Справа №2-1788/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2010 року Феодосійський міський суд в Автономній Республіці Крим у складі: Головуючого судді: - ОСОБА_1
при секретарі: - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м.Феодосія цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини та стягнення аліментів на своє утримання,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_4, в якому просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі ? частини всіх видів заробітку на її користь, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає. У подальшому позивач подала уточнену позовну заяву у якій крім основної вимоги просить також стягнути аліменти і на її утримання у розмірі 1500 грн. до досягнення дитиною 3-х річного віку.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що вона ніде не працює, оскільки здійснює догляд за малолітнім сином, а оскільки відповідач працює, має автомобіль, займається будівництвом, однак матеріальної допомоги на утримання сина та на її утримання не надає, то просила позов задовольнити в повному обсязі.
У судовому засіданні позивач позов підтримала в повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, в частині стягнення аліментів у розмірі ? частини на користь дитини не заперечує, разом з тим не згоден щодо утримання позивачки до досягнення дитиною 3-х років, оскільки вважає, що його матеріальне становище не дозволяє утримувати позивача, яка крім того кошти, які він надає їй добровільно витрачає не за призначенням.
Вислухавши пояснення сторін, всебічно з’ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, суд вважає, що позовні вимоги в частині стягнення аліментів на утримання дитини у розмірі ? частки всіх видів заробітку підлягають задоволенню у повному обсязі, а вимоги, щодо стягнення аліментів на її утримання підлягають задоволенню частково, з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі зареєстрованому у Феодосійському ВРАЦС 28 липня 2006 року актовий запис № 288. (а.с.3). Від шлюбу сторони мають народила сина ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2, про що Відділом реєстрації актів цивільного стану Феодосійського міського управління юстиції АРК видано свідоцтво про народження серії 1-АП № 134915, який знаходиться на вихованні і утриманні позивача, що відповідачем в судовому засідання не заперечується.
Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст.84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, маєж право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьої років.
Відповідно до ст.75 Сімейного кодексу України, право на утримання (аліменти) має той з подружжя, який потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Згідно наданої суду довідки Феодосійського міськкоопринторгу відповідач ОСОБА_4, з 01.02.2006 року по 16.12.2009 року працював на посаді майстра будівельних та монтажних робіт та його заробіток з 01.01.2009 р. по 31.10.2009р. склав 19564 грн. 33 коп. (а.с.8).
Судом також встановлено, що відповідач матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дитини не надає. Позивач ніде не працює, не має можливості покинути дитину саму та вийти на роботу, оскільки сину виповнилось лише 9 місяців, тобто позивач потребує матеріальної допомоги.
Беручи до уваги, що відповідач не надає позивачці матеріальної допомоги на утримання дитини, суд вважає, що основний позов на утримання аліментів на утримання дитини заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, тому він підлягає задоволенню у повному обсязі. Інші позовні вимоги щодо стягнення аліментів на своє утримання суд задовольняє частково у розмірі 200 грн. кожного місяця починаючи з 6 листопада 2009 року і до досягнення сином ОСОБА_6 трьої років, тобто до 20 лютого 2012 року, оскільки відповідач на даний час не працює і його матеріальне становище, не дозволяє виплачувати позивачеві аліменти на її утримання в розмірі по 200 грв. кожного місяця.
При цьому суд враховує право сторін про звернення до суду у ході виконання рішення суду, щодо зміни розміру стягнення аліментних платежів залежно від відповідних змін матеріального та сімейного становища батьків дитини чи інших суттєвих обставин передбачених сімейним законодаством.
З відповідача також підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грв.
Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
На підставі вищенаведеного і керуючись ст.ст.10,11,60,81,212-215,367,294 Цивільного процесуального кодексу України, ст.180-183 Сімейного кодексу України, зі змінами внесеними Законом України №3497-IV від 23.02.2006р.,суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини та стягнення аліментів на своє утримання задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_7 аліменти на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 у розмірі ? частини заробітку (доходу) щомісяця але не менш 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21 жовтня 2009 року і до повноліття сина ОСОБА_6.
Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_7 аліменти на її утримання в розмірі – по 200 грн. кожного місяця починаючи з 6 листопада 2009 року і до досягнення сином ОСОБА_6 трьої років, тобто до 20 лютого 2012 року.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судові державне мито у розмірі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грв.
Відповідно до ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення суду у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення зави про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ст.295 ч.5 ЦПК України.
Суддя Панченко О.І.