилявся від утримання дитини, а також просить взяти до уваги, що він проживає разом з батьками, які є пенсіонерами по інвалідності, а тому має обов»язок по їх утриманню.
Судом встановлено наступні обставини.
Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 30 січня 1997 року.
Від даного шлюбу в них народилася дитина - син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
22 серпня 2001 року шлюб між сторонами розірвано, що стверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу НОМЕР_1, виданим 15.01.2004 року відділом РАГСу Тернопільського районного управління юстиції Тернопільської області України, актовий запис №85.
Після розірвання шлюбу дитина проживає разом з матір”ю та перебуває на її утриманні.
Як вбачається з довідки ТОВ «Атіква» №118 від 10.11.2009 року, відповідач ОСОБА_2 з 01.05.2007 року працює оператором в ТОВ «Атіква». Форма працевлаштування – основне місце роботи. Нарахована заробітна плата за період січень-жовтень 2009 року складає 17341, 20 грн., середньомісячна нарахована заробітна плата – 1734, 12 грн.
Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, стягнення аліментів слід визначити у розмірі ј частини всіх видів заробітку відповідача щомісячно.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров»я та матеріальне становище дитини, яка не має власних доходів, а також стан здоров»я відповідача та його матеріальне становище, відсутність у нього інших дітей та наявність непрацездатних батьків.
Суд вважає, що позовні вимоги про визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі до задоволення не підлягають, оскільки судом не встановлено підстав, передбачених ст.184 СК України – відповідач з 1.05.2007 року має постійне місце роботи та регулярний дохід (заробітну плату). Позивачкою не зазначено інших обставин, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 213, п.1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 183, 184, 191 Сімейного кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягувати із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ј частини всіх видів заробітку відповідача щомісячно, починаючи з 29 жовтня 2009 року, до досягнення дитиною повноліття.
У решті позовних вимог – відмовити.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у розмірі 51 грн., а також 120 грн. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження. Заява про апеляційне оскарження подається апеляційному суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання апеляційної заяви або без такої в строк, встановлений для її подання.
Головуюча Хома М.В.