Судове рішення #76108636


Справа № 2а-3796/11


13.07.2011 Справа № 2 а -3796/ 11

У Х В А Л А



13.07.2011 року м. Полтава


Суддя Київського районного суду м. Полтави Чумак О.В. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Полтаві про поновлення пропущеного строку звернення в суд, визнання дій протиправними, зобов"язання здійснити нарахування і виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни,-


В С Т А Н О В И В:


Позивач 30.03.2011 року звернувся в Київський районний суд м. Полтави з адміністративним позовом до відповідача про поновлення пропущеного строку звернення в суд, зобов"язання здійснити перерахунок, нарахування, виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни за період з 2008 року по 2010 року та зобов"язання нараховувати і виплачувати її в подальшому.

Згідно з вимогами ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Статтею 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Про залишення позовної заяви без розгляду суддя постановляє ухвалу.

У випадку, якщо провадження у справі будо помилково відкрито за адміністративним позовом, поданим із порушенням строку звернення до адміністративного суду, питання про поновлення якого судом не вирішувалося, і про пропуск строку стало відомо у ході розгляду справи, суд перевіряє поважність причин пропуску строку на звернення до суду, і в разі визнання їх неповажними залишає адміністративний позов без розгляду.

Розглядаючи питання про поновлення пропущеного строку для звернення позивача в суд з захистом порушеного права на 30% надбавку до пенсії як дитині війни, суд приймає до уваги те, що позивачем не надано доказів того, що такий строк ним пропущений з поважних причин.

За таких обставин, враховуючи, що адміністративний позов подано до суду після закінчення строків, встановлених ст. 99 КАС України, доказів про поважність причин пропуску строку для звернення в суд з захистом порушеного права на 30% надбавку до пенсії як дитині війни позивачем не надано, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст. 107 КАС України, -


У Х В А Л И В :


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Полтаві про поновлення пропущеного строку звернення в суд, визнання дій протиправними, зобов"язання здійснити нарахування і виплату недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскарження до Харківського апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Полтави шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя О.В.Чумак







  • Номер: К/9901/29290/18
  • Опис: про стягнення та перерахунок соціальних виплат
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2а-3796/11
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Чумак О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.02.2018
  • Дата етапу: 12.03.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація