Справа № 2а-1116/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"07" вересня 2011 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Заяць О.В.,
при секретарі Сапоненко А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву ОСОБА_1 про зобов’язання надати звіт про виконання постанови суду по адміністративній справі № 2а-1116/10/2570 за його адміністративним позовом до військової частини А 4245 про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
29.08.2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить зобов’язати військову частину А 4245 надати, у термін встановлений судом, звіт про виконання постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.04.2010 року, яка набрала законної сили, по справі № 2а-1116/10/2570 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А4245 про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.
Представник Військової частини А 4245 в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду заяви повідомлений належним чином, надав через канцелярію суду пояснення, в якому зазначив, що відсутність відповідних коштів на рахунках не дозволяють військовій частині А 4245 добровільно виконати рішення суду саме за наявності у резолютивній частині рішення вимоги про зобов’язання військову частину А 4245 виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення у вигляді матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2009 рік в сумі місячного грошового забезпечення. У зв’язку з цим, відділом державної виконавчої служби Прилуцького міськрайонного управління юстиції 19.04.2011 року було подано подання до Чернігівського окружного адміністративного суду про зміну способу і порядку виконання вказаного рішення Чернігівського окружного адміністративного суду по справі № 2а-1116/10/2570. Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 27.04.2011 року у задоволенні даного подання було відмовлено.
Згідно ст. 267 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про встановлення строку подання звіту про виконання судового рішення.
У відповідності до п. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання у справі не здійснювалось, в зв’язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.04.2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені в повному обсязі та визнано незаконною бездіяльність військової частини А 4245 у невиплаті матеріальної допомоги ОСОБА_1 для вирішення соціально-побутових питань за 2009 рік і зобов’язано військову частину А 4245 виплатити ОСОБА_1 грошове забезпечення у вигляді матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2009 рік в сумі місячного грошового забезпечення.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2010 року справу за апеляційною скаргою військової частини А 4245 Міністерства оборони України на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.04.2010 року передано до Апеляційного суду Чернігівської області.
Ухвалою Апеляційного суду Чернігівської області від 30.07.2011 року апеляційна скарга військової частини А 4245 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.04.2010 року залишена без розгляду.
Згідно ч. 1 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Відповідно до ч. 1 ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Як вбачається з матеріалів справи, судове рішення ухвалене не на користь суб'єкта владних повноважень - військової частини А 4245 та набрало законної сили, а тому суд вважає за необхідне задовольнити заяву ОСОБА_1 про зобов’язання надати звіт про виконання постанови суду по адміністративній справі № 2а-1116/10/2570.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 122, 158-160, 165, 267, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про зобов’язання надати звіт про виконання постанови суду від 20.04.2011 року по адміністративній справі № 2а-1116/10/2570 за позовом ОСОБА_1 до військової частини А4245 про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.
Зобов’язати військову частину А 4245 надати до Чернігівського окружного адміністративного суду в строк до 07 жовтня 2011 року звіт про виконання постанови Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.04.2010 року по справі № 2а-1116/10/2570 за позовом ОСОБА_1 до військової частини А4245 про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у випадках та порядку, передбачених ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: О.В. Заяць