Судове рішення #7590373

Справа № 2а –19/10

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

25 січня 2010 року Миколаївський районний суд Львівської області

у складі: головуючого – судді Карбовніка І.М.

                при секретарі – Данилів О.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Миколаєві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 на постанову державного інспектора з контрою за використанням та охороною земель у Львівській області  ОСОБА_2 від 29.12.2008 року № 56 про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:  

Позивач просить визнати незаконною постанову, винесену державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області   ОСОБА_2 від 29.12.2008року №56 про притягнення його до адміністративної відповідальності за  ст. 53-3 КУпАП.

Свої вимоги мотивує наступним.

Земельна ділянка  площею 1,4 га розташована на території Стільської сільської ради Миколаївського району в урочищі „Лазок”, на якій штучно створений ставок для рибогосподарських потреб.  Частина земельної ділянки, розміром 0,6га знаходиться у його приватній власності, а решта земельної ділянки, розміром 0,8га надана в приватну власність для ведення особистого селянського господарства його тітці ОСОБА_3. Зазначає, що зняття та переміщення ґрунтового покриву на досліджуваній земельній ділянці, розміром 1,4га, відбулося в межах вказаної земельної ділянки, так як оскаржувана постанова не містить відомостей про те, що знятий ґрунтовий покрив був переміщений за межі обстежуваної земельної ділянки, а такий  та знаходиться на досліджуваній земельній ділянці.  

27 листопада 2008року контролюючим органом за використанням та охороною земель проводилась перевірка дотримання вимог земельного законодавства у селі Ілові Миколаївського району. За результатами перевірки було складено протокол  від 27.11.2008 року  про зняття ним ґрунтового покриву на земельній ділянці площею 1.4га без спеціального дозволу.

Постановою № 56 від 29.12.2008 р., винесеною державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області   ОСОБА_2Р його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 53-3 КУпАП України за зняття ґрунтового покриву на земельній ділянці площею 1.4га без спеціального дозволу в с.Ілів біля урочище «Лазок» Миколаївського району, та на нього накладено штраф у розмірі 340,00грн.

Вважає, що постанова є незаконною, оскільки переміщення родючого ґрунту за межі земельної ділянки  не відбулось, тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення. З цих підстав  просить позов задоволити.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні адміністративний позов підтримав, посилаючись на обставини викладені в заяві, просив такий задоволити.

Відповідач - державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель у Львівській області ОСОБА_2 заперечуючи позовні вимоги, подав письмове заперечення в якому вказує, що ґрунтовий покрив знято на земельній ділянці площею 1,4га, з них: земельна ділянка площею 0,6га, приватизована ОСОБА_1 в 2006році та інша земельна ділянка площею 0,8га – із земель запасу Стільської сільської ради під пасовищем, котра не надана у власність чи користування ОСОБА_1 в с.Іллів в урочищі „Лазок”.  Про узаконення ділянки площею 0,8га. позивач не звертався і ніяких рішень щодо надання йому цієї ділянки рада не приймала.  Земельна ділянка площею 0,6га межує з землями запасу сільської ради і з графічного матеріалу вбачається, що зняття ґрунтового покриву проводилось на приватній ділянці та поза її межами.   При узаконенні земельної ділянки площею 0,8га ОСОБА_4 не вказувала підставою набуття у власність  давність користування, а просила передати у власність земельну ділянку із земель запасу сільської ради під пасовищем, що виключає влаштування водойм на пасовищі. Підставою для оформлення державного акту на право приватної власності на земельну ділянку площею 0,6га, котра межує з досліджуваною ділянкою площею 0,8га в урочищі „Лазок”, ОСОБА_1  рішенням Стільської сільської ради від 28.02.2006року №212 надано земельну ділянку площею 0,6га заболочених пасовищ, порослих чагарником в приватну власність  для ведення особистого селянського господарства, враховуючи, що дані землі не використовуються.  У технічній документації, на підставі котрої виготовлявся державний акт на ОСОБА_1 не вказано суміжного землекористувача – ОСОБА_4, а натомість з усіх сторін – землі сільської ради. Даний факт свідчить про те, що ні ОСОБА_1, ні ОСОБА_4 не використовували вказані землі. Тому вважає позов безпідставним і таким що не підлягає до задоволення.

Суд, вислухавши пояснення сторін,  дослідивши зібрані по справі докази у їх сукупності, вважає, що позов не підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Стаття 53-3 КпАП України передбачає адміністративну відповідальність за зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу, а також невиконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту.

Стаття 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» передбачає, що самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання в користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Згідно ст. 125 ЗК України   право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що  посвідчує   право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

Важливе значення державної реєстрації документа про право на землю підкріпляється правовим застереженням, що приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Рішенням Стільської сільської ради від 28.02.2006року №212  вирішено надати ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,6 га заболочених пасовищ, порослих чагарником в приватну власність  для ведення особистого селянського господарства, враховуючи, що дані землі не використовуються.

Рішенням Стільської сільської ради від 19.09.2008року №217 надано дозвіл ОСОБА_4  на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 0,8га в урочищі „Лазок” з метою надання її у приватну власність. Однак таке рішення зважаючи на ст..1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» не дає підстави на користування землею.

У технічній документації, на підставі котрої оформлявся державний акт на ОСОБА_1 не вказано суміжного землекористувача – ОСОБА_4, а натомість з усіх сторін – землі сільської ради.  

    В діях позивача є склад адміністративного правопорушення, які свідчать про самовільне зайняття земельної ділянки (ст. 53-1 КпАП України), так як відповідно до ст.1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання в користування (оренду).

    Постановою  про накладення адміністративного стягнення за № 56 від 29 грудня 2008 року позивача за ст.53-3 КпАП України визнано винним і призначено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 340.00 грн.

    Згідно акту  комісії щодо винесення меж земельних ділянок жителів с.Ілів ОСОБА_1 та ОСОБА_4 наданих у власність для ведення особистого селянського господарства від 03.12.2009року встановлено, що  при вирахуванні площ ділянок з розшифровкою по угіддях, зокрема   в межах земельної ділянки ОСОБА_1  ставків є 0,2798 га, інших угідь - 0,3202га. В межах ділянки ОСОБА_4 є такі угіддя: ставків – 0,3356га та інші угіддя – 0,4644га. Верхній шар ґрунту вказаної  земельної ділянки відсутній.

Управління з контролю за використанням та охороню земель у Львівській області виніс висновок про відшкодування ОСОБА_1 заподіяної шкоди, внаслідок зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу на земельній ділянці на території Стільської сільської ради.

В діях позивача є  протиправні дії щодо земельної ділянки, так як ним не отриманий у встановленому Законом порядку дозвіл  на зняття  покриву ґрунту в с.Іллів урочищі „Лазок” Миколаївського району, в його діях наявний  склад адміністративного правопорушення за ст.53-3 КпАп України - зняття та перенесення ґрунтового  покриву  земельних ділянок без спеціального дозволу, і позовні вимоги про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення не підлягають задоволенню.

    Керуючись ст. ст.159, 163 КАС України, суд  -

ПОСТАНОВИВ:

В позові  ОСОБА_1  про скасування постанови державного інспектора з контрою за використанням та охороною земель у Львівській області  ОСОБА_2 від 29 грудня 2008 року № 6 про притягнення до адміністративної відповідальності – відмовити.  

Постанову  можна оскаржити протягом 10 днів з дня проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження та протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження шляхом подачі апеляційної скарги  через суд першої інстанції до Львівського апеляційного адміністративного суду, або в порядку  ч.3 ст.186 КАС України.

Суддя:                                                                                         Карбовнік І.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація