Справа №1-167/2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2009 року Рокитнівський районний суд Рівненської області у складі:
головуючого судді Комзюк А.Ф., при секретарі Качановській О.Ф., з участю прокурора Набухотного С.В., захисника підсудного ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Рокитне кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, не одруженого, військовозобов’язаного, потерпілого від Чорнобильської катастрофи, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.263 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, перебуваючи в м.Харків в 2003 році, отримав від ОСОБА_3 у подарунок дерев’яні нунчаку, які привіз додому в смт.Рокитне та періодично, без передбаченого законом дозволу носив їх при собі до моменту вилучення працівниками міліції, а саме до 11 години 10 хвилин 07 листопада 2009 року. Згідно висновку експерта вилучені у ОСОБА_2 нунчаку являються ударно-дробильною холодною зброєю, виготовленою саморобним способом.
В ході судового слідства підсудний ОСОБА_2 вину свою у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю і дав суду показання, що 07 листопада 2009 року близько 11 години він знаходився на вулиці Пролетарській в смт.Рокитне, поблизу ВАТ “Рокитнівський скляний завод». До нього підійшли працівники міліції та запропонували проїхати в райвідділ міліції, так як він був у стані алкогольного сп’яніння, на що останній погодився. При особистому огляді в нього були виявлені нунчаку, які в присутності понятих були вилучені працівниками райвідділу міліції. Вказані нунчаку йому подарував у 2003 році товариш, коли він перебував у м.Харків у батька. Знав, що нунчаку є холодною зброєю і на їх носіння необхідно відповідний дозвіл, але носив при собі лише з метою самооборони.
Щиро розкаюється у вчиненому.
Крім повного визнання вини підсудним, винність його у вчиненні злочину, підтверджується іншими доказами по справі.
Свідок ОСОБА_4 пояснив суду, що 07 листопада 2009 року його та ОСОБА_5 запросили в райвідділ міліції та запропонували бути понятими при відпрацюванні селища Рокитного, на що вони погодились. Близько 11 години вони зі старшим інспектором ОГП ОСОБА_6 на службовому автомобілі рухались по вул.Пролетарська, коли поблизу ВАТ «Рокитнівський скляний завод»помітили хлопця, який був в нетверезому стані та мав непристойний вигляд. Працівник міліції зупинив автомобіль та запропонував йому проїхати з ними в райвідділ міліції, той погодився. В райвідділі міліції було проведено особистий огляд доставленого під час якого ззаду під курткою виявили нунчаку, які мали вигляд двох дерев’яних палиць довжиною приблизно 30 см, з’єднаних мотузкою. Вказані нунчаку були вилучені працівниками міліції, про що був складений протокол, який підписали вони з ОСОБА_5 як поняті.
Свідок ОСОБА_6 дав суду показання, що 07 листопада 2009 року проводилось відпрацювання селища Рокитне. Зранку він запропонував ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проїхатись з ним по селищу, на що останні погодились. Коли близько 11 години вони проїжджали біля ВАТ «Рокитнівський скляний завод» помітив п’яного хлопця, який мав непристойний вигляд. Він зупинив автомобіль та вийшов до нього. Коли підійшов до нього та представився, побачив, що курточка ззаду дуже відтопирена. Піднявши курточку побачив, що за поясом штанів знаходились дві палиці, зовні схожі на нунчаку. А тому він запропонував проїхали до райвідділу. В присутності понятих було проведено огляд ОСОБА_2, знайдені нунчаку були вилучені та в подальшому направлені на дослідження, для з’ясування на предмет належності до холодної зброї.
З висновку експерта від 11 листопада 2009 року № 40 вбачається, що вилучені у ОСОБА_2 нунчаку являються холодною зброєю та відносяться до ударно-дробильної холодної зброї, виготовлені саморобним способом (а.с. ).
Згідно повідомлення Рокитнівського РВ УМВС України в Рівненській області від 16.11.2009 року № 66/10916, ОСОБА_2 дозвіл на право придбання, носіння та зберігання холодної зброї не видавався ( а.с. ).
Дії ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч.2 ст.263 КК України – носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу.
Обставини, які пом’якшують покарання підсудному ОСОБА_2 суд визнає щире каяття.
Обставини, які обтяжують міру покарання є те, що підсудний ОСОБА_2 перебував у стані алкогольного сп’яніння.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_2 судом враховується характер і ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, особу підсудного, який по місцю проживання характеризуються негативно (а.с.50), злочин вчинив вперше, раніше не судимий (а.с.45), потерпілий від Чорнобильської катастрофи (а.с.59) і вважає за можливе призначити покарання необхідне і достатнє для його виправлення у виді громадських робіт.
Керуючись ст. ст. 323 - 324 КПК України, суд,
З А С У Д И В :
ОСОБА_2 визнати винним за ч.2 ст.263 КК України і призначити покарання: 150 (сто п’ятдесят) годин громадських робіт.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до набрання вироком законної сили залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речові докази: поліетиленовий пакет з нунчаку, які зберігаються в Рокитнівському РВ УМВС України в Рівненській області – знищити.
На вирок протягом 15 діб може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області через Рокитнівський районний суд.
Суддя Рокитнівського районного суду
Рівненської області ОСОБА_7