Справа № 3-351/10
П О С Т А Н О В А
29 січня 2010 року Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунцьо С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної Державної інспекції праці у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1
жителя АДРЕСА_1
голову фермерського господарства «ОСОБА_1»,
за ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
В С Т А Н О В И В :
22 грудня 2009 року під час перевірки старшим державним інспектором праці в Тернопільській області Медвідь В.Т. фермерського господарства «ОСОБА_1», що знаходиться за адресою: м. Тернопіль, вул. Бригадна, 54 встановлено, що правила внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві відсутні, що є порушенням вимог ст. 142 КЗпП України. Заробітна плата працівникам ФГ «ОСОБА_1» протягом 2008-2009 років виплачується з порушенням строків, передбачених ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці». Проміжок часу між виплатами заробітної плати перевищує шістнадцять календарних днів. Порушуючи вимоги ч. 5 ст. 95 КЗпП України, ст. 33 Закону України «Про оплату праці» та ст. 2-5 Закону України від 06.02.2003 року № 491-IV «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», на нараховані суми грошових доходів працівників підприємства протягом 2008-2009 років, бухгалтерією ФГ «ОСОБА_1» не нараховано і як наслідок не виплачено належні їм суми індексації. На дату перевірки дане порушення є триваючим. Табелі обліку використання робочого часу у товаристві не ведуться, тим самим, адміністрацією підприємства не забезпечується достовірний облік використання робочого часу протягом діяльності підприємства, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці». В порушення вимог ч. 5 ст. 80 КЗпП України працівникам підприємства не надаються щорічні оплачувані відпустки протягом більше 2 років підряд. Порушуючи конституційне право працівників на відпочинок, передбаченого ст. 45 Конституції України, а також вимоги ст. 79 КЗпП, ч. 9 ст. 10 Закону України «Про відпустки» на ФГ «ОСОБА_1» не розроблено і не затверджено графік надання працівникам щорічних оплачуваних відпусток. Крім цього, адміністрацією ФГ «ОСОБА_1» не заведено особові картки на кожного працівника форми П-2, чим порушено вимоги наказу Держкомстату України № 489 від 05.12.2008 року, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання порушник ОСОБА_1 не з’явився з невідомої суду причини, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
За наявності обставин, приймаючи до уваги вимоги ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності ОСОБА_1
Однак вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом № 19-01-032/0897 про адміністративне правопорушення від 22.12.2009 року, актом перевірки № 19-01-032/1310 від 22.12.2009 року, довідкою про підприємство та стан виплати заробітної плати.
За даних обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, тобто порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю, а тому його слід притягнути до відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, суд приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу винного, а тому вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в доход держави.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в доход держави в сумі 510 (п’ятсот десять) гривень.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Суддя С.В. Кунцьо
Копія вірна
Суддя С.В.Кунцьо
- Номер: 3-351/10
- Опис:
- Тип справи: на справу в порядку виконання постанов у справах про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-351/10
- Суд: Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
- Суддя: Кунцьо Сергій Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.07.2010
- Дата етапу: 15.07.2010