Справа № 2-6658/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2009 року Придніпровський районний суд м. Черкаси
в складі:
головуючого: судді Смоляра А.О.
при секретарі: Олексієнко Я . М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в Придніпровський районний суд м. Черкаси з позовом в якому просить визнати за ним право власності на самочинно збудовану житлову прибудову (літ.А’-1) що розташована по пров.Жуковського,2/вул.Ватутіна,80 в м. Черкаси, мотивуючи свої вимоги тим, що вказане самочинне будівництво знаходяться на земельній ділянці, яка належить йому на праві приватної власності та не порушує права інших осіб.
Позивач в попередньому судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити його в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 міської ради в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, та пояснив, що оскільки позивач побудував самочинне будівництво на земельній ділянці, яка є його власністю та воно не порушує інтересів інших осіб, то вони не заперечують проти визнання за позивачем права власності на вказані будівництва.
Позивач заявив клопотання про розгляд справи по суті при проведенні попереднього судового засідання у зв’язку з визнанням позовних вимог відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.3 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав та пояснив, що відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку №010980100145, від 14.10.2009 року йому належить земельна ділянка площею 323,0м2 за адресою м. Черкаси пров.Жуковського,2/вул.Ватутіна,80. За вказаною адресою, він без всіх належних дозволів самовільно побудував житлову прибудову(літ.А'-І). Вказане самочинне будівництво не порушує інтересів інших осіб, та не має порушення ДБН України, а тому просив визнати за ним право власності на вказану будівлю.
Третя особа ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилась, надала нотаріально завірену заяву, в якій не заперечувала проти визнання права власності на житлову прибудову за позивачем.
Заслухавши позивача, представника відповідача, третю особу, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, поясненнями позивача та не заперечується відповідачем, що самочинне будівництво знаходиться на земельній ділянці, власником якої є позивач та не порушує інтересів інших осіб, що об’єктивно підтверджується актом на право власності на земельну ділянку №010980100145, від 14.10.2009 року та висновком департаменту архітектури будівництва та землеустрою №7810 від 28.10.2009 року.
Згідно ст.376 ЦК України - на вимогу власника(користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно забудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 376 ЦК України, 130, 174, 215, 367 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудоване приміщення за адресою м. Черкаси пров.Жуковського,2/вул.Ватутіна,80, а саме: житлову прибудову(літ.А'-І)
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Черкаської області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий: