Судове рішення #7614886

Справа №2 — 6058/09

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

«12» листопада 2009 року     Придніпровський   районний суд м. Черкаси

в складі:

головуючого: судді   Смоляра А.О.
при секретарі :     Олексієнко Я.М.

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу №13 про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ЖБК 13, в якому просив визнати за нею право власності на квартиру №11 по вул. Благовісній, яка залишилась як спадкове майно після смерті її матері, ОСОБА_2, що померла 09.07.2008 року. Мотивувала свої вимоги тим, що після смерті матері, вона, як її донька є спадкоємцем першої черги, та інших спадкоємців першої черги немає. Квартира, яка залишилась після смерті ОСОБА_2 знаходиться в ЖБК-13, та відповідно до довідки, виданої ЖБК-13, пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1 сплачено повністю, але технічний паспорт на квартиру оформлено не було, тому в нотаріальній конторі їй відмовили оформити на неї право власності на спадкове майно. За таких обставин, вона  змушена звертатись до суду.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала, та пояснила, що оскільки позивачка є донькою померлої ОСОБА_2, та після її смерті залишилась проживати у квартирі, яка відповідно до документації ЖБК-13 належала померлій, то вони не заперечують проти визнання за нею права власності на вказану квартиру.

Позивачка заявила клопотання про розгляд справи по суті в попередньому судовому засіданні.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.3 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила задовольнити позов з підстав наведених в ньому.

Заслухавши сторони по справі, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:

Судом достовірно встановлено, і це підтверджується матеріалами справи, що однокімнатна кооперативна квартира № 11, в будинку № 343, що по вул. Благовісна в м. Черкаси належала ОСОБА_2, даний факт об’єктивно підтверджується довідкою ЖБК - 13 від 27.08.2009 року за № 36, відповідно до якої вартість квартири повністю виплачена.

Відповідно до вимог ч.3 ст. 384 ЦК України, у разі викупу квартири, член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.

Статтею 1261 ЦК України встановлено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивачка являється дочкою померлої ОСОБА_2. Даний факт об’єктивно підтверджується копією свідоцтва про народження І-АГ №432563, відповідно до якого ОСОБА_3 є дочкою ОСОБА_2, та копією свідоцтва про укладення шлюбу ІІ-СР№302340, відповідно до якого ОСОБА_3 змінила прізвище на ОСОБА_1.

Таким чином після смерті ОСОБА_2, за законом, спадкоємцем залишилася її дочка ОСОБА_1 яка є єдиним спадкоємцем, та має право на спадкове майно, а саме на квартиру № 11, в будинку № 343, що по вул. Благовісна в м. Черкаси, та вона, як єдиний спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, відповідно до вимог ч.3 ст.1268 ЦК України, вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки не заявляла про відмову від неї, а навпаки подала заяву про прийняття спадщини, але  у зв’язку з тим, що спадкове майно не оформлене належним чином на спадкодавця, позивачці відмовляють позивачу у реєстрації права власності на вказану квартиру.

Ч. 5 ст. 1268 ЦК України передбачено, що незалежно від часу прийняття спадщини, вона належить спадкоємцеві з часу відкриття. Отже, фактично з моменту смерті ОСОБА_2 позивачка стала власником квартири № 11, в будинку № 343, що по вул. Благовісна в м. Черкаси, але це її право не визнається, що виражається у відмові його реєстрації.

Відповідно до вимог ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою.

За таких обставин за позивачкою слід визнати право власності на квартиру №11, в будинку № 343, що по вул. Благовісна в м. Черкаси, що належала ОСОБА_2, яка померла 09.07.2008 року, але не була зареєстрована в ЧООБТІ.

На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст.384, ст.392, ст.1261, ч.3, 5 ст.1268 ЦК України, 130, 174, 214, 215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 – задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на квартиру № 11, в будинку № 343, що по вул. Благовісна в м. Черкаси.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація