Судове рішення #7613951

Справа  № 1 - 20/2010р .

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

01 лютого 2010 року    Городнянський районний суд  Чернігівської області в складі:

головуючого     - судді Лиманської М.В.,

при секретарі     - Грабовець К.Ф.,

з участю прокурора           - Кирієнка Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Городня справу про обвинувачення:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працює, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше судимого :

- 14.07.1999 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст.ст. 140 ч.2, 140 ч. 3, ст. 17 ст. 140 ч.3, ст.ст.42,45 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі, умовно з іспитовим строком на 1 рік, щтраф 680 грн.;

- 11.09.2000 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст.ст. 81 ч. 3, ст.44, ст.43  КК України до 2 років 6 місяців позбавлення волі;

- 27.02.2002 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ст.ст.185 ч.3, ст.71 КК України до 3 років 3 місяців позбавлення волі

- 10.01.2003 року Городнянським районним судом Чернігівської області за ч.3 ст. 185, ст. 71 КК України до 5 років  позбавлення волі, звільнився 01.11.2007 року по відбуттю строку покарання

у скоєнні злочину, передбаченого  ч.1  ст. 309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

29 серпня 2009 року, близько 17-ї год. 00 хв., працівниками міліції Городнянського РВ УМВС при огляді гаража №79 гаражного кооперативу „Сокіл”, розташованого по вул. Перемоги, в.м.Городня, який належить мешканцю м.Городня ОСОБА_2, була виявлена та вилучена висушена речовина рослинного походження у вигляді фрагментів стебел світло-коричневого кольору. Згідно з висновком судово – хімічної експертизи №937 /х/ від 04.11.2009р. ця речовина рослинного походження світло-коричневого кольору є особливо небезпечним наркотичним засобом – маковою соломою і її висушена загальна маса становить 53,3 грама. Дану макову солому з найдених рослин маку виготовив у себе вдома в квартирі АДРЕСА_1 ОСОБА_3 і приніс в приміщення гаражу №79 на території гаражного кооперативу „Сокіл” в м.Городня з метою подальшого виготовлення з неї наркотичного засобу для особистого вживання без мети збуту.

Згідно з “Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів”, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770, макова солома (таблиця 1, список 1) віднесена до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у пред’явленому йому обвинуваченні по ч.1 ст. 309 КК України визнав повністю і показав, що він близько десяти років періодично вживає наркотичні засоби, але не є наркозалежним, оскільки позбувся залежності від наркотичних засобів під час перебування в місцях позбавлення волі. В серпні 2009 року на городі він для власних потреб зірвав рослини маку. 28 серпня 2009 року він, користуючись відсутністю батьків, знаходячись у себе вдома в квартирі №57, по вул. Перемоги в м.Городня за допомогою м?ясорубки перемолов ці рослини маку на макову солому. Наступного дня, 29.08.2009р., він забрав з дому макову солому, також взяв розчинник та шприці. Зустрівшись зі своїми знайомими ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, він запропонував їм виготовити з макової соломи, що була у нього з собою, наркотичний засіб та вжити його. Вони вирішили піти до гаража ОСОБА_2. Під час виготовлення наркотичного засобу в двері гаража почала стукати жінка, яка як  виявилось, викликала міліцію. В цей момент пакет з шприцями, розчинником та рослинами маку він викинув у вентиляційний отвір гаража.  Відчинивши двері гаража, вони побачили, що біля гаража стоять працівники міліції, які в присутності понятих провели огляд гаража та вилучили пакет з шприцями, розчинником та рослинами маку. Він зізнався працівникам міліції, що це він приніс макову солому та розповів про всі обставини злочину. Під час досудового слідства він активно сприяв розкриттю злочину, розповідаючи про всі подробиці справи. У скоєному щиро кається, і хоч не вважає себе наркозалежним, бажає добровільно пройти курс лікування наркоманії.

З’ясувавши думку учасників судового розгляду про те, які докази треба дослідити та порядок їх дослідження, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, враховуючи, що підсудним не оспорюється доведеність його вини та кваліфікація його дій, з’ясувавши правильне розуміння підсудним змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності його позиції, роз’яснивши йому, що у такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку, суд приходить до висновку, що обвинувачення, пред’явлене ОСОБА_1  по ч.1 ст.309 КК України, знайшло своє підтвердження у судовому засіданні у повному обсязі, та дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.309 КК України, як незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1, вирішуючи питання про міру покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину – злочин, вчинений ОСОБА_1 нє є тяжким, особу винного – його вік, сімейний стан, освіту, стан його здоров’я.

Підсудний формально позитивно характеризується за місцем проживання, але неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Обставинами, які пом’якшують покарання, суд вважає – визнання підсудним вини; каяття підсудного, яке виразилось у висловленні жалю з приводу вчиненого; сприяння розкриттю злочину, яке виразилось у наданні слідству та суду правдивих показань.

Обставин, що обтяжують покарання, у судовому засіданні не встановлено.

Підсудний раніше не є судимим за вчинення злочину у сфері обігу наркотичних засобів.

Відповідно до висновку судово-наркологічної експертизи від 02.12.2009 року встановлено, що ОСОБА_1 страждає психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опоїдів. Синдром залежності.  На момент обстеження потребує лікування від наркоманії. Алкоголізмом не страждає, лікування від алкоголізму не потребує (а.с. 88). Враховуючи матеріали справи, суд вважає що хвороба підсудного не становить небезпеку для здоров’я інших людей, а тому не має підстав застосовувати примусове лікування до підсудного відповідно до ст.96 КК України.

З урахуванням викладеного, враховуючи наявність кількох обставин, які пом’якшують покарання, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення волі, та про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України. У зв’язку зі звільненням ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням покласти на нього обов’язки, передбачені ст.76 КК України

Судові витрати в сумі 394 грн. 57 коп., пов'язані з проведенням по справі хімічних експертиз, підлягають стягненню з підсудного.

Цивільний позов не заявлений.

Речові докази по справі підлягають знищенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323 , 324 КПК України, суд, -

З А С У Д И В  :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, і призначити покарання у вигляді трьох років позбавлення  волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку у два роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.

Згідно ст.76 КК України покласти на засудженого такі обов’язки:

- повідомляти органи  кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, навчання або роботи;

- періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи;

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін – підписку про невиїзд.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області - 394 грн. 57 коп. судових витрат.

Речові докази: непрозорий пластиковий пакет сірого кольору в якому знаходиться речовина рослинного походження у вигляді фрагментів стебел світло-коричневого кольору вагою 51,7г, два прозорих пластикових пакети, вкладені один в один, в якому знаходиться подрібнена речовина рослинного походження темно-зеленого кольору, пляшка з написом «Растворитель647», в якій знаходиться рідина світло-коричневого та темно-зеленого кольору, паперова коробка з написом «Ефект», в якій містяться дві порожні пластикові пластинки з написом «Ефект» з-під капсул та 20 порожніх капсул синьо-білого кольору, пластиковий медичний шприц ємністю 10мл, пластиковий медичний шприц ємністю 2мл, пластиковий медичний шприц ємністю 5мл, паперовий конверт, в якому знаходиться речовина рослинного походження у вигляді фрагментів стебел світло-коричневого кольору вагою 1,6грам, які зберігаються в камері зберігання речових доказів при Городянському РВ УМВС -  знищити.

На  вирок   може  бути  подана  апеляція  до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

.                                                                                                                                                                                                                                      

Суддя:                                                                                    М.В.Лиманська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація