Судове рішення #7605929

ПОСТАНОВА

Іменем   України

26 січня 2010 року       Справа № 2а-27108/09/1270       Категорія 2.24.

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді:                     Борзаниці С.В.

при  секретарі:             Гапоновій І.В.,

за участю:            

представника позивача:         Дерік Л.В. (довіреність від 05.01.2009р)

представник відповідача:         не з’явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Первомайського міського центру зайнятості до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі» про стягнення заборгованості по страховим внескам,-

В С Т А Н О В И В:

27 жовтня 2009року Первомайський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі»   про стягнення заборгованості по страховим внескам у розмірі 2585,79грн.

Позивач, обґрунтовуючи позов зазначив, що відповідач –

Сільськогосподарське товариства з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі»   є юридичною особою, що підтверджується довідкою за № 36731 від 18.03.2003 року про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідно  до акту перевірки від 23.06.2009 року № 227 правильності нарахування своєчасності перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття між сільськогосподарськимо товариством з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі»   і Первомайським міським центром зайнятості та розрахунковою відомістю за 9 місяців 2009 року станом на 01.10.2009 року встановлено, що підприємство – боржник має заборгованість страховим внескам до Фонду на випадок безробіття у сумі 3185,79грн., у тому числі: недоїмка складає 2938,67грн., а за несвоєчасну сплату страхових внесків нарахована пеня у сумі 247,12грн., що є порушенням п.2 ч.2 ст. 35, п.1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ.

12 жовтня 2009 року СТОВ «Луганські овочі» погасило частку недоїмки у сумі 600грн., тому заборгованість зменшилась і складає: недоїмка 2338,67грн. та пеня 247,12грн.; всього заборгованість яку повинен відшкодувати боржник складає 2585,79грн. Позивач просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, до початку слухання справи суду надав заяву, в якій позов визнав та просив справу розглянути у його відсутність.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних матеріалів, які містять достатньо даних про права та обов’язки сторін.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Відповідач – Сільськогосподарське товариства з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі»   є юридичною особою, що підтверджується довідкою за № 36731 від 18.03.2003 року про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідно  до акту перевірки від 23.06.2009 року № 227 правильності нарахування своєчасності перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття між сільськогосподарськимо товариством з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі»   і Первомайським міським центром зайнятості та розрахунковою відомістю за 9 місяців 2009 року станом на 01.10.2009 року встановлено, що підприємство – боржник має заборгованість страховим внескам до Фонду на випадок безробіття у сумі 3185,79грн., у тому числі: недоїмка складає 2938,67грн., а за несвоєчасну сплату страхових внесків нарахована пеня у сумі 247,12грн., що є порушенням п.2 ч.2 ст. 35, п.1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ.

12 жовтня 2009 року СТОВ «Луганські овочі» погасило частку недоїмки у сумі 600грн., тому заборгованість зменшилась і складає: недоїмка 2338,67грн. та пеня 247,12грн.; всього заборгованість яку повинен відшкодувати боржник складає 2585,79грн.

Відповідно до вимог ст.. 46 Конституції України, ст.. 11 Закону України «Про зайнятість населення», громадяни мають право на соціальний захист, в т.ч. і на забезпечення їх у випадку безробіття з незалежних від них обставин. Видатки пов’язані з соціальною та матеріальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян, здійснюються Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» джерелами формування коштів Фонду є страхові внески страхувальників – роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку передбачених законодавством України.

Згідно зі ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Несплата недоїмки зі страхових внесків веде до суттєвого порушення інтересів держави, а саме – внаслідок цього скорочується надходження на рахунок державної служби зайнятості, та як результат скорочується фінансування державних програм з соціального захисту населення, що в свою чергу є однією з причин, яка може призвести до затримки виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття громадянам, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших доходів та для яких ці кошти є єдиним засобом до існування.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню оскільки не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач Старобільський районний центр зайнятості звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 35, 38 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ”, ст.ст. 2, 17, 88, 94, 112, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд –

                      П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Первомайського міського центру зайнятості до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі» про стягнення заборгованості по страховим внескам задовольнити повністю.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Луганські овочі» (Луганська область, м. Первомайськ, вул. Макаренко,70, код за ЄДРПОУ 3262605, р/р 26006060001183 в Луганській філії КБ «Приват Банк») недоїмку по страхових внесках до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 2585,79грн на користь держави в собі Первомайського міського центру зайнятості, кошти перерахувати на р/р 37174971900054, код платежу 50040100, МФО 804013, отримувач Первомайський міський районний центр зайнятості.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

    Повний текст постанови складено та підписано 01 лютого 2010 року.

СУДДЯ                                         С.В.Борзаниця

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація