Судове рішення #7621397

копія

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у справі

28 січня 2010 року                                                                           справа № 2-а-521/10/2270/11                                                                        

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Касап В.М., розглянувши матеріали позовної заяви Хмельницького спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства «Хмельницькліфт» до відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Хмельницькобленерго» Хмельницького міського району електромереж про визнання протиправним і скасування рішення комісії Хмельницького МРЕМ від 21.05.2009 року,-

ВСТАНОВИВ:

   

Хмельницьке спеціалізоване ремонтно-будівельне підприємство «Хмельницькліфт» звернулося з позовом до ВАТ Енергопостачальної компанії «Хмельницькобленерго» Хмельницького міського району електромереж про визнання протиправним і скасування рішення комісії Хмельницького МРЕМ від 21.05.2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 цієї статті передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Як встановлено ч. 1 ст. 17 КАС України, зокрема, п. 1, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення поняттю суб’єкта владних повноважень, а саме це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З аналізу вищевикладених норм вбачається, що відповідач в даному випадку не є і не може бути суб’єктом владних повноважень в розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України с уддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України,-

                                                         УХВАЛИВ:

у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Хмельницького спеціалізованого ремонтно-будівельного підприємства «Хмельницькліфт» до відкритого акціонерного товариства Енергопостачальної компанії «Хмельницькобленерго» Хмельницького міського району електромереж про визнання протиправним і скасування рішення комісії Хмельницького МРЕМ від 21.05.2009 року – відмовити.

Копію ухвали разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У хвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи,  яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне  оскарження  обчислюється  з дня  отримання нею копії ухвали.  

Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

             

Суддя                          підпис

            З оригіналом згідно

    Суддя                                                                 Касап В.М.

       

    Ухвала не набрала законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація