Судове рішення #7597910

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження у справі,

         

    1 грудня  2009 року суддя Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області  Ковальчук В.О.,  розглянувши  позовну заяву ОСОБА_1 до  Чорнявщинської сільської ради Дніпропетровської  області, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, треті особи: Юр’ївська  державна нотаріальна контора,-

                    В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_2  звернувся  до   суду   з названим позовом, посилаючись на те, що  31 липня 2009 року  державним нотаріусом  Юр’ївської  державної нотаріальної контори йому було відмовлено  в отриманні свідоцтва про право на спадщину за законом після померлого батька громадянина ОСОБА_3 в зв’язку з відсутнім правовстановлюючим документом на житловий будинок, по скільки свідоцтво про право власності на будинок не зберіглось.

    В зв’язку з  зазначеними обставинами,  ОСОБА_2  просив  суд визнати за ним право власності, в порядку спадкування за законом після смерті  батька, на житловий будинок  №20,  розташований по вулиці Гагаріна села Чорноглазівка  Юр’ївського району Дніпропетровської області.

    У судове засідання викликати відповідачів та третіх осіб.        

 Згідно п.1 ч.2  ст.122 ЦПК України,  суддя відмовляє  у відкритті провадження у справі  якщо заява  не підлягає розгляду  в судах  у порядку цивільного судочинства.

 Суддя вважає, що окрім суду, у державі  юрисдикційну функцію виконують інші органи з питань реєстрації права власності  та  прийняття спадщини.

 Відповідно до п.1 наказу  міністерства юстиції  № 7/5 від 7 лютого 2002 року  “Про затвердження  Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно“   державну реєстрацію прав  на об’єкти нерухомого майна  здійснює  бюро технічної інвентаризації (далі БТІ).

 Згідно п.6.4  зазначеного положення  у разі  втрати  свідоцтва  про право власності  чи  витягу про реєстрацію прав  БТІ можуть видавати дублікат витягу або за дорученням  органів місцевого самоврядування  та інших органів здійснити необхідні підготовчі  заходи для видачі дубліката свідоцтва.

  В зв’язку з цим, суддя вважає, що  позивач  повинен звернутись за отриманням дубліката свідоцтва про  право власності.      

  Окрім того,  суддя  вважає, що за  відсутності  технічної документації  на вказане нерухоме майно та відсутності  документів  по вводу  його в експлуатацію, суд не  може вирішувати  питання про відповідність  спорудженого  нерухомого майна  будівельним нормам та стандартам,  такі технічні питання вирішує  Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю.  

 Разом з тим,  суддя вважає, що  юрисдикційна діяльність  щодо прийняття спадщини  віднесена до  компетенції  нотаріуса  Законом  “Про нотаріат“.

 Відповідно до ст.105 КАС України  адміністративний  позов подається до адміністративного   суду   у  формі позовної заяви,  що повинна  відповідати  вимогам ст.105 КАС України.

  Виходячи з наведеного,  керуючись  п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя,-

         

   

                    У Х В А Л И В :

    Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження  у справі за його позовом  до  Чорнявщинської сільської ради Дніпропетровської  області, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, треті особи: Юр’ївська  державна нотаріальна контора.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному  порядку до  Апеляційного  суду  Дніпропетровської  області, через  суд першої  інстанції  шляхом подачі  в 5-ти денний  строк  з  дня  винесення  ухвали  заяви про  апеляційне  оскарження  і  поданням  після  цього  протягом  10-ти  днів  апеляційної  скарги, з подачею  її  копії  до  апеляційної  інстанції  або  в порядку   ч.4  ст.295  ЦПК  України.

Суддя :     підпис                 ОСОБА_4

 

Суддя:                                                           В.О.Ковальчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація