Судове рішення #7621395

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2010 року                                       справа № 2-а-9837/09/2270/11

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Касап В.М.

при секретарі Федику Р.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до військової частини А 2502 про стягнення компенсації за невикористане речове майно,-

ВСТАНОВИВ:

            ОСОБА_1 звернувся з позовом до військової частини А 2502 про стягнення компенсації за невикористане речове майно в розмірі 5006 грн. 62 коп.

    В обгрунтування своїх вимог вказує, що проходив військову службу у військовій частині А - 2502. Наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України № 269 від 23 серпня 2006 року його звільнено зі служби за пунктом 67 підпункту «в» Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України у зв’язку зі скороченням штатів. За час проходження військової служби, відповідач не в повному обсязі забезпечував його речовим майном та при звільненні з військової служби не виплатив йому компенсацію за невикористане речове майно, яка відповідно до довідки, виданої військовою частиною А2502 склала 5006,62 грн. Просить стягнути вказану заборгованість в повному обсязі.

         Позивач в судове засідання не з’явився, подав суду клопотання, яким просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

         Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, подав заперечення проти позову в якому вказує, що Законами України «Про Державний бюджет України на 2001-2009 роки» витрати на видачу грошової компенсації замість речового майна не передбачені, тому Міністерству оборони України з Державного бюджету кошти на вказані цілі не виділялися. Позивачем пропущено річний строк звернення до суду. В задоволенні позову просить відмовити.

         Судом явка позивача в судове засідання не визнавалася обов’язковою. За таких обставин, з врахуванням думки представника відповідача суд вважає за можливе розглянути справу без участі позивача на підставі наявних доказів.

         Заслухавши пояснення представника відповідача, з’ясувавши повно і всебічно обставини  справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково.

          Судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині А - 2502. Наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України № 269 від 23 серпня 2006 року його звільнено зі служби за пунктом 67 підпункту «в» Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України у зв’язку зі скороченням штатів. За час проходження військової служби, відповідач не в повному обсязі забезпечував позивача речовим майно та при звільненні з військової служби не виплатив йому компенсацію за невикористане речове майно, яка відповідно до довідки, виданої військовою частиною А2502 склала 5006,62 грн.

         Відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» в редакції, яка діяла до 11 березня 2000 року військовослужбовці одержують за рахунок держави грошове забезпечення, а також речове майно і продовольчі пайки або за бажанням військовослужбовця грошову компенсацію замість них. Порядок і розміри грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців та компенсації замість речового майна і продовольчих пайків встановлюються Кабінетом Міністрів України з урахуванням коефіцієнта індексації грошових доходів.

         Дію частини 2 статті 9 вказаного Закону призупинено Законом України «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» в частині одержання військовослужбовцями речового майна і продовольчих пайків або за бажанням військовослужбовців грошової компенсації замість них. Закон набув чинності з 11 березня 2000 року.

        З січня 2001 року набула чинності стаття 16 Закону України «Про Збройні Сили України», якою військовослужбовцям гарантувалося одержання за рахунок держави житла, фінансового, речового, продовольчого, медичного (у тому числі санаторно-курортного) та інших видів забезпечення у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України і враховують характер та умови службової діяльності, стимулюють заінтересованість громадян України у військовій службі. Зазначений Закон не передбачав отримання грошової компенсації за неотримане речове забезпечення.

         Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року №1444 затверджено Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань у мирний час, відповідно до пункту 27 якого військовослужбовці, звільнені у запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього за цінами на день підписання наказу про звільнення. Зазначеним особам, звільненим у запас або відставку після закінчення строку контракту, за належне їм, але не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати закінчення контракту, або видається речове майно на суму грошової компенсації. У разі звільнення у запас військовослужбовцю видається речовий атестат, який додається до особової справи. Якщо протягом 12 місяців після звільнення військовослужбовець буде призваний із запасу, до його забезпечення зараховується раніше отримане речове майно. Постанова набула чинності в день її прийняття.

         Тому грошова компенсація замість речового майна була передбачена законодавством України в період з 20 грудня 1991 року по 11 березня 2000 року та з 28 жовтня 2004 року.

          Згідно довідки-розрахунку військової частини А 2502 № 136  від 25 січня 2010 року грошової компесації замість речового майна, яке підлягає видачі позивачу за період з 20 грудня 1991 року по 11 березня 2000 року та з 28 жовтня 2004 року по 23 серпня 2006 року становить  2085 грн. 87 коп., яка є обґрунтованою, відповідає чинному законодавству і підлягає стягненню.

         Посилання представника відповідача на пропуск строку звернення до адміністративного суду, суд оцінює критично, оскільки ним не доведено, судом не встановлено пропуску строку звернення до адміністративного суду.

         Керуючись ст.ст.  158 - 163 КАС України, ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Законом України «Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів», ст. 16 Закону України «Про Збройні Сили України», Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року №1444 -

ПОСТАНОВИВ:

позов  ОСОБА_1 задоволити частково.

         Стягнути з військової частини А 2502 р/р 35214001000430 КЕКВ 1131 в державному казначействі м. Старокостянтинова  на користь ОСОБА_1  грошову компенсацію за невикористане речове майно за період з 20 грудня 1991 року по 11 березня 2000 року та з 28 жовтня 2004 року по 23 серпня 2006 року в сумі 2085 гривень 87 копійок.

         В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

         Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС  України  - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

         Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова складена у повному обсязі 29 січня 2009 року.

Суддя                                                          підпис

                              З оригіналом згідно

 Суддя                                                  В.М. Касап

             Постанова суду не набрала законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація