Судове рішення #7611834

                                                           Справа № 2-329/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2010 року           Ізюмський міськрайонний суд Харківської області

в складі: головуючого судді – Хайкіна В.М.

при секретарі – Орловій І.С.

з участю судового розпорядника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізюм справу за позовом                  ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визнання особи втратившою право користування житловим             приміщенням,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач в липні 2009 року подала до суду позовну заяву про визнання ОСОБА_3, ОСОБА_4 як таких, що втратили право   користування житловим приміщенням, посилаючись в заяві та судовому засіданні, що їй на праві приватної власності належить будинок, розташований за адресою: Харківська область, м. Ізюм, вул. Аляб’єва 2. Будинок належить їй згідно свідоцтва про право на спадщину за   законом від 08.04.2000 року. Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4                 зареєстровані в даному будинку, але більш ніж 6 місяців, з серпня 2008 року, не мешкають в зазначеному будинку, їх особистих речей в будинку немає, сплату комунальних послуг не здійснюють. Просить суд позов задовольнити.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги в повному обсязі, наполягала на задоволенні позову.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання з’явилась, проти          задоволення позову заперечувала, пояснивши, що вона дійсно не мешкає в будинку по вул. Аляб’єва 2, м. Ізюм, Харківської області, з серпня 2008 року, її особистих речей в будинку немає, сплату комунальних послуг не здійснює, на даний час мешкає за іншою адресою. Але виписуватися з квартири вона не бажає у зв’язку з тим, що їй ні куди буде прописуватися.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився,  надав до суду заяву щодо розгляду справи у його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.

Суд, заслухавши показання сторін, вивчивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їй правовідносини.

- згідно свідоцтва про право на спадщину з законом від 08.04.2000 року, позивачці ОСОБА_2 належить на праві власності будинок, розташований по вул. Аляб’єва 2, м. Ізюм, Харківської області.

- у вказаному домоволодінні на даний час прописані ОСОБА_3, ОСОБА_4, але з серпня 2008 року, відповідачі не мешкають в будинку, оплату комунальних послуг не проводять, речей, які б належали відповідачам, в   будинку немає, на даний час мешкають за іншою адресою.

Даний факт підтверджується поясненнями самій відповідачки ОСОБА_3, яка в судовому засіданні пояснила, що вона дійсно не мешкає в будинку по вул. Аляб’єва 2, м. Ізюм, Харківської області без поважних причин понад 6 місяців, а саме з серпня 2008 року.

Крім цього, факт не проживання відповідачів у вказаному домоволодіння                  підтверджується довідкою квартального комітету від 22.06.2009 року, згідно даних якої,     відповідачка ОСОБА_3 та ОСОБА_4, прописані, але мешкають в будинку по вул. Аляб’єва 2, м. Ізюм, Харківської області, понад 6 місяців.

Згідно ч.1 ст.71 Житлового кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї, за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

У ч.3 ст.71 Житлового кодексу України, наведений вичерпний перелік випадків, коли жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем, або членами його сім’ї     понад 6 місяців, але відповідачка ОСОБА_3 в судовому засіданні не навела причини, які б підпадали під норми цієї статті.  

Відповідно до ст.72 Житлового кодексу України, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад           встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Ст.391 ЦК України передбачає, що власник майна має право вимагати усунення          перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Таким чином, з боку відповідача ОСОБА_3, не надано достатніх доказів в обґрунтування обставин, на які вона посилалась в судовому засіданні.

За таких підстав, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.10,11,18,209,212,214,215,218 ЦПК України, ст.71,72 ЖК України, ст.391 ЦК України суд,-

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3,                  ОСОБА_4, про  визнання особи втратившою право              користування житловим приміщенням задовольнити.

   

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, як таких, що втратили право           користування житловим приміщенням, розташованим за адресою: Харківська область, м. Ізюм, вул. Аляб’єва 2.

           

    Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду           Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього        протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України .

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація