Судове рішення #7607472

Справа № 2-819/08 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2008 року Солом’янський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді Літвіної Н.М.

при секретарі Царіциній Я.М., Поліщук І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Локомотивного депо Київ-Пасажирський, Профспілкового комітету Локомотивного депо Київ-Пасажирський, Державного Територіального галузевого об»єднання «Південно-західна залізниця», Виконавчого комітету Вишнівської міської ради в Київській області, ОСОБА_4, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ОСОБА_6, 3-тя особа орган опіки та піклування при виконкомі Вишнівської міської ради про скасування постанови спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський, визнання недійсним рішення виконавчого комітету, ордеру на квартиру та виселення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду та просить суд скасувати постанову спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський від 18.12.2007 року про надання відповідачу ОСОБА_4 квартири АДРЕСА_1 загальною площею 55, 77 кв. м., житловою площею 29, 3 кв. м., зняти з квартирного обліку по приміській зоні відповідача ОСОБА_4 в зв’язку з поліпшенням її житлових умов, зобов’язати профспілковий комітет та адміністрацію Локомотивного депо Київ-Пасажирський вирішити питання про надання їй квартири АДРЕСА_1 в порядку першочергового надання.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що вона працює на посаді економіста з матеріально-технічного забезпечення в Локомотивному депо Київ-Пасажирський з 02.11.1990 року.

Позивач зазначає про те, що 17.02.1997 року вона прийнята в пільгову чергу на першочергове одержання житла, як одинока мати, оскільки її син ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 не має батька. У 2002 році у неї народився ще один син ОСОБА_7 від шлюбу з ОСОБА_8, який працює з 1986 року на посаді помічника машиніста електровоза в Локомотивному депо Київ-Пасажирський.

Позивач стверджує про те, що вона та двоє дітей проживають в одній кімнаті площею 12, 8 кв. м. в комунальній трикімнатній квартирі, що знаходиться в АДРЕСА_2.

Позивач звертає увагу суду на той факт, що для поліпшення житлових умов працівників Локомотивного депо Київ-Пасажирський, ДГТО "Південно-Західна залізниця" отримала двокімнатну квартиру загальною площею 55, 77 кв. м., житловою площею 29, 3 кв. м. у АДРЕСА_1.

Позивач, зазначає, що 18.12.2007 року відбулося спільне засідання профспілкового комітету та адміністрації локомотивного депо, на якому вирішувалось питання про виділення вищезазначеного житла.

У списках на квартирному обліку осіб, які користуються правом першочергового одержання житлових приміщень по приміській зоні знаходиться два працівники: позивач під номером один і відповідач ОСОБА_4 під номером два, оскільки позивач знаходиться на квартирному обліку з 1997 року, а відповідач ОСОБА_4 з 2005 року.

Позивач зазначає, що незважаючи на те, що вона перша знаходиться у черзі на отримання житла, члени профспілкового комітету та адміністрація Локомотивного депо Київ-Пасажирський надали вищезазначену квартиру відповідачу ОСОБА_4 Враховуючи викладене, позивач просить суд позов задовольнити.

В судовому засіданні позивач позов підтримала та змінила позовні вимоги просить суд визнати незаконним рішення спільного засідання адміністрації та профспілкового комітету Локомотивного депо Київ-Пасажирський від 18.12.2007 року, протокол № 19 про надання ОСОБА_4 квартири АДРЕСА_1, визнати незаконним рішення виконавчого комітету Вишнівської міської ради Києво-Святошинського району Київській області від 22.01.2008 року № 1 про затвердження протоколу № 19 від 18.12.2007 року спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський про надання квартири ОСОБА_4 та членам її сім’ї, визнати недійсним ордер № 000100 від 28.01.2008 року виданий виконавчим комітетом Вишнівської міської ради Київської області на ім’я ОСОБА_4 на право зайняття квартири АДРЕСА_1, виселити ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 з квартири АДРЕСА_1 в раніше займане жиле приміщення.

Представник відповідача Локомотивного депо Київ-Пасажирський в судове засідання не з»явився, хоча неодноразово належним чином був повідомлений про слухання справи.

Представник відповідача Державного Територіального галузевого об»єднання «Південно-західна залізниця» проти задоволення позову заперечувала, просила суд відмовити в його задоволенні, вважає даний позов необгрунтованим та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства. Пояснила, що Локомотивне депо Київ-Пасажирський є відокремленим підрозділом Державного територіально-галузевого об’єднання „Південно-Західна залізниця" без права юридичної особи. Залізницею в 2007 році придбана двокімнатна квартира № 3 загальною площею 55, 77 м2, жилою площею 29, 3 м2 в місті Вишневому по вул. Святоюрівській, 28. Спільним рішенням адміністрації та профспілки залізниці вказана квартира виділена колективу Локомотивного депо Київ-Пасажирський. 18.12.2007 на спільному засіданні профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський вирішено питання розподілу зазначеної квартири між працівниками депо, які перебувають на квартирному обліку по приміській зоні в пільговій черзі.

Одночасно представник стверджує про те, що за результатами голосування квартира була виділена відповідачу ОСОБА_4 При цьому були враховані пільги, що мають працівники. Представник звертає увагу суду на той факт, що позивач ОСОБА_1, яка з 1997 року перебуває в пільговій черзі квартобліку, як одинока мати, в 1999 році уклала шлюб, але в її особовій справі документ, що підтверджує реєстрацію шлюбу відсутній. А тому, враховуючи той факт, що жінка, яка уклала шлюб перестає бути одинокою матір’ю так, як її дитина виховується у сім’ї, вважає, що відсутні передбачені законом підстави для надання вищезазначеної квартири позивачу.

Представник Профспілкового комітету Локомотивного депо Київ-Пасажирський проти задоволення позову заперечував, просив суд відмовити в його задоволенні, вважає даний позов необгрунтованим та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства. В судовому засіданні пояснив, що повністю підтримує пояснення представника Державного Територіального галузевого об»єднання «Південно-західна залізниця».

Відповідач Виконавчий комітет Вишнівської міської ради в Київській області в судове засідання свого представника не направив, надіслав до. суду листа з прохання слухати справу у відсутність представника та письмові пояснення. З письмових пояснень вбачається, що Виконавчий комітет Вишнівської міської ради в Київській області проти задоволення позову заперечує, просить суд відмовити в його задоволенні. Свої заперечення проти позову мотивує тим, що у першу чергу жилі приміщення надаються тим, що перебувають на квартирному обліку: а саме багатодітним сім’ям (які мають у своєму складі трьох і більше дітей) і одиноким матерям. Жінка, яка уклала шлюб перестає бути одинокою матір’ю так, як її дитина виховується у сім’ї. Надання в цьому випадку жилого приміщення в першочерговому порядку на всю сім’ю, включаючи чоловіка та дітей не відповідає напрямку розгляду цієї пільги. А тому, відсутні передбачені законом підстави для надання позивачу квартири АДРЕСА_1.

Відповідач ОСОБА_4, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5 просила суд відмовити в задоволенні позову, оскільки вважає, що квартира АДРЕСА_1 була надана їй та її сім»ї з дотриманням вимог чинного законодавства.

Відповідач ОСОБА_6 в судове засідання не з»явився, хоча неодноразово належним чином був повідомлений про слухання справи, думку стосовно позову не висловив.

3-тя особа орган опіки та піклування при виконкомі Вишнівської міської ради в судове засідання свого представника не направила, надіслала до суду листа з прохання слухати справу у відсутність представника.

Суд, вислухавши пояснення сторін та представників, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.

Встановлено, що на підставі укладеного між дії ДТГО «Південно-Західна залізниця» та КП «Білоцерківський домобудівельний комбінат» договору № 53 В-3 від 10.05.2007 року, та Акту передачі від 03.09.2007 року, залізницею в 2007 році була придбана двокімнатна квартира № 3 загальною площею 55, 77 м2, жилою площею 29, 3 м2 в місті Вишневому по вул. Святоюрівській, 28.

Згідно з постановою спільного рішення адміністрації і Дорпрофсожу ДТГО «Південно-Західна залізниця» від 26.11.2007 року. № Н-4-629, листом житлового відділу Південно-Західної залізниці від 03.12.2007 року. № НЖВ-257 передано та запропоновано, згідно з житловим законодавством України, колективу Локомотивного депо Київ-Пасажирський здійснити розподіл вищезазначеної квартири між працівниками, які перебувають на квартирному обліку по приміській зоні.

Встановлено, що у списку працівників Локомотивного депо Київ-Пасажирський по приміській зоні у пільговій черзі перебувало дві особи - позивач ОСОБА_1 під номером один та відповідач ОСОБА_4 під номером два.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 зареєстрована в АДРЕСА_2, а фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3. Відповідач ОСОБА_4 зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_4.

Встановлено, що на спільному засіданні профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський було розглянуто питання розподілу зазначеної квартири між працівниками депо та складено Протокол № 19 від 18.12.2007 року. За результатами голосування квартира виділена відповідачу ОСОБА_4

Керівництво Локомотивного депо Київ-Пасажирський листом від 22.01.2008 року № 58, звернулося до міського голови м. Вишневе з проханням затвердити протокол спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації локомотивного депо від 18.12.2007 року № 19, розглянути необхідні документи стосовно надання вищезазначеної квартири та видачі ордеру відповідачу ОСОБА_4 До вказаного листа було додано контрольний список працівників, які користуються правом на першочергове отримання житла по приміської зоні.

В судовому засіданні встановлено, що рішенням Виконкому Вишнівської міської ради від 22.01.2008 року № 7 було затверджено протокол № 19 від 18.12.2007 року спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський про виділення житлової площі та надання ордеру відповідачу ОСОБА_4 на квартиру АДРЕСА_1.

Одночасно встановлено, що позивач 17.02.1997 року зарахована до пільгової черги на першочергове отримання житла, як одинока мати, оскільки її син ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 не має батька. У 2002 році у позивача народився ще один син ОСОБА_7 від шлюбу з ОСОБА_8, який працює з 1986 року на посаді помічника машиніста електровоза в локомотивному депо Київ-Пасажирський.

Встановлено, що до отримання спірної квартири ОСОБА_4 згідно ст. ст. 36, 39 ЖК України була затверджена на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання, рішення міськвиконкому № 83 від 24.10.2000 року (загальна черга).

В зв’язку з реєстрацією шлюбу гр. ОСОБА_4 змінено прізвище в квартирній справі на прізвище ОСОБА_4 та включено до складу її сім’ї чоловіка ОСОБА_6 і доньку ОСОБА_5, рішення міськвиконкому № 86 від 30.08.2004 року.

Згідно ст. 4 5 ЖК України ОСОБА_4 включена в списки на першочергове отримання житла, рішення міськвиконкому № 49 від 26.04.2005 року. Підставою прийняття цього рішення є пільга - хронічне захворювання у доньки ОСОБА_5, наказ МОЗ від 08.02.1985р. № 52 та медичне заключения від 01.09.2004 року № 74.

Суд не може погодитись з доводами позивача про те, що хвороба доньки відповідача ОСОБА_4 не підтверджена належним чином та не є такою, що дає право відповідачу ОСОБА_4 знаходитись на пільговій черзі. Дані твердження позивача ОСОБА_1 спростовуються наступним.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 5 ЖК України та п. 4 4 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм жилого приміщення в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 4 70 (далі Правила) зазначено, що у першу чергу жилі приміщення надаються потребуючим поліпшення житлових умов особам, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, перелічених у списку захворювань, затвердженому в установленому законодавством порядку.

З Переліку хронічних захворювань, при яких особи, що страждають цими захворюваннями не можуть проживати в комунальній квартирі чи в одній кімнаті з членами своєї сім»ї, які є додатком № 1 до наказу МЗ УРСР від 08.02.1985 року № 52 вбачається, що хвороба на яку хворіє ОСОБА_5, а саме органічне враження центральної нервової системи зі стійкими тяжкими порушеннями функцій кінцівок не дає можливості останній проживати в комунальній квартирі чи в одній кімнаті з членами своєї сім»ї.

Встановлено, що відповідачу ОСОБА_4 видано посвідчення на дитину інваліда дитинства відповідно до якого ОСОБА_5 продовжено пенсію по інвалідності дитинства до 06.08.2021 року.

Згідно п. 55 зазначених Правил, жиле приміщення надається громадянинові на всіх членів сім’ї, які перебувають разом з ними на обліку.

В п.41 Правил визначено, що громадянам, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, що не ведуть квартирний облік, і перебувають на обліку у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів, у тих випадках, коли вони забезпечуються жилими приміщеннями вказаними підприємствами, установами, організаціями, жилі приміщення надаються згідно з контрольним списком, який ведеться за місцем їх роботи у порядку черговості. При цьому черговість громадян, які змінили місце роботи у випадках, не передбачених у пункті 32 цих Правил, визначається за часом влаштування на роботу на дане підприємство, в установу, організацію.

Із протоколу № 19 від 18.12.2007р. спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо «Київ-Пасажирський» вбачається, що працівниця депо позивач ОСОБА_1, до складу сім’ї якої включено два сина, перебуває в шлюбі з 18.02.1999 р. із гр. ОСОБА_8

Відповідно п.44. (11) Правил (із коментарем) у першу чергу жилі приміщення надаються тим, що перебувають на квартирному обліку: а саме багатодітним сім’ям (які мають у своєму складі трьох і більше дітей) і одиноким матерям. Жінка, яка уклала шлюб перестає бути одинокою матір’ю так, як її дитина виховується у сім’ї. Надання в цьому випадку жилого приміщення в першочерговому порядку на всю сім’ю, включаючи чоловіка та дітей не відповідає напрямку розгляду цієї пільги.

З ч. 1 ст. 45 Житлового кодексу Української РСР вбачається, що у першу чергу жилі приміщення надаються потребуючим поліпшення житлових умов, зокрема, одиноким матерям.

Аналогічна норма міститься і у вищезазначеному п. 4 4 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 року № 470.

До числа одиноких матерів, які користуються правом першочергового отримання жилих приміщень, відносяться матері, які не перебувають у шлюбі, одинокі всиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про всиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, всиновителя) дитини (пункт 3.1 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 4-житлофонд "Звіт про квартирну чергу та надання житлових приміщень" (річна), затвердженої наказом Державного комітету статистики України від - 7.09.2007 року № 340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.09.2007 року за № 1120/14387).

Крім того, в судовому засіданні встановлено, що за скаргою ОСОБА_1 Київською транспортною прокуратурою проводилася перевірка законності прийнятого рішення про виділення житла. З матеріалів перевірки вбачається, що Київська транспортна прокуратура порушення законних прав та інтересів позивача не виявила.

Відповідно до листа № 04-08\299 від 26.02.2008 року Бучанської міської ради Київської області вбачається, що свідоцтво про одруження позивач ОСОБА_1 в міську раду не надавала.

Відповідно до пунктів 27, 28 Правил громадяни виключаються із списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, якщо вони були необгрунтовано включені до цих списків або втратили вказане право.

Зняття з квартирного обліку та виключення із списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік (включення до вказаного списку). При розгляді цих питань на засідання відповідних органів запрошуються заінтересовані особи.

Про зняття з обліку (виключення із списку) громадяни у 15-денний строк повідомляються у письмовій формі з вказанням підстав зняття з обліку (виключення із списку).

Особи, які виключені із списків першочерговиків, залишаються в загальній черзі на отримання жилих приміщень, займаючи там попереднє місце, визначене згідно з пунктом 22 Правил, тобто датою зарахування у загальну чергу буде в даному випадку день винесення спільного рішення адміністрації підприємства, установи, організації, затвердженого виконавчим комітетом місцевої ради про взяття на квартирний облік за місцем роботи.

Встановлено, що відповідно до витягу з протоколу № 04\08 засідання комісії з житлових питань від 10.04.2008 року Виконавчого комітету Бучанської міської ради Київської області позивач ОСОБА_1 переведена з першочергової черги на загальну чергу із збереженням часу перебування на квартирному обліку у зв»язку із втратою пільг передбачених для одиноких матерів.

Відповідно до рішення Бучанської міської ради Київської області від 15.04.2008 року затверджений протокол № 04\08 засідання комісії з житлових питань по розгляду заяв громадян від 10.04.2008 року.

В зв»язку з вищевикладеним, протоколом № 1 спільного рішення адміністрації та профспілкового комітету Локомотивного депо Київ-Пасажирський позивач ОСОБА_1 переведена на загальну чергу у зв»язку із втратою пільг передбачених для одиноких матерів.

Згідно вимог ст. ст. 27, 28, 29, ЗО ЦПК України засобами доказування в цивільній справі є пояснення сторін і третіх осіб, показання свідків, письмові докази, речові докази і висновки експертів. Суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Кожна сторона має довести ті обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку про те, що позивач, як жінка, яка зареєструвала шлюб, перестала бути одинокою матір’ю, так як її дитина, навіть не усиновлена її чоловіком, виховується в сім’ї. Надання в цьому випадку жилого приміщення в першочерговому порядку відповідно до норм чинного законодавства не вбачається можливим. А тому, суд не вбачає передбачених законом підстав для задоволення позовних вимог позивача щодо визнання незаконним рішення спільного засідання адміністрації та профспілкового комітету Локомотивного депо Київ-Пасажирський від 18.12.2007 року, протоколу № 19 про надання ОСОБА_4 квартири АДРЕСА_1, визнання незаконним рішення виконавчого комітету Вишнівської міської ради Києво-Святошинського району Київській області від 22.01.2008 року № 7 про затвердження протоколу № 19 від 18.12.2007 року спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський про надання квартири ОСОБА_4 та членам її сім’ї, визнання недійсним ордеру № 000100 від 28.01.2008 року виданого виконавчим комітетом Вишнівської міської ради Київської області на ім’я ОСОБА_4 на право зайняття квартири АДРЕСА_1, виселення ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 з квартири АДРЕСА_1 в раніше займане жиле приміщення, оскільки приходить до висновку про необгрунтованість позову та неможливість його задоволення.

Керуючись ст. ст. 36, 39, 45 Житлового кодексу України, Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм жилого приміщення в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 11.12.1984 р. № 470, Переліком хронічних захворювань, при яких особи, що страждають цими захворюваннями не можуть проживати в комунальній квартирі чи в одній кімнаті з членами своєї сім»ї, які є додатком № 1 до наказу МЗ УРСР від 08.02.1985 року № 52,

 ст. ст. 10, 11, 27-30, 60, 88, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ :

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Локомотивного депо Київ-Пасажирський, Профспілкового комітету Локомотивного депо Київ-Пасажирський, Державного Територіального галузевого об»єднання «Південно-західна залізниця», Виконавчого комітету Вишнівської міської ради в Київській області, ОСОБА_4, ОСОБА_4, яка діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ОСОБА_6, 3-тя особа орган опіки та піклування при виконкомі Вишнівської міської ради про скасування постанови спільного засідання профспілкового комітету та адміністрації Локомотивного депо Київ-Пасажирський, визнання недійсним рішення виконавчого комітету, ордеру на квартиру та виселення відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація